Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šilko paukščiai atnešė sėkmę olimpiadose

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2009-04-10

Kretingos Marijono Daujoto vidurinės mokyklos vienuoliktokės Eglės Celskytės ant šilko nutapyti paveikslai pelnė aukščiausią įvertinimą ne tik tarp rajono, bet ir visos Lietuvos mokinių kūrybos darbų.

Paskatinta technologijų mokytojos Marijos Šaltmerienės (kairėje), Eglė Celskytė pirmiausia sukūrė pano iš dešimties atskirų ant šilko nutapytų paveikslų „Boružių ir medžių pasaulis“.

E.Celskytė, nugalėjusi Kretingos rajono mokinių technologijų olimpiadoje, buvo išrinkta geriausia kūrėja tarp XI-XII klasės mokinių Respublikos technologijų olimpiadoje „Atrask save“, kuri įvyko Kaune. Iš ten Eglė kartu su jos technologijų mokytoja Marija Šaltmeriene parsivežė Švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomą.

Į olimpiadą E.Celskytė ir mokytoja M.Šaltmerienė vežėsi du ant natūralaus šilko šiltomis pastelinėmis spalvomis nutapytus 65x65 cm dydžio paveikslus. Juose mergina pavaizdavo paukščius ir pavadino „Mano gimtinė“. „Tie paukščiai į paveikslus „atskrido“ natūraliai – tarsi pavasarį paukščiai į savo gimtinę“, - tvirtino mergina.

Olimpiadai Eglė pateikė dar vieną kompoziciją, kurią sudaro dešimt atskirų ant šilko tapytų paveikslų, sujungtų į du ciklus - „Boružių pasaulis“ ir „Medžių pasaulis“. Tai – jos praėjusios vasaros technologijų namų darbų užduotis. Šį darbą E.Celskytė kartu su mokytoja sumanė kaip žaismingą dekoratyvinę mokyklos pradinių klasių korpuso sienų puošmeną.

Respublikinės olimpiados metu kretingiškei taip pat reikėjo atlikti specialią užduotį: iš visiems dalyviams vienodai pateiktų medžiagų sukurti floristinį koliažą. Šį darbą komisija irgi įvertino puikiai.

„Nugalėti Respublikoje - didžiulė garbė mokyklai. Tai - ir pirmas aukščiausias įvertinimas per mano, kaip technologijų mokytojos, darbo metus, - džiaugėsi M.Šaltmerienė. - Tarp didžiulio būrio gabiausių Lietuvos mokinių jautėmės tvirtai, tačiau pirmos vietos vis vien nesitikėjome“.

Į Kauną suvažiavo apie 100 pačių gabiausių mokinių iš visų Lietuvos mokyklų, jau įveikusių atrankinius konkursus savo miestuose bei rajonuose. Didžiuosiuose miestuose – kitokios saviraiškos galimybės: šurmuliuoja įvairūs meniško jaunimo sambūriai, pasireiškia įvairios kūrybos kryptys bei srovės. Tačiau Eglės pasiekimas įrodo, kad ir provincijoje – apstu erdvės kūrybinei minčiai bei polėkiui.

„Eglės kūrybiškumas – tai Dievo dovana. Ji yra savamokslė kūrėja, nelankiusi nei Meno mokyklos, nei jokių dailės užsiėmimų. Mokykloje technologijų mokytojas tik paskatina mokinį kūrybai, o pati kūryba eina iš mokinio gelmių. Eglės kūrybinės gelmės – turtingos ir neišsemiamos“, - tvirtino M.Šaltmerienė. E.Celskytė nuo vaikystės piešia, neria, siuva, siuvinėja, kuria rankdarbius, floristikos darbus. Tačiau tapant ant šilko, mergina samprotavo, jai atsiveriančios didesnės galimybės žaisti spalvomis bei jų atspalviais.

„Tapyba ant šilko – Eglės pasiekimų viršūnė. Ji yra nutapiusi penkių paveikslų ciklą projektui „Kretinga vakar, šiandien ir rytoj“, kuriuose pavaizdavo istorines miesto vietas. Tie darbai papuošė mokyklos istorijos kabinetą. Eglė dalyvavo ir pernai Kretingos kultūros centre surengtoje mokyklos mokinių kūrybos darbų parodoje“, - merginos gebėjimais džiaugėsi M.Šaltmerienė.

Naujausi Eglės darbai „Mano gimtinė“ – tai ir jos asmeninė dovana savo miesto 400 metų jubiliejaus bei Lietuvos tūkstantmečio progomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas