Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neįgalius ir sveikus jaunuolius sujungė muzika

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2008-12-05

Pasaulinė žmonių su negalia diena Simono Daukanto vidurinėje mokykloje buvo paminėta netradiciškai: suvaidinti Miško pasaką į vieną sceną buvo pakviesti sveiki ir protiškai neįgalūs jaunuoliai. Spektaklyje vaidino ir jį stebėjo Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ bei Dienos veiklos centro ir Simono Daukanto vidurinės mokyklos bendruomenė. Renginį pagyvino Ingrido Kiškio šokių studijos „Fortūna“ šokėjos.

Spektaklyje vienu metu vaidino, dainavo, šoko ir grojo 75 sveiki ir protiškai neįgalūs vaikai bei jaunuoliai.

Šis neįgalių žmonių dienai skirtas spektaklis – tai tęstinio neįgalaus jaunimo integravimo per muzikinę veiklą projekto „Mus jungia muzika“ dalis.

„Projektas vykdomas jau trečius metus. Esame labai dėkingi Simono Daukanto vidurinės pedagogams bei vadovei Adelei Jonauskienei, kad noriai įsijungė į projektą ir atvėrė duris neįgaliųjų saviraiškai, - kalbėjo Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ pirmininkė Bronislava Vaičienė. – Mokytojų padedami daukantukai sutiko vaidinti, dainuoti ir šokti kartu su neįgaliais jaunuoliais, tapti jų draugais. Manau, kad užaugę tie vaikai taps nuoširdžiais neįgalių žmonių pagalbininkais“.

Spektaklyje vaidino ir šoko 75 jaunieji artistai, tarp kurių – 20 neįgaliųjų, 20 – I.Kiškio studijos šokėjų, visi kiti – Simono Daukanto mokyklos pradinukai. Scenoje pasirodė ir itin sunkią negalią turinčių jaunuolių ansamblis: akordeonu iš klausos grojo neregys Audrius Kuksa, kitais instrumentais – proto negalią turintys Ričardas Daškevičius, Mindaugas Gelumbickas, Tomas Razgauskas ir Alfredas Venckus.

Spektaklio scenarijų sukūrė bendrijos „Kretingos viltis“ atstovė, pedagogė Eginta Ramanauskienė.

„Tokie projektai augina naują žmogų, naują bendruomenę. Sveikieji natūraliai mokosi priimti neįgalų žmogų. Jie ne tik kartu repetavo ir vaidino, - po to suėjo į bendrą diskoteką, pjaustė tortą. Taip sveikieji įgyja vertingiausių tolerancijos pamokų. Neįgaliems vaikai nejaučia jokio gailesčio, tik – supratimą. O neįgaliems jaunuoliams tai – didžiulė šventė, galimybė pasijausti reikalingais“, - kalbėjo E.Ramanauskienė.

„Mano studijos šokėjos bendruose projektuose su neįgaliais žmonėmis dalyvauja jau nebe pirmą kartą. Tie žmonės – truputį kitokie, bet su jais – labai įdomu, - tvirtino ir į šį renginį geranoriškai įsijungusios merginos. - Vien jau tai, kad salėje esame visi kartu – šokėjos, mokiniai ir mokytojai, neįgalūs žmonės ir jų tėvai – yra didžiausia tolerancijos pamoka“, - teigė I.Kiškys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas