Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunųjų kūrėjų darbuose – senoji Palanga

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-11-03

Grupė Kretingos Jurgio Pabrėžos jaunųjų dizainerių būrelio narių, vadovaujamų mokytojos Valdonijos Karaliūnienės, dalyvavo antrus metus Palangoje vasaromis rengiamame respublikiniame jaunųjų kūrėjų plenere. Moksleiviai kūrė darbus apie senąją Palangą - “Anapilio” vilą bei senąją vaistinę. Neseniai jaunieji kūrėjai iš Palangos, Kretingos, Kauno vėlgi susirinko į “Anapilį”: šįsyk pasidžiaugti bendru darbu – plenero katalogo pristatymu.

Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos jaunieji dizaineriai, projektine veikla prisidėję atkuriant senąją Palangos dvasią, prie „Anapilio“ vilos įsiamžino kartu su vadovėmis bei grafus Tiškevičius vaizdavusiais Klaipėdos universiteto studentais.

Svečius prieigose pasitiko orūs „grafai Tiškevičiai“. XIX a. pabaigos – XX. pradžios dvarininkams būdingais kostiumais apsirėdę Klaipėdos universiteto teatro meno studentai Giedrė Kavaliauskaitė ir Artūras Butkus vaizdavo grafų Tiškevičių, praėjusiame šimtmetyje pasitikdavusių į “Anapilį” besirenkančius svečius, porą.

Pasak Palangos kultūros centro renginių organizatorės Aušros Latonienės, “Anapilis” priklausė grafo Juozapo Tiškevičiaus motinai. Visą praėjusią vasarą po Botanikos parką vaikštinėjo dvaro gyventojai: du grafai, grafaitė ir grafaičiai, sodininkas, trys vaidilutės. Juos pagal projektą inscenizavo Klaipėdos universiteto studentai.

A.Latonienės žodžiais, Palangoje yra išlikę 18 senųjų, architektūrinę ir meninę vertę turinčių pastatų. „Norisi kažkaip atgaivinti jų dvasią, perkeliant ją į jaunųjų kūrėjų fantaziją ir realizuojant konkrečiais darbais. Sykį kartu su dailininke Dovile Oškinyte, gerdamos arbatą “Anapilyje”, - sugalvojome, kad reikia atgaivinti ilgametę arbatos gėrimo tradiciją, kurią šioje kurorto viloje puoselėjo mūsų tautos įžymybės: Maironis, Kipras Petrauskas, Salomėja Nėris, bankininkai Vailokaičiai, - kalbėjo A.Latonienė. – Taip ir sugalvojome surengti respublikinę moksleivių stovyklą. Norėjosi, kad moksleiviai kurdami pajaustų, jog Palanga – tai ne vien jūra ir pramogos, bet joje gyva ir senojo kurorto dvasia“.

Projektą šiemet rėmė Palangos kultūros centras bei Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokykla.

Senojoje “Anapilio” viloje, kur vyko kūrybos procesas, yra įkurdinta Palangos kultūros centro administracija bei dvi - parodų ir renginių, talpinančioje iki 100 žiūrovų, - salės.

Pernai stovykloje jaunieji teatralai, dizaineriai, menininkai kūrė apie “Anapilį”, šiemet pasirinkta tema - senoji vaistinė.

Kretingiškiai moksleiviai šiemet atkūrė senąjį apavą: buvo sukurta gipso tvarsčių batų atliejų kolekcija.

Kitų miestų moksleiviai pagal senovinius receptus kepė pyragus, atkūrė grafienei Tiškevičienei specialiai sukurtą ir jos pamėgtą „Trejų devynerių“ gėrimo receptą. Šias vaišes jie atsivežė ir į plenero leidinio „Senoji Palanga“ pristatymą. Fotoalbumas, kuriame užfiksuoti kūrybinės stovyklos momentai, - tai šiųmetinio plenero užbaigimas. Jis išleistas už Kultūros centro projektui skirtas lėšas ir buvo padovanotas kiekvienam plenero dalyviui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas