Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokytojos džiaugiasi savo mokinių kūryba

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Smiltys
  • 2006-03-10

Pasak Kartenos vidurinės mokyklos dailės mokytojų Kristinos Pocevičienės ir Liusios Plonienės, mokykloje sudarytos geriausios sąlygos meninei kūrybinei veiklai.

Mokytojos įsitikinusios, jog vaikus mokinti meno paslapčių reikia nuo mažens. Žinias jie įgyja ne tik per meno pamokas, bet ir papildomo ugdymo užsiėmimuose, kur moksleiviai tapo bei daro iš molio.

- Džiaugiamės turėdami meniškos sielos mokyklos direktorę Jūratę Račkauskaitę. Jos rūpesčiu turime ir krosnį moliui degti, - sakė dailės mokytojos.

Dailės mokytojos su savo mokinėmis: (iš kairės) mokytoja Kristina Pocevičienė, Sonata Rudytė, Agnė Norkutė, Gintarė Šoparaitė ir mokytoja Liusia Plonienė.

Pasak mokytojos K.Pocevičienės, kuriantiems moksleiviams atsiranda galimybė išreikšti save. Dabar, kai mokykloje moksleiviai dažnai susiduria su testais, tai ypač svarbu.

Įvairi ir darbų atlikimo technika: vieni mėgsta spalvotą grafiką, kiti renkasi akvarelę, pastelę ar augalų koliažo kompozicijas, dar kiti – mišrią. Kai kuriuose moksleivių darbuose atsispindi ir etnokultūros elementai, darbams suteikiantys savitumo.

Mokykloje rengiamos moksleivių darbų parodos dažnai keičiamos. Mokykla stengiasi įrėminti moksleivių darbus ir jais papuošti mokyklą.

Pavasarinės jaunųjų dailininkų akademijos-olimpiados rajoniniame ture dešimtokė Gintarė Šoparaitė laimėjo pirmą vietą ir dalyvaus respublikiniame ture. Pasak mokytojos L.Plonienės, darbas, atliktas tušu ir plunksnele, yra modernus. Mergaitė yra bandžiusi tapyti ir ant drobės.

- Tai žmogus, nebijantis išreikšti savo minčių, turintis gerą vaizduotę, - sakė mokytoja L.Plonienė, pridurdama, jog moksleivė nėra lankiusi meno mokyklos.

Darbe dominuoja žmogus: jo akys, veidas – besišypsantys ar susimąstę. Paveikslą, už kurį laimėjo pirmą vietą, tapė perskaičiusi eilėraštį. Anot Gintarės, jau pirmą kartą perskaičius eilėraštį iškyla vaizdas. Vėliau jis ryškėja, kol galiausiai suvokiama, jog tai - asmenybės susiskaldymas.

- Matai ne tai, ką autorius nori pasakyti, o tai, kaip pats supranti,- sakė Gintarė, prisipažindama, jog tokia kūryba reikalauja daug darbo.

Daug pagyrimo žodžių mokytojos išsakė apie savo mokines, dalyvavusias dailės olimpiadoje ir laimėjusias prizines vietas Iną Balsytę, kuri keturiuose savo paveiksluose tapydama tik medį perteikė visus metų laikus. Paveikslai spalvingi ir atitinka metų laikų nuotaiką. Etnokultūros elementai atsispindi Giedrės Drungilaitės diptike “Vaikystės takeliai”.Asta Daugintytė naudojanti mišrią techniką – spalvotus pieštukus ir tušą, sakė, jog prisipiešusi eskizų vėliau gražiausius sudėjo į vieną paveikslą. Agnė Norkutė teigė, jog jai patinka gamta, todėl ji atsispindi ir kūryboje. Jos darbai eksponuojami Vakarų Lietuvos vaikų piešinių parodoje Maskvoje (Rusija).

Mokyklos direktorė J.Račkauskaitė pasidžiaugė L.Ploniene ir K.Pocevičiene, kurios ne tik sugeba sudominti moksleivius, bet ir padeda keisti mokyklos įvaizdį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas