Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Piligrimų laukė kaip vilčių išsipildymo

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2009-08-04
Iš Pakutuvėnų į Kretingą keliavusi 60 piligrimų grupė atkartojo šv. Pranciškaus dvasinį kelią.

Iš Pakutuvėnų į Kretingą, Porciunkulės atlaidus, dvi dienas pėsčiomis keliavusi 60 piligrimų grupė penktadienį apsistojo Budriuose. „Jų laukėme kaip vilčių išsipildymo“, - kalbėjo keliauninkus pasitikę budriškiai.

„Šiandien –įtempta diena. Kaimas pagyvėjo, sukruto. Visi su jauduliu laukė piligrimų. Gal jie sustiprins tikėjimą, atsiras daugiau bendruomeniškumo, šilumos“, - savo viltis išsakė budriškė Vanda Jonkuvienė, kuriai yra tekę mokykloje dėstyti tikybą. Iš viso moteris mokytojo darbui atidavė 38 metus.

V.Jonkuvienė, kaip ir dar keletas budriškių, piligrimų laukė ne tuščiomis – išvirė daržovių. Kiti kultūros centro Budrių filialo link traukė nešini iškeptais pyragais, šviežiu pienu.

Į Budrius piligrimai užsuko keliaudami į Kretingą iš Pakutuvėnų, kur buvo susirinkę į Šv. Pranciškaus draugų stovyklą „Regula ir gyvenimas“. Pakeliui maldininkai aplankė ir Kaltinėnus, Abakų koplyčią Kartenoje

Iš įvairių Lietuvos miestų susirinkę žmonės piligrimystės žygiu tarsi atgaivino šv. Pranciškaus kelią – eiti ir skelbti Evangeliją. Jie, Dievo žodžiu palaiminę vietinius gyventojus, iš šių dosnumo turėjo kuo maitintis ir kur pernakvoti.

Laikydamiesi šv. Pranciškaus nurodymų, piligrimai tegalėjo prašyti duonos ir vandens, negalėjo pasiimti maisto kitai dienai.

Kol vieni vaikščiojo po Budrius ieškodami nakvynės visų pirma savo kelionės draugui, o tik vėliau – sau, kita žygeivių grupė meldėsi Budrių kaimo medinėje Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčioje.

Vėliau į bendras pamaldas, o po jų – ir į evangelizacijos šventę buvo pakviesti budriškiai.

„Važiuodami į stovyklą neatkreipėme dėmesio, kad bus žygis, todėl nebuvome tinkamai jam pasirengę. Tokiame žygyje dalyvauju pirmą kartą, norėjosi išbandyti, ką tai reiškia. Tai – įdomi, nekasdieniška patirtis. Sunku paaiškinti jausmą, išgyvenamą, kai neši kryžių – atrodo, kad tai jis tave neša, tiesiog nejauti kojų, kad ir koks pavargęs būtum. Šitai patiria visi, kuriems teko pasikeičiant nešti kryžių“,- išgyvenimais pasidalijo Rūta Žarskienė, su dviem sūnumis atvykusi iš Vilniaus.

R.Žarskienės sūnus Žygimantas sakė nesitikėjęs, kad piligrimystės žygyje teks tiek daug melstis, giedoti, šlovinti. Bendraudamas su dvasingu, amžinosiomis vertybėmis besiremiančiu jaunimu, vaikinas sakė sustiprinęs ir savo tikėjimą.

„Tai – atgailos žygis. Jo metu daug meldžiamės, įžengę į miestelius prašome Dievo gyventojus išvaduoti iš alkoholio, skurdo, nesantaikos, mirties ir nelaimių. Švento Pranciškaus paraginimu stengiamės aplankyti kiekvienus namus, žmonėms atnešti Viešpaties ramybę, maldą už artimąjį, ligonį“, - kalbėjo piligrimų žygio vedlys brolis Paulius Vaineikis.

Jis paaiškino: Porciunkulės – tai Marijos-Angelų Karalienės iškilmės, kuri yra Atleidimo šventė ir susijusi su pranciškoniškosios tradicijos pradžia.

Dabar Porciunkulės atlaidai minimi rugpjūčio 2 dieną viso pasaulio pranciškonų bažnyčiose. Tačiau anksčiau visuotiniai atlaidai, šv. Pranciškui išprašius iš Popiežiaus, buvo suteikiami tik tiems, kas apsilankydavo Porciunkulės bažnyčioje Asyžiuje. Ši vėliau išaugo į Marijos Angelų karalienės baziliką ir tapo vienu svarbiausių pranciškonų dvasiniu centru.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas