Savo pasirodymą NKL-VIKINGLOTTO (Nacionalinė krepšinio lyga) tęsia Vytauto Buzo treniruojami Palangos „Kuršių“ krepšininkai. Sužaidę 13 rungtynių ir per jas pasiekę 6 pergales, palangiškiai tarp 15 komandų turnyro lentelėje užima IX vietą. Vis dėl to Palangos „Kuršių“ komanda dėl COVID-19 pandemijos yra sužaidę gerokai mažiau rungtynių negu dauguma lygos komandų – kai kurie varžovai jau sužaidė po dvidešimt varžybų.

Palangos „Kuršių“ komanda įkurta 2018 m. vietoj prastus rezultatus demonstravusios „Palanga“, o jos įkūrėjas ir prezidentas – šiame kurortiniame mieste gimęs, ilgametis Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės narys Renaldas Seibutis. Ši komanda jau pirmą savo sezoną nustebino daugelį ir pasiekė NKL (antra pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lyga) finalo ketvertą, bet jame pralaimėjo abejas rungtynes ir medalių iškovoti nepavyko. Šioje komandoje nuo pat jos įkūrimo rungtyniavo ir kapitonu buvo 34-erių metų kretingiškis Aidas Viskontas, kuris, tik įpusėjus šiam sezonui, nutarė pristabdyti savo karjerą. Jis šiame sezone pelnė po 10 taškų, atlikdavo po beveik 7 rez. perdaimus (V vieta lygoje) ir rinkdavo po 14 naudingumo balų. Taip pat komandoje žaidžia ir jauniausias lygos žaidėjas 15-metis Justas Žiubrys iš Kretingos, trenerio asistentu dirba dar vienas kretingiškis 23 m. Henrikas Lubinas, sporto direktoriumi vydmantiškis Eimantas Stonkus.

Pastarąsias trejas rungtynes Palangos „Kuršiai“ sužaidė namuose, bet pavyko iškovoti tik vieną pergalę. Sausio 3 d. palangiškiai namuose 91:82 (20:19, 17:21, 20:21, 34:21) palaužė Mažeikių „Erelius“ (5 pergalės, 16 pralaimėjimų). Pirmoje rungtynių pusėje nė vienai komandai nepavyko įgyti ryškesnės persvaros ir po dviejų kėlinių priekyje buvo svečiai (20 min. 37:40). Įpusėjus trečiam kėliniui mažeikiškiai įgijo ir 12 taškų persvarą (25 min. 46:58), bet prieš paskutinį kėlinį komandas skyrė tik 4 taškai (30 min. 57:61). Paskutinį kėlinį palangiškiai pelnė net 34 taškus ir užtikrintai užbaigė rungtynes iškovodami pirmąją šiais metais pergalę.

Palangos „Kuršiai“: Taurantas Tamošiūnas (5/11 tritaškiai) – 23, Laurynas Mikalauskas (10/15 dvitaškiai, 16 atk. kamuolių, 34 naud. balai) – 22, Robertas Keliačius (6 atk. kam.) – 13, Mantvydas Staniulis (15 rez. perd., 5 per. kamuoliai, 28 naud. balai) – 11. Sausio 7 d. Palangos „Kuršiai“ namuose 87:101 (25:30; 20:30; 12:18; 30:23) turėjo pripažinti vienų lygos lyderių Jonavos „Cbet“ krepšininkų (16 pergalių, 2 pralaimėjimai) pranašumą. „Kuršiai“ koja kojon su varžovais žengė iki antro kėlinio vidurio (15 min. 39:40), bet jonaviečiai sužaidė 2:13 ir nutolo iki 12 taškų (41:53). Po pertraukos Jonavos komanda sugebėjo įgyti ir 24 taškų persvarą (52:76), kurią per likusį laiką palangiškiams pavyko tik šiek tiek sušvelninti.

„Kuršiai“: Mantvydas Žukauskas (6/8 dvitaškiai) ir Chase'as Harler'is – po 16, Laurynas Lučinskas – 15, Mantvydas Staniulis – 11 (11 rez. perdavimų), Taurantas Tamošiūnas – 10, Robertas Keliačius – 8.

Sausio 9 d. „Kuršiai“ turėjo pripažinti ir pirmoje turnyro lentelės vietoje žengiančios Gargždų komandos (14 pergalių, 4 pralaimėjimai) pranašumą 73:86 (11:17; 16:26; 29:22; 17:21). Palangos krepšininkai pirmoje rungtynių pusėje nepataikė nė vieno tolimo metimo, o tuo pasinaudoję svečiai iki pertraukos įgijo 16 taškų persvarą (27:43). Prieš lemiamą kėlinį šeimininkams pavyko sumažinti skirtumą iki 9 taškų (30 min. 56:65), bet arčiau priartėti nepavyko ir teko susitaikyti su pralaimėjimu.

Palangos „Kuršiai“: Laurynas Mikalauskas (11/18 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių, 26 naud. balai) – 26, Mantvydas Žukauskas (5 rez. perdavimai) – 13, Taurantas Tamošiūnas – 10.