Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Ypatingos klasės“ Marijono Daujoto progimnazijoje atidaryme simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpo progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė (antra iš kairės) ir mokyklos svečias Artūras Žilys. Šiuo įvykiu pasidžiaugė ir specialiosios pedagogės Šarūnė Venckuvienė (kairėje) bei Renata Galdikienė.

Praėjusią savaitę Marijono Daujoto progimnazijoje oficialiai atidaryta „Ypatinga klasė“, kurioje mokosi skirtingų gebėjimų mokiniai. Klasė už beveik 16 tūkst. Eur įrengta Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių organizacijos „Saulutė“ rūpesčiu. Anot šios organizacijos Lietuvoje įgalioto asmens mūsų kraštiečio Artūro Žilio, tai jau penkta tokia klasė mūsų rajono ugdymo įstaigose.

Be A. Žilio, naujai įrengta klase pasidžiaugė Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė, jos pavaduotojos Jūratė Račinskienė, Aurelija Jedenkienė, Loreta Alonderienė, pagalbos mokiniui specialistės specialioji pedagogė-logopedė Šarūnė Venckuvienė, specialioji pedagogė Renata Galdikienė, logopedė Eglė Genčiuvienė, rajono Švietimo skyriaus specialistė Jolanta Jurgutienė, telefonu visus pasveikino ir gerą žodį mokyklos bendruomenei, kraštiečiui A. Žiliui, Pasaulio lietuvių bendruomenei skyrė Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Vinkus, kurio pastebėjimu, Amerikos lietuvių skirta parama panaudotai tikslingai ir prasmingai.

Tarsi pratęsdama A. Vinkaus mintį, mokyklos direktorė R. Viskontienė teigė, kad, įrengiant „Ypatingą klasę“, ne tik investuota 15 tūkst. 890 Eur, bet ir įdėta labai daug širdies: „Nes visų pirma galvojome, kas geriausia būtų vaikams, o modernios priemonės, nauji ir patogūs baldai ne tik padės ugdyti skirtingų gebėjimų mokinius, bet ir pasiekti pažangos.“

„Ypatinga klasė“ – tai sensorinė ugdomoji erdvė, kurioje malonu būti, pailsėti, susikaupti būsimai veiklai ar darbui. „Šioje klasėje sudarytos sąlygos gauti kokybišką, į kiekvieno poreikius orientuotą ugdymą. Klasėje organizuojamos sensorinės pertraukos įvairiapusių raidos sutrikimų turintiems vaikams, skiriamas laikas poilsiui ir nusiraminimui mokiniams, laukiantiems užsiėmimų pas švietimo pagalbos specialistą, naudojamos patrauklios priemonės darbui su vaikais, aiškinant mokomąją medžiagą. Po pamokų klasėje renkasi mokiniai, norintys atlikti namų darbus. Juos atlikę gali žaisti įvairius stalo žaidimus, bendrauti“, – klasės pranašumus įvardino progimnazijos direktorė.

Specialioji pedagogė-logopedė Š. Venckuvienė, kolegoms ir svečiams pristatydama „Ypatingą klasę“, kurioje pasikeisdama dirbs pagalbos mokiniui specialistų komanda, pademonstravo, kaip klasės įranga gali būti pritaikyta skirtingų poreikių vaikams, kokį efektą suteikia šviesų ir tamsos žaismas, kokie universalūs žaidimai ir lavina vaiką, ir tuo pačiu nuteikia atsipalaidavimui, ramybei, kokią reikšmę vaikams turi individualios darbo vietos, kuriose mokiniai gali dirbti jiems priimtinu tempu, kaip vaikai priima galimybę padirbėti prie išmaniosios lentos ar planšetiniais kompiuteriais. „Apskritai, mūsų vaikai jau žino, ko jie ateina į šią „Ypatingą klasę“. Jie žino, kur ir kokių ieškoti žaidimų, kokią nuotaiką kuria šviesos efektai, kur galima pabūti ramiai, o kada luktelėti, kol atsilaisvins atskira darbo vieta“, – specialistė neabejojo, kad mokiniams tokia klasė yra būtina ir naudinga emocinei vaiko būsenai.

Kretingoje sensorinės ugdomosios erdvės yra įrengtos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, Marijos Tiškevičiūtės mokykloje, Darbėnų ir Salantų gimnazijose. „Ypatinga klasė“ Marijono Daujoto progimnazijoje – jau 5-oji, kuriai lėšų parūpino JAV „Saulutės“ draugija, vadovaujama Dainos Siliūnas. Labdaringa organizacija buvo įkurta prieš 30 metų ir, remdama negalią turinčius vaikus Lietuvoje, sėkmingai veikia iki šiol.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas