Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokinio kuprinės svorį lemia suplonėjusi tėvų piniginė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2009-08-28

Rugsėjis kasmet daugiau ar mažiau patuština tėvų pinigines. Tačiau šiemet prekybininkai pastebi kitokias apsipirkimo tendencijas: tėvai ir jų atžalos perka apgalvotai ir tik pačius būtiniausius daiktus. Daugumai pirkėjų svarbiausia yra nebe daikto kokybė, bet kuo mažesnė jo kaina.

Aušra Žemaitienė, savo dukterims Monikai bei Kristinai padėdama susipirkti mokyklinius reikmenis, pirmenybę atiduoda rašikliams. „Aš pati nuo universiteto laikų rašau tik rašaliniu parkeriu: taip ir tvarkingiau, ir raštas išlieka gražesnis“, - tvirtino ji.

Rugsėjui pradeda rengtis vasarą

Dvi dukras – būsimą ketvirtokę Moniką ir devintokę Kristiną – auginanti kretingiškių Aušros ir Egidijaus Žemaičių šeima gauna vidutines pajamas: abu – 3,5 tūkst. Lt. Duktė Monika lanko VPC „Pasaka“, o Kristina – Pranciškonų gimnaziją.

Apipirkti abi dukteris prieš rugsėjį A.ir E.Žemaičiams kainuoja 600 – 700 Lt.

Tačiau naujiems mokslo metams, sakė Aušra, jie pradeda rengtis jau vasaros pradžioje: „Gauname pinigus už atostogas, ir per išpardavimus prekybos centruose perkame dukroms rūbus bei avalynę. Kristinai privalu dėvėti uniformą: švarkas kainavo 170 Lt. Vasarą nupirkome ir naujus džinsus, kuriuos ji dėvės prie švarko. Šiomis dienomis Klaipėdoje dar reikės surasti Monikai naujų šlepečių, sportinių kelnių ir triko choreografijos pamokoms. Tiems pirkiniams numatyta išleisti apie 200 Lt. Prieš rugsėjį mums belieka nupirkti vien mokymo bei rašymo reikmenų: už juos abiem dukroms išleidome 65 Lt“.

Kuprines abi mokinės išsaugojo iš praėjusių mokslo metų.

Anot A.Žemaitienės, rugsėjį dar liks vienas rūpestis – pratybos. „Jos – itin brangios, vienas pratybų sąsiuvinis kainuoja nuo kelių iki keliolikos litų. O jų pagrindiniams mokomiesiems dalykams reikia po kelis. Aš niekada išsyk neperku visų pratybų, tik – po pirmąją jų dalį. O kitas perku per mokslo metus ir iš kitų atlyginimų, todėl šeima nepajunta pernelyg didelio finansinio „nusiskausminimo“, - atviravo pašnekovė.

Pirkėjai persikrausto stalčius

Kretingoje kanceliarinėmis prekėmis prekiaujančios parduotuvės „Officeday“ vedėja Danutė Markevičienė sakė, jog šiemet parduotuvėje tokio antplūdžio žmonių, koks buvo ankstesniais metais, nebėra.

„Klientai šiemet – labai pasyvūs: vaikai žiūri į spalvas, jų tėvai skaičiuoja centus. Pernai žmonės žiūrėjo, kad prekė būtų kokybiška, o šiemet svarbiausia – kaina. Kai kurie ateina tik apsižiūrėti kainų, tačiau neskuba pirkti. Jie sako dar turį namie apsižiūrėti stalčius: kas liko iš praėjusių mokslo metų, ir ko iš tikrųjų reikia“, - aiškino D.Markevičienė.

Kanceliarinių reikmenų krepšelį, anot jos, pradinukui galima nupirkti už 100 – 130 Lt, vyresniųjų klasių mokiniui – už 40-50 Lt. Mažiesiems reikia daugiau įvairių priemonių: flomasterių, pieštukų, spalvoto popieriaus, kreidelių. Jie nori ir spalvingų kuprinių, o vyresnieji nebesižvalgo į kuprines – jas turi iš seniau arba nešioja krepšius per petį. Ji prisipažino, jog tik vienas pirkėjas teiravosi brangios – 500 Lt kainuojančios – kuprinės. Ši kuprinė yra ypatinga tuo, kad joje – atskiri skyreliai, o juose - visas mokiniui reikalingas rinkinys: pradedant pieštukine, baigiant dėžute priešpiečiams ir gertuve. Jos nugarėlės išlenkimas pagamintas, atsižvelgiant į vaiko sveikatos reikalavimus. „Jo didenybė“ - rašiklis

Parduotuvės „Lidija“ vadybininkė Marija Ubienė teigė, jog šiemet kuprinių paklausa pas juos gerokai sumažėjo: „Mes parsivežame tik ispanų gamybos kuprines, kurios yra žaismingos ir itin patvarios. Tokią nusipirkęs, mokinys nešioja ne kol ši nusidėvi, bet kol nusibosta. Jų kainos svyruoja nuo 30 iki 100 ir daugiau Lt. Tačiau labiausiai perka kuprines už 35-50 Lt, o brangesnes – tik vienas kitas“.

Anot M.Ubienės, pradinukai priemonėmis jau apsirūpinę, o vyresnieji mokiniai – dar ne. Nors ieškoma pigesnių prekių, tačiau sąsiuviniams bei rašikliams pinigų negailima.

„Vyresnieji renkasi sąsiuvinius, kurių lapai - storesni ir juose nesilieja rašalas. Jiems sąsiuvinio kaina nėra aktuali – 0,25 ar 0,55 Lt, - jie jau patyrė, kad brangesnis sąsiuvinis yra gerokai kokybiškesnis už pigų“, - tvirtino vadybininkė. M.Ubienė pastebėjo, kad šiemet rašiklių pageidaujama netgi daugiau negu pernai. Jeigu pernai pasirinktas rašiklis pasiteisino, tokį patį perka ir šiemet: kieno kišenė kaip išgali – ir už 5, ir 37 Lt.

Atžaloms nekeičia baldų

Šiemet kretingiškiai savo mokyklinio amžiaus vaikams neskuba keisti ir mokyklinių baldų. „Lyginant su praėjusiais metais, te-ateina tik trečdalis pirkėjų. Gegužę pirkėjų išvis nebuvo, tik rugpjūtį žmonės pradėjo domėtis rašomaisiais stalais bei kėdėmis“, - kalbėjo baldų salono „Medis“ vedėja Valda Alšauskienė.

Ji sakė, kad pas juos stalą iš kokybiškos medžiagos su vokiška furnitūra galima nusipirkti už įvairią kainą: nuo 140 Lt iki 600 – 700 Lt. Pastarieji montuojami į kambario į kampą, komplekte - dveji stalčiai ir lentynos. Vidutinio dydžio stalas su trimis stalčiais kainuoja 250 Lt.

Parduotuvėje „Mano baldai“ mokyklinis stalas su 3 stalčiais kainuoja nuo 179 iki 259 Lt. Kėdės su ratukais – nuo 99 iki 139 Lt. Pardavėja konsultantė Danutė Pikturnienė taip pat sakė, jog pernai klientų pas juos lankėsi gerokai gausiau negu šiemet.

Dalis mokyklinių prekių gali būti nesaugios

Prieš naujų mokslo metų pradžią vartotojų informavimo kampanija „Žinok savo teises ir laimėk“, inicijuota Europos Sąjungos, perspėja, kad dalis mokyklinių prekių gali būti nesaugios.

Per pastarąsias 10 savaičių buvo aptikta 13 ES pardavinėjamų nesaugių kanceliarinių prekių bei daiktų, reikalingų mokykloje: tai - flomasteriai, klijai, trintukai, žymekliai, metalofonai. Dažniausiai pastebėta cheminė rizika.

Vartotojų teisių ekspertai pataria atkreipti dėmesį į šalį, kurioje pagaminti daiktai: 56 proc. aptiktų nesaugių daiktų buvo pagaminti Kinijoje, 5 proc. – Vokietijoje, 4 proc. – Italijoje, 3 proc. – Turkijoje.

Jei prekė kelia abejonių dėl saugumo, reikėtų susisiekti su Valstybine ne maisto produktų inspekcija (www.inspekcija.lt), kuri ištirs, ar pastebėtas daiktas tikrai nesaugus ir ar reikia jį pašalinti iš rinkos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas