Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ne visiems baubliškiams patiko tūkstantmečio skulptūra

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2009-08-18

Baublių bendruomenė Žolinės vakarą sukvietė kaimo žmones į šventinį pasibuvimą, pavadintą „Lietuviais esame mes gimę“. Baubliškių šventėje buvo daug linksmybių ir muzikos, bendruomenės namuose atidaryta biliardinė, o skvere atidengta Lietuvos tūkstantmečiui skirta ąžuolo skulptūra. Apie naująją skulptūrą „Tūkstantmečio žmogus“ besibūriuojantys žmonės ją vertino gana santūriai, ar net - skeptiškai.

Baublių centre per Žolinę atidengta jau trečioji skulptūra kaime „Tūkstantmečio žmogus“. Kitos dvi taip pat vaizduoja žmones: viena jų stovi parke, antroji – prie mokyklos.

Anot Baublių bendruomenės pirmininkės Gražinos Rimkuvienės, šventė buvo surengta iš pačių baubliškių pinigų - bendruomenės reikmėms skirtų 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, kaimo verslininkų ir ūkininkų paramos - bei Žalgirio seniūnijos lėšų. Iš tų pačių pinigų buvo užsakyta ir 3 tūkst. Lt kainavusi ąžuolo skulptūra, kurią sukūrė skulptorius Gediminas Staškauskas.

„Čia pavaizduotas žmogus su knyga: buvo norima išsakyti mintį, kad jis tūkstantį metų su knyga neša gerą žinią Lietuvai. Ši skulptūra dar nėra užbaigta: trūksta lentelės su nuoroda, kokiai progai ji skirta. Skulptūra yra meninė, gal kaimo žmogui ir sunkiai suprantama: jiems norėtųsi konkrečių veido ir kūno formų“, - savo nuomonę apie skulptūrą išsakė G.Rimkuvienė.

„Jau dieną pravažiuodama apžiūrėjau skulptūrą. Jeigu atvirai – ji man nepatinka. Bet gal aš nesuprantu šiuolaikinio meno“, - svarstė baubliškė Aušra.

Atostogų iš Anglijos parvykusi Dalia su draugu Endi, taip pat bandę įžvelgti, ką pavaizdavo skulptūros autorius, mano, jog geriau būtų buvęs suprantamesnis kūrinys.

Baubliškiai Virginijus ir Egidijus atviravo: „Čia – „družbos“ virtuozo darbas: su pjūklu išpjovė pagalį, taip ir paliko. Esame matę daug gerų paprastų meistrų kūrinių: padaro kryžių, nušlifuoja, nuglosto jį – tai parodo pagarbą kaimui bei jo žmogui. Mintis čia gal ir - gera, bet darbas neišbaigtas, skubotas - dar likę grandininio pjūklo rėžiai“.

Anot Žalgirio seniūnijos seniūno Povilo Šližiaus, šiemet tai - jau trečiasis baubliškių renginys, skirtas Lietuvos tūkstantmečiui: kultūros darbuotojų ir bendruomenės iniciatyva buvo surengta šventė, Mindaugo karūnavimo dieną pasodintas ąžuolas, o šįkart švenčiamos vasaros pabaigtuvės.

Baublių kaimo žmones į šventę subūrė bendruomenės pirmininkė Gražina Rimkuvienė.

Tądien buvo pasveikinta ir naujai išrinkta Baublių seniūnaitė Ona Navajauskienė, kuri talkins seniūnui, dirbdama visuomeniniais pagrindais.

Visi baubliškiai, į šventę suėję su savo lauknešėliais, buvo vaišinami žinomų kaimo šeimininkių skanumynais: „žaldokiene“ save vadinančios Stasės Macienės gira, Emilijos Lukauskienės sūriais ir Vilmos Krasauskienės kepta duona. Gėlėmis ir puokštėmis bendruomenės namų kiemą išpuošė baubliškė tautodailininkė Stasė Gideikienė.

Nuotaiką baubliškiame kėlė trankios Raguviškių kaimo kapelos dainos bei dainininko Pauliaus Stalionio koncertas. Ligi vėlumos besibaigiančios vasaros naktyje skambėjo Baublių estradinio ansamblio „Kompanija – X“, vėl atgijusio po 20 metų, muzika.

Kaip akcentavo G.Rimkuvienė, bendruomenės moterų ir jų šeimos narių pastangomis po remonto išvalytuose bendruomenės namuose iškilmingai buvo atidaryta ir biliardinė: pirmąją partiją joje sužaidė seniūnas P.Šližius ir iš Žolinės Laukžemėje į baubliškių šventę atskubėjęs rajono meras Juozas Mažeika.

„Biliardinė bus jaunimo ir visų baubliškių poilsio vieta. Kaip ji veiks, dar nežinome: gal savaitgaliais ir poilsio dienomis“, - svarstė pirmininkė.

Bendruomenės namuose prieš trejus metus buvo įrengtas stalo teniso stalas bei židinys su šildymo sistema. Lėšų - 50 tūkst.Lt - bendruomenė gavo pagal dukart Žemės ūkio ministerijai parengtus projektus.

Skulptūros autoriaus Gedimino Staškausko komentaras:

- Skulptūroje pavaizdavau žmogų, kuris tūkstantį metų rašė ir ar teberašo tautos istoriją. Tai – ir knygnešio simbolis. Šį savo darbą vertinu kaip pasisekusį. Ją kūriau mėnesį. Nespėjau pabaigti: liko pritvirtinti metalinę plokštę su nuoroda, kad skulptūra skirta Lietuvos tūkstantmečiui.

Manau, kad reikia eiti į priekį. Dabar dar juntamas pernelyg didelis atotrūkis tarp miesto ir kaimo. Įvairiose gyvenimo srityse tą skirtumą reikia mažinti, ir menas yra ne išimtis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas