Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Patogiausia - matyti Dievą danguje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2006-11-28
Uždegdami žvakutes parapijos tikintieji tarsi bendroje maldoje išreiškė savo prašymus bei maldavimus.

Tris dienas praėjusį savaitgalį Kretingos katalikų parapijos tikintieji šventė Kristaus Karaliaus šventę, kurioje šlovinimą papildė pramoginiai renginiai: paroda, koncertai. Šeštadienio vakarą po pamaldų su žvakutėmis, simbolizuojančiomis troškimus ir viltis, parapijiečiai išėjo į šventorių, kur dangų nušvietė spalvingas fejerverkas.

Kristaus Karaliaus šventę Kretingoje prieš dešimtmetį atgaivino čia klebonavęs brolis Gediminas Numgaudis (dabar jis - Pakutuvėnų parapijos klebonas).

Ši šventė katalikiškajame pasaulyje yra palyginus jauna: ją 1925 m. įvedė popiežius Pijus XI. Jos prasmė yra susijusi su katalikiškos valstybės idealu. Pranciškono brolio Kazimiero žodžiais, popiežius Pijus XI norėjo išreikšti socialinį Kristaus karaliavimą Bažnyčioje. Praėjus vienam pasauliniam karui ir bręstant kitam, buvo išreiškiama Bažnyčios – taikos skelbėjos – pozicija.

Apie tai, kad šiuolaikinis pasaulis atsidūrė tokioje įtemptoje situacijoje, kur be Kristaus pagalbos neapsieisime, šeštadienio pamaldose akcentavo ir Lietuvos pranciškonų provincijos provincijolas Sigitas Jurčys. „Yra lengva matyti Dievą danguje. Bet Kristus moko matyti jį savo artimame žmoguje, tuomet ir pasidaro nepatogu gyventi. Dėl to žydai ir nukryžiavo Jėzų, kuris skelbė, kad Dievo karalystė – mumyse, mūsų širdyse. Tos karalystės nėra geografine prasme, nes ji, Jėzaus žodžiais, „ne iš čia“. Jėzus neišduoda paso. „Pasas“ yra Evangelija. Ir jeigu norime laimės kitiems ir sau, turime gyventi pagal Kristaus karaliaus įstatymus. Kitaip vėl liesis upės kraujo. Istorija parodo, kiek nekaltų žmonių kraujo išlieta, kad būtų sukurtos Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos imperijos su jų karaliais: Stalinu, Napoleonu, Hitleriu. O Kristus pats pasirinko savąją karalystę statyti tik ant savo kraujo“, - apie taikos karaliaus - Kristaus – socialinio statuso reikšmę kalbėjo provincijolas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas