Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“, vadovaujama centro direktoriaus Prano Razmaus, ne per seniausiai sugrįžo iš liaudies muzikos festivalio „Lustes Jekabpili“ Latvijoje. Pirmą kartą su liaudies muzikos atlikėjais koncertavo ir Kultūros centro šokių kolektyvas „Toncius“ (vad. Andrius Razmus).

Į šią šventę „Lakštingelė“ išvyko, parengusi naują programą, kurioje suskambo ir daina latvių kalba – ją, pažadėjo kapelos vadovas, kretingiškiai greičiausiai išgirs per tradicinę šventę „Grok, žemaiti!“. Kretingiškiai – ir „Lakštingelė“, ir „Toncius“ – Jekabpilyje kartu su latvių, estų, lenkų kolektyvais įsiliejo į dvi dienas trukusius šventinius renginius – ne tik festivalį, bet ir miesto šventę, per kurią mūsiškiai surengė atskirą koncertą.

„Latviai moka rengti šventes: specialiai šventei yra išleidžiamas laikraštis, į renginius autobusai žmones atveža nemokamai, kiekvienas prie savo namų išsikelia valstybės vėliavą, taip išreikšdamas meilę savo šaliai ir gimtajam kraštui“, - kalbėjo P. Razmus, kurio nuomone, tokios išvykos sudaro puikią galimybę pasisemti renginių organizavimo patirties, neformalioje aplinkoje pasidalinti gerąja darbo patirtimi.

Kultūros centro direktorius išvykas linkęs pavadinti kūrybiniais mainais: štai latviai koncertavo mūsų miesto šventėje, mūsiškiai gi pas juos nuvyko atsakomojo vizito. P. Razmus neoficialiai į Kretingą jau pakvietė estų kolektyvą, kuris dėmesį patraukė senovinėmis armonikomis – jas savo dirbtuvėse gamina pats kapelos vadovas.

„Dalyvaudami svetur organizuojamuose renginiuose, ne tik pristatome savo krašto šokį, dainą, tautinį rūbą, žanrinę kūrybą, bet ir patys gyvai pamatome bei atrenkame tuos kolektyvus, kurie gali papuošti mūsų miesto renginius“, - tvirtino P. Razmus.

Jo vadovaujama „Lakštingelė“ gegužę taip pat pabuvojo Latvijoje, Kandavoje surengtoje XVI Latvijos liaudies muzikos šventėje. Šįsyk „Lakštingelė“ buvo vienintelė, atstovaujanti Lietuvai, be jos, iš svetur buvo atvykęs šveicarų kolektyvas, o didžiumą šventės pasirodymų atliko Latvijos saviveiklininkai. Įspūdingoje erdvėje, kur prieš šimtmečius stovėjusi gynybinė pilis, kretingiškiai atliko savo populiariausius kūrinius ir latvių kalba sudainavo dainą „Prie gintaro jūros“.

„Kūrybiniai mainai plėtojasi, ir tai mums – labai svarbu“, - teigė P. Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas