Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Moka brangiau, o sąlygos prekiauti negerėja

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-11-14
Nuo pavasario turguje pastatytus tualetus “Kretingos vandenys” prie vandens ir nuotekų tinklų lig šiol tebejungia pažadais.

Kretingos turgaus prekeiviai skundžiasi, kad mokesčiui už prekybos vietą padidėjus nuo 15 iki 21 Lt negerėja darbo sąlygos. Turgavietėje nėra tualeto, prekiaujantys dėvėtais rūbais lyjant murkdosi balose.

Turgaus rinkliavos mokestį Kretingos rajono savivaldybės Taryba padidino šių metų kovo 30 dieną. Vienas iš mokesčio didinimo tikslų buvo, kad naujai įsteigta (atskyrus nuo “Kretingos komunalininko”) bendrovė “Kretingos turgus” turėtų daugiau lėšų gerinti sąlygas tiek prekiautojams, tiek pirkėjams. “Naujas, už žuvinės pastatytas tualetas neveikia. Nukritusias prekes graibstom iš purvo, patirdami nuostolius, nors už vietą mokame nebe 15, o 22 Lt”,- piktinosi prekiautojai, įsitaisę turgaus pakraštyje - Taikos gatvėje ir ūkinio turgaus dalyje. “Baimė rinktis, kad ko nors netyčia nenumestum į purvyną”,- prekiautojams pritarė ir pirkėjai.

Bendrovės “Kretingos turgus” direktorius Jonas Drungilas pripažino, jog užsitęsė naujų tualetų atidarymas. “Tualetus pavasarį parsivežėm. Stringa derinimo ir prijungimo darbai, kuriuos turi atlikti “Kretingos vandenys”. Skubinu juos kiekvieną dieną, bet ten irgi savos bėdos - “pusantro” žmogaus turi, pirmiausia metasi, kur avarijos. Šią savaitę jau žadėjo prijungti”,- aiškino direktorius. Anot jo, kol neveikia naujieji tualetai, galima naudotis turgaus teritorijoje esančios kavinės, Srėbalienės ir Garjonio parduotuvių tualetais. Su šių įmonių savininkais “Kretingos turgus” yra sudaręs sutartį.

Kretingos turgui seniai reikalingos investicijos aplinkai, prekybos sąlygoms gerinti. J.Drungilo teigimu, specialistai, prižiūrintys, kaip turguje laikomasi veterinarijos, higienos reikalavimų, grasinosi uždaryti turgų, jeigu nebus įrengti kondicionieriai mėsos paviljone (dabar reikalauja jų ir pieno paviljonui), nebus tualeto, asfalto, nebus užsandarinti maisto paviljonų stogai. Iš “Kretingos komunalininko” padalinio tapusi savarankiška įmone “Kretingos turgus” šioms būtiniausioms reikmėms nuosavų lėšų sukaupusi neturėjo. Tad užstatė įmonės turtą ir paėmė 140 tūkst. Lt paskolą, kurią turi grąžinti per 7 metus. Už paskolos pinigus buvo įsigytas tualetas, kainavęs 26 tūkst. Lt be prijungimo, už 40 tūkst. Lt paklota asfalto, mėsos paviljone sumontuoti kondicionieriai ir užsandarinti langai (esant kiauriems langams kondicionieriai nepajėgia atvėsinti patalpų). Dalis pinigų buvo išleista pastatams apšiltinti, stogams remontuoti.

Tarp Taikos gatvės važiuojamosios dalies ir turgaus tvoros pažerta skalda lyjant, esant šlapdribai nuo balų, purvo negelbsti.

“Sutvarkyti iškart viską esame nepajėgūs. Darbus tęsime priklausomai nuo to, kiek surinksime rinkliavos, nes galimybės skolintis jau išsemtos”,- sakė J.Drungilas. Iki padidinant rinkliavos mokesčius, per mėnesį buvo surenkama 15-16 tūkst. Lt rinkliavos, šiandieną - 20-22 tūkst. Lt. “Kretingos turgaus” administracija planuoja kitąmet statyti stogines turgaus viduje prekiautojams (su cinkuotos skardos stogais, kaip Klaipėdos turguje), toliau kloti asfaltą - pirmiausia turgaus viduje, paskiausiai - Taikos gatvės dalyje. Yra tikimybė, kad ši turgaus vieta bus išasfaltuota asfaltuojant Laisvės gatvę. Turgaus teritorijai galutinai išasfaltuoti dar reikia apie 70 tūkst. Lt.

“Pastatysime užtvarą, kad jaunuoliai neįvažiuotų ir su automobiliais “saulučių” nedarytų”,- sakė J.Drungilas. Direktorius užsiminė, jog ateityje turgus turėtų būti aptvertas tvora.

Kretinga yra vienintelis didesnis šalies miestas, į pagrindinį turgų įsileidžiantis ir dėvėtų rūbų pardavėjus. Todėl į Kretingos turgų suvažiuoja dėvėtų rūbų prekeiviai ir iš Skuodo, Plungės, Klaipėdos. “Kretingos turgaus” direktorius J.Drungilas pripažįsta, jog praradus šiuos prekiautojus, įmonės pajamos gerokai sumažėtų. “Esame ūkiskaitinė įmonė ir turime verstis iš to, ką uždirbame. Kuo daugiau uždirbsime, tuo daugiau investuosime į prekybos sąlygų gerinimą”,- patikino J.Drungilas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas