Priėmė iššūkį iki galo

• Audra VENCKUVIENĖ
  • 2009-05-08

Kretingiškis maratono bėgikas Petras Silkinas gegužės 2-3 dienomis Bergame (Italija) įvykusiose 24 valandų bėgimo VII pasaulio iššūkio varžybose bei XVI Europos čempionate iš lietuvių pasirodė geriausiai. Jis nubėgo 162 km 607 m ir tarp 206 dalyvių, atstovavusių 28 pasaulio šalims, užėmė 128 vietą. 68-uosius metus einantis kretingiškis buvo vyriausias varžybų dalyvis.

Grįžęs iš Italijos, Lietuvą visame pasaulyje garsinantis kretingiškis maratonininkas Petras Silkinas iškart pradėjo rengtis naujam išbandymui.

Kaip pasakojo iš Italijos sugrįžęs sportininkas, trasa šiose varžybose, kaip niekada, buvo sudėtinga: bėgant 1 km 134 m ilgio ratus, teko įveikti 5 posūkius, akmenuotų ruožų, asfalto, kitokias kliūtis, o per visą maratoną įveikė 700 posūkių. Amerikietis bėgikas iš varžybų pasitraukė, bėgęs tik 3 su trupučiu valandos, dar vienas dalyvis pasidavė, likus vos 4 valandoms bėgimo.

Per pirmąsias 7 valandas P.Silkinas buvo nubėgęs 79 km. Įpusėjęs 10-ąją ultrabėgimo valandą, kretingiškis gavo traumą, tačiau iš varžybų nepasitraukė. Suteikus pagalbą, bėgo toliau.

Iš 34 maratono varžybų, kuriose kretingiškis yra dalyvavęs, pasirodymą Italijoje jis pats vertina blogiausiai (geriausiai sekėsi 1993 metais Lietuvos čempionate, kur jo įveiktų 238 km 400 m iki šiol “nesumušė” niekas), tačiau tuo pat metu džiaugiasi, kad, gavęs traumą, nepaliko trasos.

Kiti 2 Lietuvai atstovavę bėgikai – Antanas Barancovas ir Gediminas Kinderis - užėmė atitinkamai 139-ą ir 144-ą vietas. Lietuvos komanda iškovojo XX vietą.

Šiemet P.Silkinas išbandė jėgas jau dviejuose maratonuose bei iš viso nubėgo 3 tūkst. 439 km. Nors skausmas traumuotos vietos dar neapleidžia, atkaklus bėgikas kasdien treniruojasi, kaupia jėgas. Dabar jis rengiasi į Vengriją, kur birželio 20-21 dienomis prie Balatono ežero bėgs 212 km su 2 tūkst. varžovų iš viso pasaulio.