Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po sumušimo žaizdas gydosi pats

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2009-04-24

„Išmerdėsiu“, - ranka numoja 50 metų Žadeikių kaimo gyventojas Bronius Salys, dar tebekenčiantis skausmus po to, kai jį sumušė ir apiplėšė du jaunuoliai. Užkietėjęs žemaitis po šio įvykio ne tik nesikreipė nei į policiją, nei į medikus, bet ir pats pėsčiomis 15 km grįžo namo.

Dviejų nepilnamečių sumuštas ir apiplėštas Bronius Salys į namus 15 km grįžo pėsčiomis. Paklaustas, kodėl nesikreipė į medikus ir policiją, vyras tik numojo ranka.

Su užpuolikais B.Salys susidūrė, kai važiavo dviračiu Vytauto gatve. Netoli buvusios MSV, prie autobusų stotelės, jį sustabdė du įtarimų nesukėlę iš pažiūros 16-17 metų amžiaus jaunuoliai. Nors jie patys tuo metu rūkė, B.Salio paprašė cigarečių. Šis atsakė nerūkąs, todėl ir neturįs cigarečių. „Tada duok degtukų“, - vėl paprašė. Neigiamo atsakymo sulaukęs vienas vaikinų B.Saliui spyrė į krūtinę. Nugriuvusį vyrą vaikinai spardė dviese tol, kol šis prarado sąmonę.

Po kurio laiko atsipeikėjęs B.Salys pasigedo mėsos bei kitų maisto produktų, kuriuos tądien už 62 Lt buvo nusipirkęs mieste. Maišą su pirkiniais jis buvo virve pritvirtinęs prie dviračio bagažinės. B.Salys striukės kišenėje neberado ir piniginės su 118 Lt. Tai buvo visi iš invalidumo pensijos gyvenančio B.Salio pinigai. Jis pasidžiaugė, kad iki kitos pensijos dar turės ką valgyti – maisto buvo nusipirkęs iš anksto.

„Stebiuosi, kaip dviračio nepavogė – jis visai naujas. Tik orą iš priekinio rato išleido“, - sakė B.Salys.

Namo grįžo pėsčiomis

Stumdamas dviratį B.Salys namo – į Žadeikių kaimą – sugrįžo tik sutemus. Kadangi ant akių bėgo kraujas, jį B.Salys nusiplaudavo vandeniu iš pakelės griovių, pelkių. Sopėjo visą mėlynėmis nusėtą kūną, todėl B.Salys kartkartėmis stabtelėdavo ir atsisėdęs pakelėse pailsėdavo.

Dabar B.Salys tik apgailestauja, kad jaunuoliai užpuldami pasinaudojo momentu, kada jis buvo nusisukęs. Anot pašnekovo, jei būtų numanęs, kas laukia, nuo smūgių būtų išsisukęs arba pats jiems „atsilyginęs“.

„Ką aš toj policijoj veiksiu? Kad nors tų nepilnamečių pavardes žinočiau. O dabar eiti į policiją nėra prasmės. Tik išsijuoktų“, - ranka numojo B.Salys.

Jis užpuolikus apibūdino taip: vienas maždaug 190 cm ūgio, vilkėjo džinsus ir avėjo sportiniais bateliais, kitas – maždaug 160 cm ūgio, vilkėjo ruda striuke ir pilkomis kelnėmis.

B.Salys nematė reikalo kreiptis į medikus, ir savo nuožiūra tebevartoja skausmą malšinančius vaistus.

Į mokyklą – su peiliais

B.Salys ir jo svainis karteniškis Juozas Tamošauskas mano, kad jaunimas vis labiau žiaurėja. „Renkasi grupėmis, girtauja. Juk naktį vienas ramiai nepraeisi ne tik Kretingos mieste, bet ir Kartenoje. Juk net kelio ženklai ilgai nestovi. Didžiausią atsakomybę už tai turėtų prisiimti tėvai, kurie nesidomi, ką jų vaikai išdarinėja“, - kalbėjo vyrai. J.Tamošausko manymu, būtų naudinga, jei tamsiu paros metu nepilnamečiams būtų draudžiama vieniems pasirodyti gatvėje.

Neseniai buvo paskelbti tyrimo apie nepilnamečių nusikalstamumą rezultatai. Teisės instituto kriminologinių tyrimų skyriaus pareigūnai apklausė daugiau negu 2 tūkst. 13–15 metų mokinių. Tyrime kartu su vaikais iš Vilniaus, Šiaulių, Plungės, Telšių dalyvavo ir kretingiškiai.

Paaiškėjo, kad trečdalis vaikų per savo gyvenimą yra padarę bent vieną nusikalstamą veiką. Pernai teisės normas pažeidė penktadalis šalies mokinių.

Nors, anot pareigūnų, mūsų šalyje nepilnamečių nusikalstamumas nėra didelis, bet apklaustieji teigė, kad mokyklose esama grupinių muštynių, o į pamokas jie nešasi peilių, lazdų, grandinių, kitų savigynai reikalingų daiktų.

Nusikalstamumas nedidėja

Prevencijos poskyrio viršininkas Tomas Mikelkevičius informavo, kad per šių metų pirmąjį ketvirtį mūsų rajone nusikalstamas veikas padarė 6 nepilnamečiai. Per tą patį laikotarpį pernai reikalų su teisėsauga turėjo 30 nepilnamečių, 2007-aisiais – 5 jaunuoliai. Anot T. Mikelkevičiaus, pernykščiai rezultatai yra kur kas blogesni, nes tuo metu grupė nepilnamečių vogdavo automobilius, kuriuos pasivažinėję palikdavo nuošaliose vietose. Automobilių vagys atsidūrė teisme.

Dažniausiai nepilnamečiai nusikalsta vogdami, ypač – iš prekybos centrų, sukeldami muštynes.

Šiuo metu mūsų rajone, kaip ir visoje šalyje, policijos pareigūnai vykdo programą „Jaunimas“. Per pirmąjį šių metų ketvirtį pareigūnai atliko 12 reidų. Per juos 8 nepilnamečiams buvo surašyti administraciniai teisės pažeidimų protokolai. Dažniausiai nepilnamečiai ir jų tėvai bausti už alkoholio vartojimą arba girto pasirodymą viešoje vietoje.

Prevencijos poskyrio vyriausioji tyrėja ir programos „Jaunimas“ koordinatorė mūsų rajone Jūratė Kazlauskienė sakė, kad reidai organizuojami mažiausiai 2 kartus per mėnesį.

„Apsilankome jaunimo susibūrimo vietose, kuriose gali būti girtaujama, daromi kiti teisės pažeidimai. Nuolat keičiame tikrinamas vietas ir laiką, nepilnamečiams pasirodome netikėtai. Dar sunku vertinti programos „Jaunimas“ rezultatus, tačiau matome, kad jaunuoliai – ne tokie“, - kalbėjo J.Kazlauskienė.

Pasak jos, kol kas gyventojai, pastebėję besibūriuojančius, įžūliai besielgiančius, girtaujančius jaunuolius, apie tai policijai praneša retai. Neretai gyventojai savo tylėjimą pateisina tuo, kad pranešus policijai bijo jaunimo keršto. „Iš tikrųjų sužinoti, kas skambino policijai, yra neįmanoma“, - teigė pareigūnė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas