Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palangoje „atgijo“ pasaulio garsenybės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2009-02-20

Trumpam pasisvečiuoti į Palangą užsukusias įvairių šimtmečių istorines įžymybes – nuo Egipto faraonų ligi mūsų laikų - šį savaitgalį dar gali išvysti ir kretingiškiai. J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusioje vasaros užeigoje „Armėniški šašlykai“ veikia kilnojamoji, po pasaulį keliaujanti Sankt Peterburgo vaškinių figūrų muziejaus paroda.

Daugiausia žiūrovų parodoje sutraukianti pasaulio „ryklių“ trijulė: Vinstonas Čerčilis, Josifas Stalinas ir Franklinas Ruzveltas.

Parodoje „atgijo“ 18 pasaulio garsenybių: Nefertitė, Petras I, Jurijus Gagarinas, Marlena Ditrich, Frenkas Sinatra, Kristupas Kolumbas, Čarlis Čaplinas, Jonas Paulius II, Hitleris ir garsioji politikų trijulė – Stalinas, Čerčilis, Ruzveltas, bei kt.

Vaškinės figūros į kurortą atkeliavo Palangos kultūros centro kultūrinių ryšių su Sankt Peterburgo vaškinių figūrų muziejumi dėka. Tai - jau trečioji vaškinių figūrų paroda: prieš aštuonerius metus buvo surengta paroda „Pasaulio kankiniai“, dar anksčiau – „Holivudo žvaigždės“.

Kaip teigė Palangos kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis, palangiškių rūpestis – surasti patalpas ir techniškai jas paruošti, o figūras sumontuoti, aprengti pasirūpina patys šeimininkai. Kiekviena figūra turi po kelis analogus. Figūros restauruojamos po kiekvieno kruizo.

Vaško figūrų kūrimo meną rusų meistrai įvaldė jau prieš kelis šimtmečius. Kai kurios figūros ir buvo sukurtos jų vaizduojamų asmenybių gyvenimo laikotarpiu. Ši paroda, anot N.Stasiulio, yra puiki edukacinė priemonė moksleiviams. Ilgiausiai mokiniai sustoja ir nagrinėja žemėlapį, kabantį virš didžiųjų pasaulio politikų trijulės – Stalino , Čerčilio ir Ruzvelto – galvų ir atspindintį jų pretenzijas į pasaulio pasidalijimą bei Hitlerio įsivaizduojamą imperiją.

„Vaikai nustemba, kad ir pirmasis kosmonautas Gagarinas buvo tokio mažo ūgio. Arba atvirkščiai, 204 cm ūgio Rusijos caras Petras I avėjo 39 dydžio batus, kuriuos, beje, pasisiūdindavo sau pats“, - teigė N.Stasiulis.

Parodoje skamba autentiškų Hitlerio ir Stalino kalbų įrašai, F.Sinatros ir M.Ditrich dainos.

Vasarą į Palangą ketinama atgabenti papildytą vaškinių figūrų ekspoziciją, o kartu su ja – ir originalių senosios Rusijos nuotraukų, padarytų prieš I pasaulinį karą pagal autentiškas technologijas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas