Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kolegų vaikui – išskirtinės sąlygos

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-11-14

Karteniškės mamos, turinčios ikimokyklinio amžiaus, t.y. 3-4 metų, vaikų, nori juos vesti į mokyklą, kaip tai daro Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Kelpšas. Tačiau paskambinusios į Švietimo skyrių karteniškės sužinojo, kad priešmokyklinę grupę gali lankyti tik vaikai, tais kalendoriniais metais sulaukę šešerių metų.

Į mokyklą atvedė trejų metų

Karteniškių teigimu, V.Kelpšo dukrai tik antrojoje gruodžio pusėje sueis penkeri metai, bet ji jau ir pernai, būdama trejų metų, ir šiemet, nesulaukusi penkerių, lanko priešmokyklinę grupę, esančią Kartenos vidurinėje mokykloje. Moterys klausia, ar reikia būti mokyklos vadovu, kurio žmona taip pat yra mokytoja Kartenos vidurinėje mokykloje, kad vaikams būtų sudaromos išimtys. O kur dėti vaikus mums, klausia moterys.

Kartenos vidurinės mokyklos direktorė Jūratė Račkauskaitė patvirtino, kad jos kolegos dukra tikrai jau antrus metus lanko priešmokyklinę grupę. Kaip dažnai mergaitė būna mokykloje, direktorė negalėjo pasakyti.

Kai pernai mergaitė buvo atvesta į mokyklą, jai buvo tik treji metai. Direktorė sakė įspėjusi mokytoją Tatjaną Valužienę ir mergaitės motiną Redą Kelpšienę, toje pat mokykloje turinčią ir pamokų, kad mergaitė mokykloje gali būti tik po 12 val., tai yra tuo metu, kai baigiasi priešmokyklinės grupės užsiėmimai.

Direktorė J.Račkauskaitė neslėpė mačiusi mergaitę mokykloje ir iki 12 val., ir dalyvaujančią priešmokyklinės grupės vaikų renginiuose.

Praėjusią savaitę direktorė „Pajūrio naujienoms“ tvirtino, kad „kviesis pokalbiui“ mergaitės motiną ir mokytoją ir įspės, kad vaiko užsiėmimų metu mokykloje nebūtų. Tačiau vakar mokykloje mergaitė buvo iš pat ryto. Tai patvirtino pati mokyklos direktorė.

Tikina, kad tvarkai nenusižengė

Mergaitės tėvas V.Kelpšas iš redakcijos pareikalavo pateikti raštišką karteniškių skundą ir pagrasino korespondentus apskųsti Vaiko teisių apsaugos tarnybai. Bet vėliau persigalvojo ir pats atėjo į redakciją. Jis sakė „nematąs jokio kriminalo“.

V.Kelpšas tikino susipažinęs su Švietimo ir mokslo ministerijos dokumentu dėl pagalbos teikimo priešmokyklinio amžiaus vaikams. Jeigu klasės neperpildytos, mokytoja sutinka, tėvai gali rašyti prašymą mokyklos vadovui, kad vaikui būtų leista lankyti priešmokyklinę grupę, nesulaukus šešerių metų. Tačiau ne nuolat, kaip tai ir buvę padaryta – mergaitė pernai mokykloje buvusi ne kasdien.

J.Račkauskaitė tvirtino, kad tėvai raštu į ją nesikreipė, bet, V.Kelpšo tikinimu, toks prašymas buvęs, - gal jo niekas neužregistravęs.

Pagalba gali būti teikiama po užsiėmimų

Rajono Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė patikino, kad minėtos mergaitės Kartenos vidurinės mokyklos moksleivių sąrašuose nėra, taigi ir pinigai jai ugdyti neskirti.

„Reglamentuojančiuose dokumentuose „Dėl švietimo pagalbos nelankančiam ugdymo įstaigos 5-6 metų vaikui teikimo tvarkos patvirtinimo“ nurodyta, kad tokia pagalba gali būti teikiama tik vaikui, nelankančiam priešmokyklinės grupės“, - sakė D.Martišauskienė.

Tai gali būti konsultacijos tėvams, individualus psichologo darbas su vaiku, individualus pedagogo ir specialiojo pedagogo darbas su vaiku. Ši pagalba, akcentavo vedėja, gali būti teikiama tik 5-6 metų vaikams ir kitu, negu ugdomi priešmokyklinės grupės vaikai, laiku.

Nuo šio rugsėjo tokios konsultacijos galimos, nes vaikui sueis penkeri metai, bet ne užsiėmimų metu. Retkarčiais, kaip sakė vedėja D.Martišauskienė, vaikai, sulaukę 5 metų, gali būti atvedami į priešmokyklinio ugdymo grupę – susipažinti, adaptuotis.

Tiria poreikį

Rajono Švietimo skyriaus vedėjos nurodymu sudaryta speciali darbo grupė, kuri aiškinsis institucinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo poreikį. Pasak D.Martišauskienės, iki gruodžio vidurio ketinama išsiaiškinti, kiek rajone ir atskirose seniūnijose yra vaikų, kurie norėtų lankyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes, kurios galėtų būti steigiamos mokyklose. Išvados bus teikiamos rajono Tarybai. Taip būtų sudaryta galimybė išspręsti problemą, dėl kurios į redakciją kreipėsi ir karteniškiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas