Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neatsispiria užimti neįgaliųjų vietos

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-06-13

Vairuojantys rajono gyventojai gerai žino, kad į neįgaliųjų transportui skirtas vietas sveikieji pretenduoti negali. Tačiau suranda įvairių priežasčių ir pasiteisinimų, kodėl tose vietose pastatė savo automobilius. Dažniausiai teisinasi, kad automobilį paliko vos minutei dviem.

„Tiesiog nemalonu“, - tiek tegalėjo pasakyti kretingiškė, pastačiusi savo automobilį į neįgaliųjų transportui skirtą vietą prie prekybos centro „Iki“.

Kretingiškis Zenonas sakė ne visuomet turįs tokią prabangą – pasistatyti automobilį jam skirtoje vietoje, pažymėtoje neįgaliųjų ženklu, nes paprastai šios vietos yra užimtos. Tačiau ant kretingiškio automobilio, kaip to reikalauja taisyklės, nebuvo lipduko „Neįgalusis“.
Ponia Orinta iš Nausėdų vaistinėje užtruko vos porą minučių. Tačiau prie ne vietoje palikto automobilio išvydusi policininką, vos sulaikė ašaras. Moteris suprato, kad vaistai vaikui gali įgyti aukso vertę. Jauna moteris tikino, kad į vaistinę užsuko nupirkti vaistų dvejų metų vaikui, kuris namuose liko su garbaus amžiaus moterimi. Moteris rodė policijos pareigūnams vaistų receptą ir pasakojo apie vaiką ištikusią nelaimę. Patruliai šįkart moterį tik įspėjo.

Kretingoje gyvenantis ponas Zenonas įsuko į neįgaliųjų transportui skirtą vietą, išleido moterį, o pamatęs patrulį rengėsi trauktis iš specialias ženklais pažymėtos vietos. Paaiškėjo, kad kretingiškis tikrai yra neįgalus, tačiau ant automobilio neturi specialaus ženklo. Dėl to jis ir rengėsi trauktis. Anot vyriškio, kam be reikalo susitikti su policija.

Visoje šalyje policija birželį organizuoja akciją, kurios metu ypatingas dėmesys skiriamas transporto priemonėms, pastatytoms stovėjimo vietose, pažymėtose kelio ženklais “Neįgalusis”. Vairuotojams, pažeidusiems transporto priemonių statymo tvarką tokiose stovėjimo vietose, bus taikomos administracinio poveikio priemonės. Prireikus teisės aktų nustatyta tvarka bus sprendžiamas klausimas dėl transporto priemonių, stovinčių stovėjimo vietose, skirtose neįgaliųjų transporto priemonėms, priverstinio nuvežimo ar važiuoklės užblokavimo specialiu įtaisu. Administracinių teisės pažeidimų kodekse nurodyta, kad kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas vairuotojams užtraukia baudą nuo vieno šimto iki vieno šimto penkiasdešimties litų.

Kretingoje neįgaliųjų transportui skirtos vietos yra prie visų didžiųjų prekybos centrų, Rotušės aikštėje bei prie J.K.Chodkevičiaus gatvės 10-ojo namo, kuriame įsikūręs Socialinės paramos skyrius. Tačiau tik prie „Iki“ šios vietos įrengtos tinkamai – pastatytos specialios informacinės lentelės ir paženklinta ant grindinio. Visur kitur – neįgaliųjų transportui skirtos vietos paženklintos tik ant grindinio, o nublukus dažams – vos beįžiūrimos. Automobilių stovėjimo aikštelės, esančios prie įstaigų, taip pat ir prekybos centrų, jų ženklinimas yra tų įstaigų rūpestis, o Rotušės aikštėje esančiu ženklinimu turi pasirūpinti miesto seniūnija.

Vakar rajono Saugaus eismo komisija nusprendė dalį lėšų, numatytų kelio ženklams, skirti neįgaliųjų transporto sustojimo vietoms prie Savivaldybės, prie J.K.Chodkevičiaus gatvės 10-ojo namo, kuriame įsikūręs Socialinės paramos skyrius, bei prie Civilinės metrikacijos skyriaus įrengti. Komisija kreipsis į didžiuosius prekybos centrus primindama, kad jie privalo tinkamai paženklinti neįgaliųjų transporto stovėjimo vietas, esančias prie jiems priklausančių pastatų. Taip pat įpareigos miesto seniūniją pasirūpinti šių vietų ženklinimu Rotušės aikštėje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas