Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Marijono Daujoto vidurinės mokyklos Raguviškių pradinio ugdymo skyriuje šiuo metu mokosi 22 moksleiviai.

Pasak mokytojos Redos Petrulienės, mažose mokyklose besimokančių moksleivių žinios tikrai nėra blogesnės.

Pasak šešioliktus metus mokykloje dirbančios mokytojos Redos Petrulienės, dar porą metų moksleivių skaičius mažės, tačiau ateityje jų turėtų vėl padaugėti – kaime yra nemažai trejų ketverių metų vaikų.

Anksčiau Raguviškių mokykla buvo kitame pastate. 1991 metais ji persikėlė į dabartines patalpas. Prieš gerą dešimtmetį iš buvusios devynmetės mokyklos reorganizuota į pradinę.

Visi moksleiviai - iš Raguviškių, išskyrus du, kuriuos kasdien mama atlydi iš Mišučių kaimo.

Mokykloje vaikams pietūs neruošiami – šiltas maistas atvežamas termosuose. Penki moksleiviai gauna nemokamus pietus, dar du – juos perka. Anot R.Petrulienės, porcijos didelės, ir vaikus tenka net paraginti, kad viską suvalgytų. Kiti moksleiviai perka bandeles ar atsineša maistą iš namų. Mokytoja pastebėjo, jog mokiniai iš namų dažniausiai atsineša jogurto, vaisių, rečiau – sumuštinių. Vaikams bėgti į parduotuvę nusipirkti traškučių ar saldumynų – draudžiama. Pasak mokytojos, keliu važinėja daug mašinų, ir baiminamasi, kad neįvyktų nelaimė.

Raguviškių pradinio ugdymo skyriaus moksleiviai ir mokytojai

Mokykloje veikia kanklininkų, dramos, mėgstančių spręsti kryžiažodžius -„Gudručių“ - būreliai. Kai kurie moksleiviai lanko ir Kretingos meno mokyklą. Moksleiviai laukiami bibliotekoje, Kretingos kultūros centro Raguviškių filiale, kur dalyvauja ten vykstančiuose renginiuose.

Į mokyklą atvyksta ir logopedė, spec. pedagogė, medicinos sesuo.

- Nesijaučiame atskirti nuo pasaulio - bendraujame su Marijono Daujoto mokykla. Praėjusių metų žiemą šios mokyklos ketvirtokai buvo atvykę pas mus paslidinėti,- sakė pašnekovė.

Mokytoja pastebėjo, jog iš miesto atvykę vaikai gudresni, apsukresni, o Raguviškių moksleiviai - ramesni, tikri geriečiai.

Pasak mokytojos, mažose mokyklose besimokančių moksleivių žinios tikrai nėra blogesnės. Tai rodo į Kretingą išvykusių mokytis vaikų rezultatai.

Pradinukai supažindinami ir su kompiuteriu – mokytoja R.Petrulienė yra atnešusi iš namų seną kompiuterį. Vaikai mokomi, kaip jį įjungti ir išjungti, piešia, klausosi muzikos. Dar vieną kompiuterį iš namų žada atnešti ir mokytoja Aldona Sendrauskienė.

Mokytojos džiaugėsi, jog jų, skirtingai negu didelių mokyklų, moksleiviai, noriai atlieka namų darbus.

- Jie supranta, kad klasėje vaikų nedaug, ir kiekvienas, neatlikęs namų darbų, bus pastebėtas, - sakė mokytojos.

Mokyti vienoje patalpoje dviejų skirtingų klasių moksleivius - sudėtingiau. Tačiau, anot mokytojų, kai vaikų skaičius nėra didelis, tai padaryti lengviau.

Moksleiviai sakė, jog jiems patinka mokytis mažoje mokykloje. Pasak pirmokų Eriko ir Karolio, jiems į mokyklą patinka eiti todėl, kad čia turi gerų draugų.

Vaikai - labai nuoširdūs ir mėgsta pasakoti tėvams apie mokytojus ir tai, kas vyksta mokykloje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas