Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trapi dauguma gali ir subyrėti

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2009-03-13

Tepraėjo pusantro mėnesio nuo Valerijono Kubiliaus atleidimo iš Kretingos rajono savivaldybės mero pareigų, o rajono Savivaldybės tarybos narys Juozas Pelionis, kuris buvo vienas iš aktyviausių valdžios perversmo iniciatorių, spėjo nusivilti pačių išrinkta naująja valdžia. Negana to, politikas prakalbo apie tarybos naujos daugumos nestabilumą.

Juozas Pelionis, kaip krikščionis demokratas, politikoje dalyvauja nuo 1994 m. 1995 m. buvo išrinktas į rajono Savivaldybės tarybą ir tos tarybos meru. 1996 m. pats pasitraukė iš mero posto.

- Ar šiandieną bepasirašytumėte interpeliaciją merui Valerijonui Kubiliui ir balsuotumėt už jo atleidimą?

- Tikslas buvo ne V.Kubilių pakeisti, o susiklosčiusią situaciją, kai buvo nebeaišku, kas priiminėja sprendimus. Kaip tarybos nariai sakydavo - į mero kabinetą įeidavai su savo nuomone, o išeiti turėdavai su mero. Apmaudu, bet ta situacija nesikeičia ir šiandieną, ir nematyti, kad keistųsi. Tai buvo ypač akivaizdu sudarant ir tvirtinant rajono Savivaldybės 2009 metų biudžetą. Vos vos, tik poros balsų persvara patvirtinom. O biudžetas - tai svarbiausias Savivaldybės ir politinis klausimas.

Patvirtinom populistinį-optimistinį biudžetą, kai jį reikėjo orientuoti į krizinį laikotarpį. Ta 14 tarybos politikų nauja dauguma - skirtingų politinių partijų koalicija savo darbo neatliko. Negalėjo atlikti, nes dalis tos daugumos nebuvo informuota apie biudžeto projekto pakeitimus, nebuvo atsižvelgta į jos siūlymus. Tą liudija ir toks faktas, kad pusiau skilo daugumoje esančios partijos Tvarka ir teisingumas frakcija. Du jos nariai balsavo už biudžetą, du - prieš.

Vėl kažkas - meras, vicemerė, kažkokia tarybos narių grupė - imasi formuoti Savivaldybės politiką. Visi kiti, gyventojų išrinkti tarybos nariai, reikalingi tik rankoms kilnoti. Nieko naujo. Kaip buvo, taip ir liko. Pasikeitė tik viena kita persona, bet demokratijos nė per nago juodymą nepadaugėjo. Uzurpavę valdžią, nepaiso kitų. Jiems reikalingas tik tų kitų pritarimas, kuriam išgauti nevengia net spaudimo. Man nereikia jokių postų, nenoriu susireikšminti. Noriu tik daugiau tvarkos ir demokratijos rajono žmonių labui.

- Nebalsavote už 2009 metų Savivaldybės biudžetą. Ką keistumėte šių metų biudžete?

- Nebalsavau už biudžetą vien dėl socialinės politikos. Jeigu nedarbas rajone išaugo keliskart, o mes išlaidas viešiesiems darbams mažiname perpus. Atimam paskutinį kąsnį iš tų žmonių. Tačiau negailim lėšų reprezentacijai, nenorime atsisakyti Savivaldybės administracijos direktoriaus fondo. Šiemet šiame fonde yra 300 tūkst. Lt, tik 30 tūkst. Lt mažiau negu pernai. Ar žinot, kam ir kaip 330 tūkst. Lt fondas buvo išleistas pernai? Fondo pinigai skirti nenumatytoms išlaidoms. Pažvelgus į išlaidų suvestinę, nereikia būti dideliu specialistu-ekonomistu, kad suprastum, jog iš tų 330 tūkst. Lt išlaidų nenumatytų yra ne daugiau kaip 50 tūkst. Lt.

- Nauja valdžia nusivylėt tik dėl biudžeto?

- Ne vien. Dabartinė dauguma valdžią perėmė neturėdama savo programos. Ir dabar jos neturi. O laikas turėti, nes kitaip - ką žmonėms belieka galvoti: viena interesų grupuotė pakeitė kitą. Reikia lėšų taupymo programos. Gal kas nors ją ir ruošia, bet nieko vėl nederina su visais tarybos nariais. Kai kurie valdžios veikėjai viešai kalba apie 10-15 proc. atlyginimų mažinimą. Kol nėra net sprendimų projektų mažinti atlyginimus, taip tik erzina žmones.

Žmonės piktinasi dėl netoleruotinų dalykų Savivaldybėje, Savivaldybės įmonėse. Gavau signalą, kad kai kuriose Savivaldybės įstaigose yra etatų, kuriuose žmonės įdarbinti fiktyviai, tik dėl darbo stažo, o jiems skirtą atlyginimą kažkas pasidalina. Suprantu, kaip žmonėms apie tai sunku prabilti. Bet kai prabilus nieko nedaroma, žmonės galutinai nusivilia valdžia. Gyventojus piktina arogantiški valdininkai. Kai kurie nebeapsikenčia, klausia: “Kas to valdininko “stogas” Savivaldybėje? Kai pajunti, jog esi per mažas, o kartais ir likęs vienas padėti žmogui, imi gailėtis darbui taryboje bergždžiai eikvojamo aiko. Lengviausia būtų į visa tai numot ranka ir nesukt galvos. Bet ko tada eiti į politiką.

- Gal nauja valdžia dar nespėjo įsibėgėti?

- Jeigu jie būtų atėję po rinkimų - taip, laikotarpis per trumpas. Tačiau jie visi - nebe naujokai, dirbo taryboje, pasikeitė tik kai kurių statusas ir atlygis.

- Iš 25 tarybos narių naują valdančiąją daugumą sudaro 14, esate vienas iš jų. Ar nežadate trauktis?

- Trapi dauguma gali ir subyrėti. Biudžetą patvirtino, nes delsti buvo neįmanoma. Norint gauti valstybės lėšas, jos deleguotoms funkcijoms vykdyti, biudžetą patvirtinti iki vasario pabaigos reikėjo.

Norint yra įmanoma dirbti taip, kad kiekvienas tarybos narys būtų svarbus.

Jeigu po išrinkimo meras būtų visus pakvietęs vakarienės. Balsavimas gi buvo slaptas, tad ta vakarienė, užuot telkusi tarybos narius bendram darbui, virto prisitaikėliškumo demonstravimu. Ir supranti, jeigu mero poste atsirastų kitas,- mestųsi prie kito.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas