Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugpjūtis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 47 %
Naktį11°C debesuotumas 20 %
Komentarų topas

(1479) 2020-08-11

Naujo Bendrojo plano viešą svarstymą baigė

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Naujojo Bendrojo plano brėžinius viešo svarstymo dalyviai įdėmiai studijavo dar ir prieš prasidedant renginiui.

Rugpjūčio 6-oji buvo paskutinė diena, kai gyventojai, įmonės ir kiti suinteresuotieji dar galėjo teikti pasiūlymus, prašymus dėl Kretingos rajono savivaldybės teritorijos ir jos dalies – Kretingos miesto bendrojo plano (BP) keitimo sprendinių, juos koreguoti.

BP viešas svarstymas truko mėnesį. Savivaldybės administracija ir BP rengėjai gavo per 130 prašymų, daugiau kaip 50 jų buvo pateikta per rugpjūčio 6 d. Motiejaus Valančiaus bibliotekoje Kretingoje įvykusį galutinį naujojo BP viešą svarstymą.

Planas tarnaus dešimtmetį

Bendrasis planas yra teritorijų planavimo dokumentas, kuriame nustatoma teritorijos erdvinė struktūra, jos naudojimo nuostatos, reikalavimai, apsaugos principai. Dabartinis Kretingos rajono ir Kretingos miesto bendrasis planas buvo parengtas 2008 metais, todėl nemaža jo sprendinių dalis nebeatitinka nūdienos lūkesčių, trukdo krašto vystymuisi.

Kretingos rajono ir Kretingos miesto naują BP rengė Savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusių uždarosios akcinės bendrovės „Elberta“ ir Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto teritorijų planavimo centro, kuriam vadovauja mokslų daktaras architektas Evaldas Ramanauskas, specialistai. E. Ramanauskas yra ir šio projekto vadovas.

Savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjos-vyr. architektės Redos Kasnauskės teigimu, atnaujinto BP sprendiniai buvo svarstomi aktyviai, nemažai pastabų žmonės išsakė ir žodžiu, į jas buvo irgi atsižvelgta. Susipažinti su BP naujais sprendiniais buvo galima visose 9-iose rajono seniūnijose, Savivaldybės administraciojoje Savanorių g. Kretingoje, Savivaldybės internetiniame tinklalapyje.

Pasibaigus naujojo BP viešajam svarstymui planą derins atitinkamos institucijos, po to Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija tikrins, ar nėra pažeistos plano rengimo procedūros, kaip antai – viešo svarstymo, ir išvadą dėl plano teiks Savivaldybės tarybai, kuri nuspręs, planą tvirtinti ar ne.

„Tikimės, kad planas bus patvirtintas 2021 metų pirmą ketvirtį“, – sakė R. Kasnauskė. Patvirtintas naujas BP galios 10 metų.

BP apibrėžia tik bendrąsias teritorijų naudojimo, užstatymo gaires, kurios vėliau yra tobulinamos.


Praėjusį penktadienį per iškilmingą ceremoniją prie Kretingos lurdo grotos Pranciškonų gimnazijos 82-os laidos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Dėl šventėje dalyvavusių gimnazistų, jų artimųjų, mokytojų, gimnazijos vadovybės saugumo šventė vyko ne bažnyčioje, o lauke.


„Jei žemėje buvo kur nors pragaras, tai jis buvo ten“, – taip praėjusio penktadienio vakarą Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje prasidėjo Pauliaus Saudargo ir Godos Krukauskienės knygos bei trumpametražio dokumentinio filmo „Kalinio riba“ pristatymas. Knyga ir filmas susiejo daugybę autentiškų Gulagą išgyvenusių žmonių istorijų su šiuolaikinio mokslo įžvalgomis.


Rugpjūčio 5 d. į Klaipėdos apskr. VPK kreipėsi 1952 m. gimusi moteris, kuri pranešė, kad nepažįstami asmenys apgaulės būdu iš jos išviliojo 48 tūkst. 282 eurus. Moteris susigundė apgaulingais nepažįstamųjų siūlymais investuoti ir lengvai padidinti savo santaupas – nuo birželio 22 d. iki liepos 17 d. pinigus, per kelis kartus, įvairiomis sumomis, pervedė pati. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.


Į redakciją paskambinusi skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) sakė norinti perspėti visuomenę dėl Pastauninko parke pastebėto ištvirkėlio – kad tėvai labiau pasaugotų vaikus.


  • Iš policijos suvestinių

KRETINGOJE.

Laisvės g. Rugpjūčio 8 dieną į Kretingos r. PK kreipėsi moteris, nurodžiusi, jog tądien pastebėjo, kad iš automobilių stovėjimo aikštelės pavogtas motoroleris MBK X POWER. Žala – 450 €. 

Palangoje.

J.Basanavičiaus g. Rugpjūčio 8 dieną apie 23.30 val. naktinio baro apsaugos darbuotojas 1995 m. gim. vaikino vyriškoje rankinėje aptiko tris paketėlius su baltais milteliais. Toje pačioje gatvėje rugpjūčio 8 dieną apie 3.45 val. patruliuojantys pareigūnai pastebėjo, kaip 2001 m. gim. vaikinas, išvydęs pareigūnus, iš kelnių kišenės išmetė ant žemės folijos lankstinuką, kuriame buvo augalinės kilmės medžiagos. Toje pačioje gatvėje rugpjūčio 7 dieną apie 1.30 val. prie įėjimo į naktinį klubą, buvo sulaikytas 1999 m. gimęs vyras, kurio kelnių kišenėje rasti du folijos lankstinukai su baltos spalvos milteliais, galimai, narkotine medžiaga.

S.Dariaus ir S.Girėno g. Rugpjūčio 7 dieną apie 14.56 val. gelbėtojas pastebėjo vandenyje sukniubusį žmogų. Ištraukus, jis prarado sąmonę. Atvykę medikai vyrą gaivino, tačiau 1941 m. gim. vyrui konstatuota mirtis.

Jūros g. Rugpjūčio 6 dieną apie 15.10 val. Palangoje į nuomos punktą atėję du vyrai išsinuomojo du elektrinius paspirtukus „Segway ninebot ES4“ ir nurodytu laiku jų negrąžino. Žala – 800 eurų.

„P. n.“ informacija


Stebint 400 žiūrovų Kretingos miesto stadione Kretingos „Minija“ 2:0 nugalėjo savo turnyrinės lentelės kaimynę Mažeikių „Atmosferą“. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse žaidžianti Kretingos „Minija“ ir toliau išlaiko XII turnyrinės lentelės poziciją, o pasiekta pergalė yra antra iš eilės.


Rekonstruotoje aikštėje įrengtus atrakcionus kaip mat išbandė ir mažiausieji, ir vyresnieji.

Šventojiškiai ir į šį kurortinį miestelį atvykstantys svečiai sulaukė neeilinio įvykio: pirmąjį rugpjūčio šeštadienį iškilmingai atidaryta ilgai laukta centrinė miestelio aikštė, jau iš tolo akį traukianti išskirtiniais grindinio raštais, atkartojančiais būtent šventojiškiams būdingus austų tautinių juostų raštus. Atsinaujinusioje erdvėje ir fontanas, ir vaikų žaidimo aikštelė, ir kultūros bei turizmo reikmėms skirtas paviljonas.

Įpynė kuršių motyvus

Aikštės atidarymo ceremonijos metu Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė neabejojantis, kad miestelio puošmena tapusi rekonstruota centrinė Šventosios aikštė bus renginių, laisvalaikio, žmonių susibūrimo vieta. Juo labiau kad projektuojant būsimą aikštę buvo numatytos erdvės ne tik renginiams, jaukiems pasisėdėjimams prie kavos ar arbatos puodelio, bet ir vaikams žaisti skirtos zonos.

Svarstant, kaip turėtų atrodyti viena pagrindinių Šventosios viešųjų erdvių, buvo atidžiai išstudijuota Šventosios istorija, dar prieškariu parengtas stačiakampis miestelio kompozicijos ir užstatymo planas ir savitas, nuo centrinės Palangos dalies gerokai besiskiriantis kuršiškas Šventosios charakteris.

Šventosios centrinė aikštė jau iš tolo akį traukia išskirtiniais grindinio raštais, kurie tapo pagrindiniu jos akcentu – grindinys padabintas etnografiniais elementais, atkartojančiais būtent šventojiškiams būdingus austų tautinių juostų raštus.


Kretingos stačiatikių kapinių Šv. Eleuterijaus koplyčioje rugpjūčio 15 dieną bus minima Titulo šventė. Šv. Mišių pradžia – 9 val. Kviečiami dalyvauti visi tikintieji.

„P. n.“ informacija


Išskintos gėlės, nukapoti žiedai, išmėtyti žvakių indeliai, išlestas žvakių stearinas, išpešti paklotų siūlai, o skalda sustumta – kretingiškė Nijolė Bružienė pasakojo tokį vaizdą išvystanti kaskart, į senąsias Kretingos kapines nuėjusi lankyti savo artimųjų kapų. Dėl kapinėse šeimininkaujančių paukščių nukenčia ne vienas žmogus, tačiau, panašu, kad išeities iš šios situacijos nėra.


Nuo šeštadienio „Ramybės“ galerijoje Palangoje duris atvėrė drąsiai savo kūriniuose dekonstruojančios moters kūną bei keičiančios jo tapatybę menininkės Monikos Furmanos tapybos darbų paroda. Taip pat galerijoje eksponuojama juvelyro Vaido Gaižausko šiuolaikinės juvelyrikos ir akvarelės paroda „Vieno degtuko istorija“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas