Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Irena Maksvytienė:

- Jau devynerius metus geriu vaistus nuo aukšto kraujo spaudimo. Todėl savo kraujospūdį sekti privalau. Turiu namuose aparatą kraujo spaudimui matuoti. Kraujospūdį tikrinuosi ne kasdien. Jau pažįstu savo organizmą ir žinau, kada kraujo spaudimas – normalus, o kada – per didelis.

Juozas Lingys:

- Neseku. Neturiu problemų, todėl ir nesidomiu, koks mano kraujospūdis. Tačiau nujaučiu, kad po keleto metų teks pradėti domėtis tokiais dalykais. Nors ir dabar gal būtų įdomu sužinoti, koks mano kraujo spaudimas – gal jau verta susirūpinti.

Kostas Valaitis:

- Aš pats nesidomiu, bet mano žmona kraujospūdį matuojasi kelis kartus per dieną. Bet tai suprantama: jeigu turi sveikatos problemų, kraujospūdį reikia būtinai sekti. Man pačiam nekyla mintis pasitikrinti kraujospūdžio: tik pradėk domėtis ligomis, žiūrėk, jos tuoj ir prikimba.

Vytauto Jakelevičiaus, Kretingos ligoninės gydytojo kardiologo, komentaras:

- Idealiausias kraujospūdis yra 120/80. Normalus – iki 140/90. Jei žmogus yra sveikas, pasitikrinti savo kraujospūdį pas gydytoją užtenka vieną kartą per metus. Sergantis, pavyzdžiui, hipertonija, pas gydytoją turėtų apsilankyti du, tris kartus per metus. Tikrai nėra būtinybės kraujospūdį matuotis kasdien ar net keletą kartų per dieną – tam yra pora priežasčių. Pirmiausia, elektroniniai, o ypač kinų gamybos, kraujospūdžio aparatai yra netikslūs. Patikimiausi yra mechaniniai. Antra, dažnai matuojantis kraujospūdį, gali išsivystyti net savotiška priklausomybė nuo šios procedūros. O kraujospūdis nuo dažno matavimosi tikrai nepasikeis. Jei yra problemų ir paskirti tinkami vaistai, kraujospūdis susireguliuoja ir nėra reikalo jo kasdien tikrintis. Jei žmogus naudoja kokius nors širdžiai skirtus vaistus, pakanka kraujospūdį pasimatuoti kartą per savaitę. Be to, nereikia stengtis aukšto kraujospūdžio numušti iki idealaus. Jei paciento viršutinis kraujospūdis daugelį metų buvo 180, nereikia norėti 120. Užtenka jį numušti iki 140-ies. Visi specialistai kraujo spaudimą pataria matuotis rytą, kai žmogus dar nėra atsikėlęs, ramus guli lovoje. Tuo metu kraujospūdis yra tikras. O atėjus pas gydytoją, pamatuotas kraujospūdis yra vadinamas atsitiktiniu. Jei kyla įtarimų, kad kraujospūdis nebėra normalus, nereikia išsigąsti. Jis gali pakisti dėl nuovargio, streso, kitų dalykų. Nereikia išsigandus skubėti pas gydytoją. Geriau save stebėti: jei kurį laiką - apie pusmetį, ne ilgiau, kraujospūdis nėra normalus, tada jau reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas