Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Remia sportą ir apie naudą negalvoja

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2006-11-03

Evaldas Jodkonis – bendrovės „Sanpola-Baltija“ direktorius ir tokiu pat pavadinimu rajono sporto renginiuose startuojančių komandų vadovas – sako, jog sportas jį lydi nuo pat mažens. Sportuojantis nuo septynerių metų E.Jodkonis su savo vadovaujama komanda ne tik išbėga į aikštę siekti rezultatų: antroji jo sportinio gyvenimo pusė – būti komandos rėmėju.

Evaldas Jodkonis – bendrovės „Sanpola-Baltija“ direktorius, to paties pavadinimo krepšinio ir futbolo komandų vadovas - teigė, jog esminis komandų žaidėjų bendravimo principas – draugiška atmosfera.

- „Sanpolos-Baltijos“ vardas sporto suvestinėse figūruoja ne vienerius ir ne dvejus metus. Sporto aistruoliai žino, jog komanda yra pelniusi ne vieną apdovanojimą. Tad kokia buvo pradžių pradžia, kai nusprendėte suburti komandą?

- Pradėjome kukliai nuo kuklių rezultatų. Pirmieji startai – prieš gerą dešimtmetį rajono krepšinio pirmenybėse, prieš penkerius metus startavome ir futbolo varžybose. Kilome po truputį: iš pradžių – trečia vieta antroje lygoje, po to – antroji, galų gale – pirma vieta. Todėl rajono krepšinio pirmenybėse dabar jau trečią sezoną žaidžiame pirmoje lygoje. Tiesa, anksčiau ir mūsų, ir kitos komandos virė bendrame katile – lygų nebuvo. Sporto organizatorių sprendimas komandas pagal pajėgumą skirstyti į lygas – sveikintinas. Tai padrąsina žaisti ir silpnesnes komandas, o stipresnės gali kautis dėl geresnio rezultato. Antra, - kyla žaidimo lygis, suinteresuotumas būti lyderių pozicijose.

- Kaip pavyksta suburti komandas? Dauguma sporto rėmėjų apgailestauja, jog daug jaunimo išvyksta į užsienį, jog sunku surinkti žaidėjus?

- Tiesos yra. Betgi vieni išvažiuoja, kiti grįžta. Yra jaunimo, kuris baigia sporto mokyklą ir nori toliau žaisti krepšinį ar futbolą. Taip vienas kitą ir surandame. Aš atsimenu tą laiką, kai laikinai – gal mėnesiui-dviem – atvykau į Kretingą. Tas “laikinai” jau tęsiasi 12 metų. Laikui bėgant atsirado draugų, pažįstamų. Kažkaip kalbantis su bendrovėje dirbančiu jaunimu, su naujaisiais pažįstamais ir kilo idėja suburti krepšinio komandą. Tuomet į komandą atėjo įmonėje dirbantis jaunimas, dabar padeda studentas sūnus Justas. Nuo pat įsikūrimo pradžios mūsų komandos credo buvo sukurti gerą atmosferą komandoje. To principo laikomės iki šios dienos. Todėl žaidėjų kaita komandoje – minimali. Nesvarbu, kad joje žaidžia ir absoliutūs mėgėjai, ir mokęsi krepšinio sporto mokyklose.

- Ką Jums reiškia būti komandų rėmėju? Juk ne vienas gali ir stebėtis, ir klausti, o kokia iš to nauda, kam to reikia?

- Buvo metas, kai nuomodavau salę ir treniruotis kviesdavau aplink gyvenančius jaunuolius. Raginau juos sportuoti, nelikti gatvėje. Aišku, iš to – tarsi jokios naudos. Bet gal ta nauda yra užslėpta? Gal vaikinas, atėjęs į treniruočių salę, tuo metu nedaro kažko nedoro ar neigiamo? Mano nuomone, kuo daugiau sporto, komandų rėmėjų – tuo tos užslėptos naudos ir yra daugiau. Aš džiaugiuosi, kad Kretingoje yra sporto entuziastų, kurie nežiūri pro pirštus į tai, kuo užsiima jaunimas. Kai susitinkame su kitų komandų vadovais, rėmėjais, pasikalbame, pasidaliname naujomis idėjomis, tai tarsi veda į tam tikrą azartą: o ką dar galima padaryti dėl sporto.

Iš esmės, sporto rėmimas yra labiau susijęs su moraliniu pasitenkinimu, su tam tikra savęs realizacija. Šios emocijos veikia kaip stimulas tolimesnei veiklai.

- Ir kokia būtų tolimesnė veikla, tolimesni planai?

– Esame rajono krepšinio, futbolo pirmenybių dalyviai. Galbūt pasiseks suburti ir tinklinio komandą. Esu tos nuomonės, jog reikia palaikyti šitiek renginių rajone rengiančius sporto organizatorius. Aš pats esu iš Kauno – iš krepšinio sostinės. Tačiau drąsiai galiu sakyti, jog Lietuvoje nėra analogų, kad šitiek komandų, šitiek žmonių įsijungtų į sportinius renginius. Tik štai bazė – silpna. Aš kiek gyvenu Kretingoje, tiek laiko girdžiu kalbas apie sporto bazės gerinimą. Tačiau iš tiesų niekas nieko nedaro.

Turiu minčių ateityje įsteigti sporto klubą, bet reikia palankių sąlygų: ir geros sporto bazės rajone, ir finansinės bendrovės sėkmės, pagaliau – net palankių įstatymų, skatinančių remti sportą. Kai pradedi remti vieną ar kitą komandą, visada norisi pagerinti jų įvaizdį. Tačiau sportui remti vien entuziazmo neužtenka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas