Pe310172431
Še4111825
Se5121926

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Pirmą kartą šiemet pralaimėjimo kartėlį teko pajusti Kretingos motobolo komandai „Milda“: ją rezultatu 2:4 šeštadienį nugalėjo profesionali ir patyrusi Baltarusijos Pinsko „Avtomobilist“ komanda. Nesėkmingai varžybos pasibaigė ir vienam rezultatyviausių čempionato žaidėjų Mantui Večerskiui, kuris patyrė dešinės kojos traumą.

Ypač nesėkmingos varžybos buvo Mantui Večerskiui, kuris patyrė dešinės kojos traumą. Medikai prognozuoja, kad dėl trūkusių kelio raiščių vienas rezultatyviausių čempionato žaidėjų, sportuoti negalės ilgiau negu mėnesį.

Jau pirmosiomis rungtynių minutėmis įvarčiu į mūsiškių vartus „prisistatę“ baltarusiai palaužė kretingiškių gynybą ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 3:0.

„Mildai“ sėkmingesnis buvo antrasis kėlinys: po įvartį pelnė vieni naudingiausių komandos žaidėjų Renatas Žiubrys ir Eduardas Steckis.

Dar vieną įvartį į kretingiškių vartus pasiuntė ir „Avtomobilist“ komanda.

„Per anksti patikėjome pergale ir buvome paleidę vadžias iš rankų. Teko kautis iš naujo“,- šį rungtynių etapą vėliau pakomentavo „Avtomobilist“ žaidžiantysis treneris Anton Vlasovec.

Antrojo kėlinio rezultatas – 2:4 baltarusių naudai – išliko nepakitęs ir per trečiąjį kėlinį.

Visą rungtynių laiką vyko ne tik sportinė, bet ir nervų kova: žaidėjai ne kartą aiškinosi ir tarpusavyje, ir su teisėjais. Po vieno tokio konflikto teisėjas „Avtomobilist“ komandos žaidėjui paskyrė dviejų minučių „poilsį“ aikštės užribyje.

Skaudžiai rungtynės baigėsi Mantui Večerskiui, kuris, griūdamas nuo motociklo, sužalojo dešinę koją – trūko kelio raiščiai. Nelaimė įvyko, kai M.Večerskis įsibėgėjęs rengėsi smūgiuoti į priešininkų vartus, o vienas „Avtomobilist“ žaidėjų už priekio užkišo savo motociklo ratą.

Suklupusį ir iš skausmo negalėjusį paeiti M.Večerskį iš aikštės išvedė komandos draugai.

M.Večerskis, kuris šiuo metu patenka į rezultatyviausių visų čempionato komandų žaidėjų penketuką, dėl traumos šį sezoną nebegalės pasirodyti aikštėje. Vakar žaidėją apžiūrėję medikai prognozavo, kad jam langetę teks nešioti ilgiau negu mėnesį.

„Mums prarasti gerą žaidėją – didelis nuotolis“, - apgailestavo „Mildos“ treneris Vaclovas Brazdeikis.

Išgyveno „juodą dieną“

„Juoda diena. Tikėjomės parodyti puikų žaidimą, tačiau perdegėme, viskas slydo iš rankų: nebuvo nei gero puolimo, nei gynybos. Po pirmųjų baltarusių įvarčių mūsų žaidėjai sutriko, susinervino ir atsilošti jau buvo sunku“, - po varžybų apmaudo neslėpė V. Brazdeikis.

Tai – pirmoji „Mildos“ nesėk-mė šių metų Atvirajame Baltarusijos čempionate. Tačiau, V.Brazdeikio žodžiais, ne gėda pralošti tokiems „liūtams“ – profesionaliems žaidėjams.

Visoms komandoms, kurioms tenka susidurti su „Avtomobilist“ , tenka spręsti galvosūkį, kaip suvaldyti baltarusių lyderį Anton Vlasovec. Ir šįkart, per mačą su kretingiškiais, jis „dirigavo“ ne tik savo komandai, bet ir visam žaidimui.

Šįkart rungtynėse pristatyta čempionato naujovė – „Mildos“ ir „Avtomolist“ komandų treneriai turėjo išrinkti po geriausiai pasirodžiusį žaidėją iš priešininkų komandos.

Baltarusiai šią nominaciją skyrė ir taurę įteikė E. Steckiui, o kretingiškiai – A.Vlasovec, kuris savo komandai pelnė 4 įvarčius.

Pagyrė „Mildos“ žaidėjus

Vyriausiasis „Avtomobilist“ treneris ir žaidėjas A. Vlasovec yra Baltarusijos motobolo žvaigždė: jis – nusipelnęs sporto meistras, yra Europos čempionas.

Po susitikimo su Kretingos „Milda“ A.Vlasovec, nors ir buvo patenkintas rungtynėmis, pastebėjo ir savo komandos klaidų: „Laikėmės strategijos kamuolį perduoti dešine koja, o tada smūgiuoti į vartus. Deja, ne visi perdavimai buvo realizuoti“.

Prieš 30 metų įkurtas motobolo klubas „Avtomobilst“ savo „sąskaitoje“ turi svarių laimėjimų: 16 kartų iškovotas Baltarusijos čempionų vardas, 15 kartų žaidėjams atiteko Baltarusijos Respublikos taurė. Šios komandos nariai sudaro Baltarusijos motobolo nacionalinės rinktinės daugumą.

Tačiau, pasak A.Vlasovec, komandos fizinė forma galėtų būti ir geresnė.

„Pinske šiuo metu remontuojamas motodromas, todėl negalime treniruotis tiek, kiek reiktų. Kol kas žaidžiame tik išvykose“,- sakė pašnekovas.

A.Vlasovec teigė pastebintis, kad per pastaruosius metus kretingiškių komandos meistriškumas pakilo.

„Dar 2-3 metai – ir žaidėjai bus labiau patyrę, o komanda taps sunkiai įveikiama“, - gerų žodžių mūsiškiams negailėjo svečias iš Baltarusijos.

Po šių rungtynių kitą dieną, sekmadienį su „Avtomobilist“ kovojo Skuodo „Bartuva“. Rungtynės baigėsi 10:3 baltarusių naudai.

O šį savaitgalį, rugpjūčio 1 dieną 17 val., Skuodo „Bartuva“ atvyks į Kretingos motodromą, kur susitiks su „Milda“.