Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pirkdamas kosmetiką retas asmuo pasidomi, iš ko ji sudaryta ir kaip patikrinama, kad būtų tinkama naudoti žmogui. Labai daug kosmetikos prekių ženklų testuoja savo kosmetiką ant gyvūnų. Šis kosmetikos testavimo būdas gyvūnus sužeidžia, apakina ir neretai atima jiems gyvybę.

Dėl meilės gyvūnams žmonės sąmoningai renkasi ant gyvūnų netestuotą kosmetiką.

Testavimo objektai dažniausiai būna triušiai, jūrų kiaulytės, kartais net ir geriausi žmogaus draugai šunys. Kosmetikos testavimas ant gyvūnų nėra pats pažangiausias būdas. Pasitelkę moderniąsias technologijas, mokslininkai kosmetiką testuoja pažangiau, pigiau ir be žiaurumo.

Tai kaipgi patikrinama kosmetika, kuri nėra testuota ant gyvūnų? Iš pradžių kosmetiką kruopščiai išnagrinėja toksikologas. Jis patikrina, ar kosmetikoje medžiagų, kurios gali iššaukti tam tikras organizmo reakcijas, kiekis yra pakankamai mažas, kad nesukeltų neigiamo efekto. „Bet natūralioje kosmetikoje dažniausiai naudojami ingredientai, kurie neturi tokios ribos, už kurios jie būtų nuodingi“, – teigė bendrovės „Uoga Uoga“ įkūrėja ir vadovė Lena Sokolovska.

Vėliau kosmetika yra tikrinama ant žmonių, kurie savanoriškai sutinka, kad ant jų būtų išbandytas galutinis kosmetikos produktas. Už produkto išbandymą žmonės gauna pinigų ir taip yra sukuriama darbo vietų.

„Mes griežtai pasisakome prieš testavimą ant gyvūnų, o taip pat, kovodami su žiauriu elgesiu prieš gyvūnus, nenaudojame praktiškai jokių gyvulinės kilmės ingredientų. Vienintelis gyvūnų sukurtas produktas, kurį naudojame, yra bičių vaškas, kurį stengiamės pakeisti augaliniais vaškais“, – teigė L. Sokolovska.

Skaisčiai raudonos spalvos natūralaus lūpdažio sudėtyje yra karmino – tai yra medžiaga, gaminama iš džiovintų vabalų. Natūralios augalinės kosmetikos paletėse raudona spalva yra labiau pastelinė. „Klasikinės raudonos spalvos lūpdažį galima išgauti ir iš sintetinių medžiagų, bet natūralių raudonų ryškių augalinės kilmės pigmentų nėra“, – teigė L. Sokolovska.

Pasak jos, Europos Sąjungoje yra uždrausta testuoti ant gyvūnų kosmetikos ingredientus ir galutinius produktus. „Tačiau yra leistina panaudoti žaliavas, kurios buvo testuotos ant gyvūnų“, – teigė L. Sokolovska. O štai Kinijoje įstatymas reikalauja, kad prekiaujama kosmetika būtų testuota ant gyvūnų. Būtent dėl šios priežasties dauguma garsių kosmetikos prekių ženklų ryžtasi žiauriu būdu išbandyti savo produktus.

„Jei kosmetika yra natūraliai sertifikuota, tai ji yra saugi žmogui ir aplinkai bei atitinka etinius principus, nes ekologiniais sertifikatais įvertinama ne tik kosmetikos sudėtis, bet į šią problemą žiūrima visapusiškai. Kontroliuojančios institucijos tikrina visas žaliavas, išsiaiškinama, ar tikrai visi produktai yra ekologiški. Pavyzdžiui, yra tikrinama, su kokia buitine chemija mes valome paviršius, kad nepageidautinų medžiagų nepatektų į kremą“, – papasakojo L. Sokolovska.

Kosmetikos gamintojai, norintys, kad jų produkcija atitiktų ekologinio sertifikato keliamus reikalavimus, turi užtikrinti aukštą gaminių kokybę, be to, jie nuolat konsultuojasi ir gilina žinias apie kiekvieną iš sudedamųjų kosmetikos dalių. Natūralu, kad tokio sertifikato neturintis nedidelio masto gamintojas gali kai kurių aspektų nežinoti – pavyzdžiui, iš tiekėjo nusipirkti produktą kaip natūralų, o iš tikrųjų jis gali būti sintetinis ir neleistinas ekologiškai kosmetikai.

Kaip patikrinti, ar naudojama kosmetika yra netestuota ant gyvūnų? Dažnai ant kosmetikos pakuotės galima rasti „cruelty–free“ (angl. be žiaurumo) ženklą. Dažnai šis ženklas vaizduoja triušiuką ir reiškia, kad kosmetika nėra testuota ant gyvūnų, bet joje gali būti gyvulinių produktų. Ant gyvūnų netestuota kosmetika taip pat gali būti pažymėta „vegan“ (angl. veganiškas) ženklu. Toks žymėjimas reiškia, kad produkte nėra jokių gyvulinės kilmės ingredientų ir kosmetika absoliučiai draugiška gyvūnams. Kartais kosmetika nėra žymėta jokiais ženklais, išskyrus prekinį firmos pavadinimą. Tokiu atveju kosmetiką patikrinti galite internete įvedę adresą atsakingakosmetika.lt. Ten rasite sąrašą kosmetikos įmonių, kurios produkcijos netestuoja ant gyvūnų ir priešingą – produktus ant gyvūnų testuojančių kosmetikos ženklų sąrašą.

Pirkdami ant gyvūnų testuotą kosmetiką, vartotojai palaiko šį kruviną ir žiaurų verslą.

Aurelija PLOKŠTYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas