Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nesantaiką linkę nukreipti į vaiką

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2009-02-27

Krizė ir nepritekliai stipriai atsiliepia ir santykiams šeimoje: tarp suaugusiųjų keroja pyktis ir pagieža, dėl ko labiausiai kenčia jų vaikai. Tokią tendenciją šiomis dienomis pastebi Kretingos vaiko teisių apsaugos skyrius.

Kretingiškis Romas T. į redakciją atnešė laišką, kuriame prašė pagalbos savo mažamečiui sūnui ir sau pačiam. Jis guodėsi, jog buvo priverstas palikti savo draugę ir su ja sugyventą aštuonmetį sūnų, nes abu patiriantys kartu gyvenančio suaugusio draugės sūnaus Tomo smurtą bei psichologinę prievartą.

„Ant vaiko puola jo mama ir brolis. Iš jo viskas atimama, net rašomasis stalas su kėde ir kompiuteris. Ant jo kėdės sėdi vyresnysis brolis, o mažasis pamokas priverstas ruošti virtuvėje, - laiške rašo Romas T. - Kompiuterio spinduliai veikia vaiką: jis neužmiega naktį, todėl miega per pamokas. Kai apie tai pasakiau Tomui, šis puolė mane: trenkė į žandą, iš spintos išmėtė rūbus. Mažasis sūnelis puolė ginti manęs, Tomas vaiką nustūmė. Šis parkrito ant grindų ir dar gavo spyrį į šoną. Išėjau iš namų, nes tas pabaisa klykė ant manęs. O ašaromis pasruvęs mano vaikas – tikrai narsus: jis stojo į kovą už savo tėtį ir ją laimėjo“.

Laišką Romas T. užbaigia retoriškai: „Reikėtų užkirsti kelią smurtui, kad neverktų vaikai. Kad tik šypsotųsi, kol jie užaugs“.

Kretingos vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė Violeta Lukoševičienė patikino, jog jų tarnyba vasario pradžioje irgi užregistravo Romo T. prašymą padėti savo vaikui. Skubos tvarka buvo atliktas tyrimas dėl galimų vaiko teisių pažeidimų toje šeimoje. Tačiau faktai nepasitvirtino, ir Romas T. atsiėmė savo prašymą.

„Žmonių, besikreipiančių į mūsų tarnybą, aktyvumas – gerokai padidėjęs. Žmonės - pilni įtampos, išsiderinę. Nusiskundimų atvejai – emociškai sunkūs. Būna dienų, kad mūsų specialistės nepakelia galvų nuo darbo stalų, - žmonės skųstis eina vienas po kito“, - situaciją apibūdino V.Lukoševičienė. Būdinga, anot vadovės, vienam sutuoktiniui apskųsti kitą, kad jis ar ji smurtauja prieš vaikus. Ištuokos atvejais vienas iš tėvų neleidžia kitam bendrauti su vaiku. Pasitaiko, kad ir kaimynai apskundžia tėvus dėl savo vaikų nepriežiūros.

Tačiau, atlikus tyrimus, dauguma atvejų skundai nepasitvirtina. V.Lukoševičienė mano, kad nepagrįstų skundų procesas suaktyvėjo todėl, kad nedarbas ir nepritekliai sukelia neigiamų emocijų tarp sutuoktinių. Žmogaus poreikiai – nepatenkinti, o kerštaudami jie lyg nesąmoningai stengiasi atsigriebti, apginti save prieš antrąją pusę. Bjauriausia yra tai, kad į tuos konfliktus sutuoktiniai įpainioja labiausiai pažeidžiamus šeimos narius – vaikus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas