Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Panikuoti dėl meningokokinės infekcijos nereiktų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2011-10-11

Išgąsdinti fakto, kad meningokokinė infekcija nusinešė vieno vilniečio gyvybę, o netrukus ji buvo diagnozuota ir vienam palangiškiui, žmonės sunerimo dėl savo saugumo. Tačiau medikai ramina, kad panikuoti neverta – meningokokinė infekcija nėra epidemija.

Kadangi dalis vydmantiškių mokosi Palangos Senojoje gimnazijoje, kurios vienuoliktokui ir buvo diagnozuota meningokokinė infekcija, Vydmantų ambulatorija pastarosiomis dienomis sulaukė daugiau lankytojų.

„Tiems, kurie turėjo artimą kontaktą su susirgusiuoju, buvo išrašyta viena dozė antibiotikų – tai galima pavadinti chemoprofilaktika. Tačiau panikuoti ir uždaryti mokyklų nereikia, nes meningokokinė infekcija yra ne epidemija, o tik pavieniai ir labai reti atvejai, kuriuos nulemia nepakankamas žmogaus imunitetas,- sakė Vydmantų ambulatorijos bendrosios praktikos gydytoja Daiva Lubienė. – Jei žmogaus imunitetas stiprus, jis mobilizuoja jėgas, kad būtų įveikta infekcija. Todėl kartais susirgti nėra blogai – taip organizmas išmoksta kovoti su bacilomis ir gaminti antikūnius.“

Kretingos visuomenės sveikatos centro vyriausioji gydytoja Dalia Jociuvienė patvirtino, kad dažniausiai meningokokine infekcija suserga vaikai ir paaugliai.

„Meningokokinę infekciją sukelia meningokokai. Lietuvoje labiausiai paplitę B tipo meningokokai, nuo kurių apsisaugoti vakcinos nėra, - paaiškino D.Jociuvienė. – Infekcija plinta oro lašeliniu būdu, o jos šaltiniai – jau sergantieji meningokokine infekcija bei meningokoko nešiotojai. Manoma, kad apie 10 proc. žmonių yra meningokoko nešiotojai, nors patys jokių simptomų nejaučia ir neserga. Meningokokas paprastai aptinkamas žmogaus nosiaryklėje ir kvėpavimo takuose.“

Meningokokinės infekcijos sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis ar pūlingas meningitas. O į gydytojus nedelsiant reikia kreiptis pastebėjus šiuos simptomus: aukšta temperatūra, vėmimas, raumenys tampa tarsi sustingę, pasirodo odos išbėrimų, kurių daugiausiai – krūtinės srityje.

D.Jociuvienės teigimu, patikimo būdo apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos nėra, tačiau didžiausia rizika ja susirgti gresia žmonėms, kurių imunitetas yra silpnas, jie gyvena, dirba ar mokosi ankštose ir prastai vėdinamose patalpose. Tad norint apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos, o tuo pačiu ir nuo kitų oro lašeliniu būdu plintančių ligų, patariama grūdinti ir stiprinti savo organizmą, sveikai maitintis, pasivaikščioti gryname ore, pasportuoti, dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas.

Per pastaruosius keletą metų Kretingos rajone meningokokinės infekcijos nebuvo užfiksuota nė vieno atvejo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas