Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ir užsienyje gyvenantys vaikai gali mokytis mūsų rajono mokyklose. Nors jie kasdien klasėse ir nesusitinka su bendramoksliais, tačiau mokosi ne mažiau negu jie. Vietoj skambučio į pamokas emigrantus sėsti prie mokslų kviečia naujos užduotys, kurias mokytojai pateikia internetu.

Baublių pagrindinės mokyklos mokytojos (iš kairės) Liuda Būtenienė ir Irena Petrauskienė teigė, jog išmokti naudotis virtualiąja mokymosi aplinka nebuvę sunku. Dabar jos gali mokyti vaikus, esančius ne tik klasėje, bet ir kitose valstybėse.

Nors virtuali mokymosi aplinka „Moodle“ mūsų rajono švietimo sistemoje įdiegta tik šiais mokslo metais, tačiau ją jau spėjo pamėgti ir mokytojai, ir mokiniai. Šiuo metu virtualioje mokymosi aplinkoje yra per šimtą užsiregistravusių mūsų rajono vartotojų: ir mokytojų, ir mokinių. Tikimasi, kad kitais mokslo metais jų bus bent dešimt kartų daugiau.

Programa – patenkinti

Baublių pagrindinės mokyklos mokytojos Irena Petrauskienė ir Liuda Būtenienė pasakojo, jog išbandyti mokymą nuotoliniu būdu privertė pats gyvenimas. Norint mokyti į užsienį išvažiavusius vaikus iki šiol pedagogams tekdavę su jais susirašinėti elektroniniu paštu.

„Virtuali mokymosi aplinka – kur kas pažangesnis būdas: joje lengva patalpinti medžiagą, užduočių nereikia kopijuoti kiekvienam mokiniui atskirai, be to, matyti, kada mokinys buvo prisijungęs ar bent jau pasidomėjo naujomis užduotimis“,- programos pranašumus įvardijo pašnekovės.

Baublių pagrindinėje mokykloje nuotoliniu būdu mokosi penki mokiniai – du iš jų gyvena Lietuvoje, tačiau dėl asmeninių problemų negali lankyti mokyklos. Bet lietuviškus vadovėlius turi ir svečiose šalyse gyvenantys mokiniai, todėl mokytojams tereikia nurodyti, kokią temą perskaityti, pateikti užduočių, kontrolinių darbų, nurodyti atsiskaitymo datas.

Pažymių į žurnalą nerašo

„Nors atsakymus įvertiname, tačiau pažymių į klasės žurnalą neįrašome. Jie skiriami tam, kad mokinys orientuotųsi, kaip jam sekasi, ir pasistengtų mokytis dar geriau“,- sakė matematikė L.Būtenienė, nuotoliniu būdu mokanti fizikos, ekonomikos, žmogaus saugos ir dorinio ugdymo (etikos) dalykų.

Kad gautų metinį pažymį ir būtų perkeltas į kitą klasę, mokslo metų gale mokinys turi atvykti į mokyklą ir čia išlaikyti baigiamąjį kontrolinį darbą.

Mokytojos L.Būtenienė ir I.Petrauskienė sakė, kad pereiti prie virtualaus mokymo nebuvę sunku – jos ir anksčiau užduotis mokiniams parengdavo kompiuteriu. Dabar gi belieka jas patalpinti dar ir internetinėje erdvėje.

„Mokydama matematikos, prašau, kad vaikai parodytų visą užduoties sprendimą. Tačiau ne visada įmanoma kompiuteriu parašyti matematinius ženklus, pavyzdžiui, laipsnius, šaknį, trupmenas. Todėl su mokiniais sugalvojame ir kitokių būdų – jie uždavinio sprendimą nuskenuoja, parodo ir paaiškina per internetinę kamerą“,- pasakojo I.Petrauskienė, nuotoliniu būdu dėstanti matematiką ir informacines technologijas.

Galimybė būti su tėvais

Lentą ir kreidą į pamokas internetu išmainiusios mokytojos pasidžiaugė, kad dabar vaikai gali gyventi kartu su emigravusiais tėvais. Jiems nereikia likti gimtinėje vien dėl to, kad galėtų lankyti lietuvišką mokyklą.

Pedagogai patyrė, kad su seneliais ar giminaičiais likę vaikai jaučia nuoskaudą dėl išvykusių tėvų, ima netinkamai elgtis.

„Geriau tegu vaikai blogiau mokinsis, įsimins mažiau teorinių žinių, bet bus kartu su savo tėvais. Tai vaikui yra kur kas svarbiau“,- tvirtino I.Petrauskienė.

Kita vertus, savarankiškai besimokantis mokinys geriau įsimena pamokos medžiagą, negu tas, kuriam nuolat padeda gabesni bendramoksliai ar šalia esantys mokytojai.

Mokosi net pradinukai

Šiuo metu nuotoliniu būdu mūsų rajono mokyklose mokosi įvairaus amžiaus mokiniai. Mokytojai virtualioje mokymosi aplinkoje talpina užduotis net pradinukams – jie mokosi padedami savo tėvų.

Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Sungaila, koordinuojantis nuotolinio mokymo procesą Kretingos rajono mokyklose, tikisi, kad šiuo projektu susidomės vis daugiau mokyklų. Šiuo metu nuotoliniu būdu pradinukus moko Piliakalnio, Kurmaičių pradinės ir Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinė mokyklos bei Marijono Daujoto vidurinės mokyklos Rūdaičių pradinio ugdymo skyrius, o vyresniuosius mokinius – tik Baublių pagrindinė mokykla. Daugiausiai mokinių – net 70 – virtualioje mokymosi aplinkoje užsiregistravo iš Suaugusiųjų mokymo centro.

A.Sungaila teigė, jog idėja prisijungti prie virtualios mokymosi aplinkos kilo dar 2004 metais – tuomet atvykę Šiaulių universiteto dėstytojas mūsų rajono mokytojams vedė kursus.

„Tačiau tuo metu nebuvo tokio poreikio, koks yra dabar, kai norą mokytis pareiškė emigrantai. Atsirado ir iniciatyvių, iššūkių nebijančių mokytojų, todėl ir vėl suorganizavome mokymus, kaip dirbti „Moodle“ programa“,- pasakojo A.Sungaila.

Mokiniai, norintys mokytis nuotoliniu būdu, gali kreiptis į mokyklos administraciją arba užsiregistruoti Kretingos rajono švietimo skyriaus tinklalapyje www.svietimas.kretinga.lm.lt

Nuotoliniu būdu Baublių pagrindinės mokyklos IX klasėje besimokančio Ligito Kairio komentaras:

- Gyvenu Anglijoje, Londone, todėl su šeima svarstėme galimybę, kad čia ir lankysiu mokyklą. Bet visi planai pasikeitė, kai sužinojome, kad Lietuvoje privaloma mokytis iki 16 metų – tiek man sukaks už poros mėnesių. Be to, būdamas Lietuvoje, lankiau mokyklą, todėl nesinorėjo „prarasti“ viso pusmečio. Mokydamasis nuotoliniu būdu, viską turiu perprasti pats, kartais tenka užduotis skaityti keletą ar keliolika kartų. Turi būti labai susikaupęs, nes negali pasikviesti ir paklausti mokytojo, kaip mokykloje. Tačiau galiu pasirinkti laiką, kada daryti užduotis, – prieš porą metų apie tokį mokymąsi kompiuteriu tik ir svajojau.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas