Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Komentarų topas

Vaikų vasara – daugiabučių kiemuose

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2009-05-29

Stingant pinigų vaikų vasaros stovykloms, daugumos kretingiškių atžalos bus priverstos atostogas leisti būriuojantis daugiabučių kiemuose. Organizatoriai, rengiantys vaikų vasaros stovyklas 800 Kretingos rajono mokinių, turės išsitekti su itin kukliomis lėšomis: 21 stovyklai skirta vos 23,5 tūkst. Lt.

Pinigų – 4 kartus mažiau

Kaip teigė rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė, šiemet visus metus vykdomoms vaikų socializacijos programoms, taip pat - ir vaikų vasaros poilsiui, teskirta tik 68 tūkst. Lt, iš jų - ir 23,5 tūkst. Lt vasaros stovykloms, nors pinigų poreikis - 236 tūkst. Lt.

Anot A.Pocienės, šiemet vaikų socializacijos programų rėmimo konkursui buvo pateikti 46 projektai. Tačiau, sužinoję apie Švietimo ir mokslo ministerijos realiai paskirtas lėšas, vykdė jų atranką. Buvo atsižvelgta į tai, kad kuo daugiau mokinių būtų užimti per visą vasarą.

„Kai kurių mokyklų organizatoriai pageidavo stovyklų net keliomis pamainomis, tačiau, trūkstant pinigų, jų teko atsisakyti“, - akcentavo specialistė. Įprastai stovyklos truks 5-10 dienų. Jas organizuos mokyklos, tačiau dėl įvairovės jų veikla bus vykdoma už mokyklų ribų. Tai bus pažintinės, kūrybinės, sportinės, lavinamosios stovyklos.

Vaikams bus rengiamos tik dieninės stovyklos, kuriose jie bus ir maitinami. Tėvams, išleidusiems vaikus į stovyklas, nereikės pridėti savo lėšų.

Mokamų vasaros stovyklų, A.Pocienės žiniomis, Kretingoje nebus.

Stovyklos – ne vien socialiai remtiniems

„Nors pageidaujama, kad būtų užimti vaikai iš socialinės rizikos šeimų ir į vasaros stovyklas jų patektų kuo daugiau, tačiau stovyklos yra rengiamos visiems vaikams“, - teigė A.Pocienė. Vyriausybė prieš dvejus metus priėmė nutarimą, kad už vasaros poilsiui skiriamus pinigus užsiėmimai būtų organizuojami visiems vaikams be išlygų.

Stovyklos prasidės jau birželio 1-ąją ir tęsis ligi rugpjūčio 28-osios. Jau pirmomis birželio dienomis Salantų gimnazijoje vyks stovykla „Bildukai“, Baublių pagrindinėje mokykloje – „Auk sveikai, gyvenk linksmai“, Kalniškių pagrindinėje mokykloje – „Smalsučių dienos“.

Birželio pradžioje stovyklaus ir mokyklos– darželio „Žibutė“ bei „Pasaka“ VPC vaikai.

Vidurvasarį stovyklaus Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai, Kretingos krepšinio bei sportinės aerobikos klubai, jaunimo teatrinio meno ugdymo klubas „Mes“.

Mokiniai nori dirbti

Viešųjų darbų mokiniams šią vasarą, skirtingai negu pernai, nėra skirta. Pernai mokiniai tvarkė savo mokyklas, jų aplinką, talkino seniūnijose ir taip užsidirbo pinigų.

„Šiais metais nėra galimybės mokiniams dirbti viešuosius darbus, nes Savivaldybė tam neskyrė pinigų. Be to, mokinių nepageidauja nė darbdaviai“, - teigė Kretingos darbo biržos direktorė Virginija Naudžienė.

Anot jos, tik viena rajono ūkininkė galėtų pasiūlyti mokiniams laikiną darbą savo ūkyje – talkinti skinant braškes. Nemažai rajono mokinių, kaip ir bedarbių, per vasarą susirado terminuotą darbą Palangoje. Kai kurie jų – jau ir dirba.

Lietuvos įstatymai leidžia dirbti vaikams nuo 14 metų, išskyrus prekybos vietas, kuriose prekiaujama alkoholiu – ten įdarbinami jaunuoliai nuo 18 metų.

„Mokiniams įsidarbinus vasaros pradžioje, iškyla problemų dėl mokymosi birželį. Jiems dažniausiai neįmanoma suderinti darbo ir mokslo. O šiuo sunkmečiu reikia tik džiaugtis, jeigu vaikas susirado darbą, ir tuo prisideda prie šeimos biudžeto. Jie kreipiasi į savo auklėtojus bei mokyklų vadovus. Šiems tenka visaip „raitytis“, pateisinant nutrauktą mokymosi procesą“, - problemą apibūdino Marijono Daujoto vidurinės mokyklos pedagogė Aldona Kruševičiūtė.

Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgusi į pedagogų pageidavimą sutrumpinti mokslo metus, pakoregavo mokymosi laiką – kitąmet visiems vyresniųjų klasių mokiniams mokslo metai užsibaigs birželio 1 dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas