Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pabrėžiečiai ir toliau priešinasi pertvarkai

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Švietimas
  • 2009-04-24

Jurgio Pabrėžos gimnazijos pedagogai, pritariant mokinių tėvams, reikalauja, kad Kretingos rajono savivaldybės taryba atšauktų sprendimą, pagal kurį nuo kitų mokslo metų pradžios gimnazijoje panaikinamos V-VIII klasės, jų mokiniai nukreipiami į kitas mokyklas.

Pradinės klasės atitenka Kretingos vaikų ugdymo centrui, nors kol šis centras nebus renovuotas, pradinukai mokysis tame pačiame gimnazijos pastate.

Pedagogai susirūpinę, kad, mažėjant mokinių skaičiui, perpus nesumažėtų darbo krūvis ir atlyginimai, o tėvai – dėl keičiant mokyklas jų vaikams kilsiančių adaptacijos, susisiekimo su nauja mokykla problemų.

Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą su Švietimo ir mokslo ministerija suderintą planą, švietimo įstaigų tinklo optimizavimas rajone, kaip ir visoje šalyje, turi būti baigtas iki 2012 m. rugsėjo 1 dienos. Rajono Savivaldybės meras Juozas Mažeika, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė tvirtina, jog daugumoje Respublikos savivaldybių ši reforma jau baigta.

“Kretingos rajono savivaldybė į mokyklų tinklo pertvarkos traukinį pavėlavo, todėl Švietimo ir mokslo ministerija mus kala prie kryžiaus, kad finansuojame neperspektyvias mokyklas ir taip švaistome pinigus, kai didžioji dauguma savivaldybių susitvarkė ir gyvena”, - teigė J.Mažeika trečiadienį įvykusiame Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokytojų ir tėvų atstovų susirinkime, kuriame dalyvavo ir D.Martišauskienė.

Mokyklos bendruomenės nuogąstavimus išsakė mokytoja Daina Balčienė, tėvas Vytautas Lūža, kiti.

“Mes nesuprantame, kodėl, kai viskas šalyje griūva, vienintelė rajono mokykla – mūsų gimnazija – turi daryti pertvarką. Ar Savivaldybė suskaičiavo, kiek ta pertvarka kainuos?” – klausė D.Balčienė.

Gimnazijos pedagogai atsigirdę, kad šlubuoja ir gimnazijų koncepcijos pagrindai Lietuvoje, apie tai jau prabilta ir viešai - švietimo darbuotojams skirtame leidinyje “Dialogai”. Tad, jų manymu, tai irgi gali būti pretekstas stabdyti jų gimnazijos reformą.

Pabrėžiečiai pritartų gimnazijos išgryninimui nuo šio rugsėjo, jeigu rajono Savivaldybės valdžia garantuotų, kad šiemet nebebus formuojamos vienuoliktos klasės ne tik Simono Daukanto vidurinėje mokykloje, bet ir kitose rajono vidurinėse mokyklose, kurios perspektyvoje turėtų tapti pagrindinėmis dešimtmetėmis. Vidurinio – gimnazijinio išsilavinimo siekiantys šių mokyklų mokiniai ar bent dalis jų ateitų į Jurgio Pabrėžos gimnaziją. Siūlė jie ir kitą variantą – tą patį padaryti ne nuo šių, o nuo 2012 metų rugsėjo 1 dienos.

Švietimo skyriaus vedėja D.Martišauskienė įsitikinusi, jog gimnazijos pertvarką būtina vykdyti nuo šių metų rugsėjo 1-osios. “Pagal Vyriausybės patvirtintas mokyklų pertvarkos taisykles mišrios gimnazijos, kuriose tebėra ir I-VIII klasių mokiniai, iki 2012 m. rugpjūčio 31 dienos turi tapti keturmetėmis gimnazijomis. Jeigu netampa, turi būti peržiūrėta šitų mokyklų vidaus struktūra, ir tuomet dabartinei Jurgio Pabrėžos gimnazijai būtų dvi galimybės: likti pagrindine dešimtmete mokykla arba po vienu stogu bus dvi mokyklos – gimnazija ir nepilna pagrindinė. Jeigu taptų dešimtmete, rajone liktų tik Pranciškonų ir Salantų gimnazijos. Kretinga tuomet liktų be gimnazijos, kurioje ugdymas nesusietas su jokia religija. Gimnazija Kretingai yra būtina, tad turėtume spręsti dėl jos steigimo kurioje kitoje mokykloje”, - teigė D.Martišauskienė.

Ji tvirtino, jog Jurgio Pabrėžos gimnazijos pertvarką atidėti iki 2012 m. rugpjūčio 1 d. yra neįmanoma, kadangi mokiniai iš vienos mokyklos į kitą turi pereiti pabaigę IV ir VIII klases. Kitaip būtų pažeistos sutartys, kurias su mokykla sudaro tėvai už vaikus iki 14 metų, o vyresni – patys. Sutartys numato, kad vaikas vienoje ar kitoje mokykloje baigs I-IV klases bei V-VIII klases. Atsižvelgus į tai, rajono mokyklos pertvarkos programoje numatyta, kad Kretingos Simono Daukanto vidurinė mokykla XI klasių nebeformuos nuo šių metų rugsėjo 1 d. ir 2010 rugsėjo 1 d. taps pagrindine dešimtmete mokykla, Marijono Daujoto vidurinė XI klasių nebeformuos nuo 2011 metų ir 2012 m. taps pagrindine dešimtmete. Dėl Kartenos, Darbėnų ir Vydmantų vidurinių mokyklų pertvarkymo iš vidurinių į pagrindines dešimtmetes bus sprendžiama po kitais metais planuojamo mokyklų tinklo monitoringo.

D.Martišauskienė tvirtino, jog dėl mažėsiančio mokinių skaičiaus ir mokytojų darbo krūvio pabrėžiečiai skųstis neturėtų. Pagal projektinius skaičiavimus šioje mokykloje turėtų mokytis ne daugiau kaip 930 mokinių, šiandieną gi mokosi per tūkstantį, klasės yra perpildytos, o 39 (iš 65) pedagogai turi per didelius krūvius, kai kitose rajono mokyklose juos turi tik vienas kitas.

“Šį balandį jau yra aišku, kad rugsėjo 1-ąją į gimnaziją ateis 860 mokinių. Iki rugsėjo jų bus ir daugiau”, - tikino vedėja.

Siekiant neprarasti darbo krūvio ir atlyginimų gimnazijos pedagogams, vadovams ji pasiūlė maksimaliai išnaudoti ugdymo planą ir įstaigai skirto mokinio krepšelio lėšas: “Aš net nenoriu sakyti, kiek jūsų krepšelio lėšų atiduodama kitoms rajono mokykloms. Inicijuokite mobilias grupes, rašykite programas”.

J.Mažeika ir D.Martišauskienė patvirtino, kad nuo rugsėjo 1 d. Jurgio Pabrėžos gimnazijos planuojamai pertvarkai papildomų lėšų nereikės.

Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokytojai trečiadienį nusprendė ir toliau priešintis pertvarkai: reikalauti, kad Savivaldybės taryba atšauktų sprendimą dėl pertvarkos sustabdymo kreiptis į Seimo narį Vaidotą Bacevičių bei švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių ir prašyti, kad šie spręsti problemos gegužės mėnesį atvyktų į jų mokyklą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas