Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

„Atžalyno scena“ – penkioliktąjį kartą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2011-05-06

Gegužės 9 – 12 dienomis Kretinga prisipildys jaunų žmonių klegesio – vyks tarptautinis jaunimo teatrų festivalis–kūrybinės laboratorijos „Atžalyno scena–2011“, į kurį atvyks kolektyvai iš Rusijos, Latvijos, Garliavos, Joniškio ir Vilniaus.

Festivalis vyksta kas dvejus metus, šįkart - jau 15-ąjį kartą. Jaunieji Kretingos teatralai įprastai jam pradeda rengtis jau nuo rudens. Teatro režisierė Auksė Antulienė teigė, jog atžalyniečiai labai džiaugiasi būsima švente bei galimybe įgyti naujų draugų, ypač – iš Rusijos, kurių užimtumu, nors svečiai ir gyvens kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“, jie turės pasirūpinti visą savaitę.

Rusijai šiųmetiniame festivalyje atstovaus du jaunimo kolektyvai: vienas jų – iš tolimo Uralo miesto Jekaterinburgo gimnazijos Nr.205 teatro studija bei Maskvos vaikų kūrybos centro teatras „Na naberežnoj“. Pirmasis parodys L.Kerolio spektaklį „Alisa stebuklų šalyje“, o antrasis – spektaklį „Asilo mokiniai“ pagal Kinijos padavimus.

J.Tkačiovos spektaklį „Žemės pakraštys“ rusų kalba parodys ir Latvijos Liepojos miesto vaikų ir jaunimo mėgėjų teatras „Balagančik“.

„Šie spektakliai – labai žaismingi bei spalvingi. Ir tegul žiūrovai nesibaimina, kad jie bus vaidinami rusų kalba, kurios jie nesupranta. Prieš prasidedant spektakliams bus pristatyta jų anotacija, žiūrovui tereikės tik atidžiai stebėti vyksmą“, - teigė A.Antulienė.

Joniškio vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ parodys teatrinę klounadą „Nusišypsok, vaike“, o Vilniaus teatro improvizacijų trupė „Impro 241“ ekspromtu kurs improvizacijas, panašiai kaip TV projekte „Pagauk kampą“. Joje vaidina ir buvusi atžalynietė Silvija Stonkutė.

Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos dramos studija „Vaidyba“ atveš G.Vajcman pjesę „Benjamino kelionė“, - šis spektaklis, anot režisierės, šiuo metu yra vienas iš ryškiausių jaunimo pastatymų Lietuvoje, o pats kolektyvas yra laikomas šalies jaunimo teatrų favoritu.

Festivalio šeimininkai atžalyniečiai svečiams parodys žiūrovų jau pamėgtus spektaklius - N.Belickajos „03“ ir U.Stark „Tegul baltieji lokiai šoka“. O šventės atidarymo dieną, gegužės 10-ąją, svečius prie Kultūros centro pasitiks kojūkininkų muzikinė miniatiūra. Bus atidaryta buvusio kretingiškio Andriaus Seselsko piešinių paroda „Vieno miestelio padavimai“, kuri Kretingoje veiks 3 savaites prieš iškeliaujant į LR Seimą.

Festivalio metu surengtose kūrybinėse laboratorijose jaunieji aktoriai turės galimybę padirbėti pas skirtingus režisierius.

Festivalio organizatorė A. Antulienė tikino, jog ekonominis sunkmetis neatvėsino atžalyniečių noro rengti festivalį: „Tai, kad dirbi su vaikais, matai jų entuziazmą, jau yra didžiulis užtaisas veikti. Kiekvienas iš atžalyniečių žino savo darbą, jam patikėta konkreti užduotis, – tai ir pagiriamasis žodis visai mano komandai, kurioje – apie 40 vaikų“.

Festivalį, kuris kainuos apie 15 tūkst. Lt, remia Kretingos rajono savivaldybė bei jaunųjų aktorių tėvai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas