Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atsiimti automobilį – nelaukiant teismo

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2009-04-30

Iki šiol policijai įkliuvę asmenys, už vairo sėdę „su kvapeliu“, kišenę patuštindavo ne tik susimokėdami baudą, bet ir už automobilio nuvilkimą bei saugojimą. Suma už šias paslaugas gerokai išaugdavo, nes automobilis savininkui buvo grąžinamas tik įvykus teismui ir įvykdžius jo sprendimą. Dabar norint atsiimti savo transporto priemonę laukti teismo nebereikia.

„Situacija išties buvo nenormali. Gal tai ir neblogas būdas išieškoti baudas, bet susilaukdavome žmonių pykčio“, - sakė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys, sulaukęs skambučių iš gyventojų, kurie teiravosi apie naująją tvarką.

Ji pasikeitė po to, kai Konstitucinis teismas pripažino, jog Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnio nuostata „Nuvežtą transporto priemonę leidžiama susigrąžinti (išskyrus atvejus, kai ji konfiskuojama) tik po to, kai sumokėta skirtoji bauda ar atliktas administracinis areštas“ prieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Todėl dabar saugojimo aikštelėje atsidūręs automobilis jo savininkui grąžinamas nelaukiant teismo. Svarbu tik, kad jos savininkas būtų blaivus.

Tačiau Konstitucinis teismas nutarime pabrėžė, kad nustačius administracinę nuobaudą – transporto priemonės konfiskavimą, turi būti įtvirtintos ir šią galimybę užtikrinančios priemonės. Policijos departamento pozicija šiuo klausimu tokia – siekiant, kad būtų laiku ir teisingai vykdomi nutarimai, jei už padarytus pažeidimus gresia automobilio konfiskavimas, jį grąžinti šeimininkui tik išnagrinėjus bylą. Tačiau ši policijos vadovų rekomendacija kol kas įstatymo galios neturi.

Tiems, kurie už automobilio nuvilkimą ir saugojimą iki teismo susimokėjo anksčiau negu paskelbtas Konstitucinio teismo išaiškinimas, pinigų niekas negrąžins – įstatymai atgaline data negalioja. Iki kovo 1 dienos į saugoti mūsų rajono policijos pareigūnų sprendimu buvo nuvilkti 58 automobiliai.

J. Kažys ir Kelių policijos poskyrio viršininkas Algirdas Budginas teigė girdėję kalbų, esą policija ir transporto priemonių saugojimo aikštelių savininkus sieja bendri interesai ir pinigai. Todėl jų nuomone, geriausia būtų, jei pažeidėjų transporto priemonių nuvilkimu ir saugojimu rūpintųsi ne privatūs asmenys, o Savivaldybės įmonė, pavyzdžiui, „Kretingos komunalininkas“. „Privatininkai galėtų su ja konkuruoti“, - mano J.Kažys. Šiuo metu policijos sutartis galioja su viena transporto priemonės nuvilkimo ir saugojimo paslaugas teikiančia Kretingos įmone – „Okreta“.

J.Kažys akcentavo: policijos pareigūnai įspėti, kad transporto priemonę prašytų nuvilkti tik būtiniausiais atvejais ir šia teise nepiktnaudžiautų. A.Budginas jam pritarė, kad ir iki Konstitucinio teismo išaiškinimo mūsų rajono pareigūnai laikėsi nuostatos: jie turi teisę, bet ne pareigą nuvilkti automobilį. Todėl tokiu atveju, kai blaivus keleivis pasisiūlo parvairuoti girto vairuotojo automobilį, šis į saugojimo aikštelę velkamas nebus.

Transporto priemonė saugojimo aikštelėje gali atsidurti už šiuos pažeidimus: automobilis stovi draudžiamoje vietoje, vairuotojas yra neblaivus, vairuotojas neturi teisės vairuoti. Sprendimas priverstinai nuvežti automobilį turi būti priimtas motyvuotai, įvertinus visas aplinkybes ir siekiant pašalinti grėsmę eismo dalyvių ar kitų asmenų sveikatai ar gyvybei, trukdymą saugiam transporto priemonių ar pėsčiųjų eismui bei kitais įstatymuose numatytais atvejais.

Paprašyti nuvežti transporto priemonę, jei ši trukdo eismui, gali ir policijai paskambinę gyventojai, ugniagesiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas