Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Juozas Paulauskas, Pranciškonų gimnazijos septintokas:

- Net nežinau. Gal išgirsta iš aplinkinių ir išmoksta. Keiktis rusiškai yra riebiau. Man kai kada irgi išsprūsta rusiški keiksmažodžiai. Ką jie reiškia, daugmaž nutuokiu, bet netiksliai. Yra ir lietuviškų keiksmažodžių – „ak tu, žalty,“ „gyvate“, „rupūže“, bet jie ne taip įtaigiai skamba.

Aivaras Beniušis, Kretingos verslo ir technologijų mokyklos dvyliktokas:

- Rusiški keiksmažodžiai labiau „veža“. Jaunimas galvoja, kad jie paįvairina šneką. O išmoksta keiktis iš vyresniųjų draugų ir tėvų. Jiems keiksmažodžiai yra sovietmečio palikimas. Pypliai seka vyresniaisiais, taip ir eina tas užburtas ratas. Iš lietuviškų keiksmažodžių populiarūs: „gaidys“, „kvailys“, „debilas“.

Neringa Skrikytė, Pranciškonų gimnazijos šeštokė:

- Kai kam keiktis yra natūralu, kaip valgyti ir miegoti. Reikia keisti mąstymą ir kontroliuoti savo kalbą. Bet tarp jaunimo keiktis yra madinga: galvoja, kad kuo daugiau keiksmažodžių, tuo yra „krūtesnis“. Mano klasėje labai keikiasi ir vaikinai, ir merginos. Tėvai turėtų bausti vaikus, pavyzdžiui, už kiekvieną keiksmažodį skirti papildomą darbą, kurio vaikas nemėgsta.

Rokas Grudzinskas, Pranciškonų gimnazijos šeštokas:

- Žinau rusiškus keiksmažodžius „ble...“, „na...“. Ką jie reiškia, ne visus težinau. Yra ir lietuviškų keiksmažodžių – „po šimts pypkių“, „po velnių“, „po paraliais“, bet vaikai jų nemėgsta. Jie neatitrenkia, yra kažkokie senamadiški. Jais taip neįžeisi kito, kaip rusiškais. Vaikai keiktis išmoksta iš suaugusių žmonių – tėvų, kaimynų. Keikiantis galima išgirsti ir gatvėje.

Gatvėje mokinius kalbino Irena ŠEŠKEVIČIENĖ Fotografavo Darius Šypalis


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas