Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nerenka šiukšlių – mokės pinigus

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Gamta
  • 2006-05-16

Miesto seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė ir Aplinkos apsaugos ministerijos Klaipėdos regiono departamento Kretingos rajono agentūros vyresnysis specialistas Edmundas Mikaločius lankėsi miesto garažų savininkų bendrijose. Institucijų atstovai pasidžiaugė, kad dauguma bendrijų apkuopė savo valdas.

Atsigauna „Jaurykla“

Ant garažo, esančio „Raguvoje 4“, užrašyta „Nepilk šiukšlių“. Tačiau kaip tik prie šios sienos jų ir supilta daugiausiai. Nuotraukoje - Kretingos rajono agentūros vyresnysis specialistas Edmundas Mikaločius.

Tvarkingiausia yra garažų savininkų bendrijos, esančios prie Vytauto gatvės, teritorija. Praėjusią savaitę šioje teritorijoje šiukšlės buvo sumestos tik prie vieno iš garažų.

Pagaliau pradėta tvarkyti garažų, esančių prie Gargždų kelio, teritorija. Daugelyje garažų jau sudėtos durys, užmūrytos skylės. Tačiau „Jauryklos“ bendrija, kuriai vadovauja Zigmas Lukošius, turi ir savo „juodųjų skylių“. Tai yra garažai, kurių savininkus sunku surasti. Jeigu kitose bendrijose garažus žmonės statė savo reikmėms, tai prie Gargždų kelio – daugiausiai perpardavimui. Pasikeitus situacijai, ne vienas garažų liko pusiau statomas, o jau pastatyti – tušti, nes automobilius juose laikyti tapo nesaugu.

Vienas „Jaurykos“ bendrijos narių Alvydas Latakas gamtosaugininkų jau buvo įspėtas iš statomo garažo išvežti šiukšles. Kadangi jis to nepadarė, tai, pasak E.Mikaločiaus, šiam piliečiui bus surašytas ATPK pažeidimo protokolas dėl teritorijos teršimo nepavojingomis atliekomis ir skirta bauda.

Norėtų konteinerių

Ant vieno iš garažų, esančių bendrijoje „Raguva 4“, prie Raguviškių kelio, didelėmis raidėmis užrašyta „Nepilk šiukšlių“. Tačiau kaip tik prie šios sienos ir supilta daugiausiai šiukšlių. Pasak šios bendrijos pirmininko Broniaus Sebeckio, kuo labiau drausmini, tuo daugiau šiukšlina. Šios bendrijos pirmininkas yra buvęs baustas už nesutvarkytą teritoriją, šįkart E.Mikaločius jį vėl įspėjo, nes matyti, kad teritorija buvo tvarkyta, o šiukšlės atsirado naujai.

Didžiuliame garažų masyve yra susikūrusios 10 bendrijų. Pavasarį reta jų apsieina be kur nors papiltų sugedusių obuolių, kitų buitinių šiukšlių. B.Sebeckis mano, kad švariau būtų gyventi, jei šiame garažų masyve būtų pastatyti bent keli konteineriai šiukšlėms, bent dvi bendrijos įsigytų vieną. Tačiau tai yra pačių bendrijų susitarimo reikalas.

Nenurodys šiukšlintojo, mokės pirmininkas

Baudą gamtosaugininkai ketina skirti ir garažų bendrijos „Pavara“ pirmininkui Sigitui Valaičiui. Balandį E.Mikaločius tikrino visas garažų savininkų bendrijas ir buvo įspėjęs susitvarkyti iki gegužės. Ir susitikęs su savininkais, ir žiniasklaidoje gamtosaugininkas buvo įspėjęs, kad nesusitvarkiusius iki nurodyto termino baus piniginėmis baudomis. Bendrija „Pavara“ yra viena tų, kurios nepaisė įspėjimo, todėl dabar šios bendrijos pirmininką ketinama drausminti bauda. Pirmininkai baudų gali išvengti tuo atveju, kai nurodo arba yra nustatomas konkretus šiukšlintojas.

Miesto lietaus vandenys – į sandėliukus

Betikrinant garažų teritorijų švarą, į miesto seniūniją kreipėsi Akmenės gatvės 23-ojo namo gyventojai. Seniūno pavaduotoja A.Patamsienė ir E.Mikaločius išklausė gyventojų skundus dėl jų turtą niokojančio vandens. Miesto lietaus kanalizacijos vamzdis baigiasi prie pat minėto namo gyventojų sandėliukų. Todėl prasidėjus lietums, vanduo patenka į patalpas. Negana to, kad jie kasmet kenčia nuo potvynių, vejančių iš namų, į sandėliukus bėga dar ir lietaus vanduo. E.Mikaločiaus nuomone, problema yra sprendžiama labai paprastai – reikia tik pabaigti nutiesti vamzdį iki upės. A.Patamsienė apie situaciją žadėjo pranešti bendrovei „Kretingos vandenys“.

A.Patamsienė ir E.Mikaločius taip pat apžiūrėjo pageležinkeles prie vieno iš Klaipėdos gatvės namų. Šioje teritorijoje balandį degė žolė.

Šioje vietoje abipus bėgių yra apsaugos zonos. Keliolikos metrų plotas yra nušienautas ir prižiūrėtas. Tačiau tarp gyventojų naudojamos žemės ir apsauginės zonos yra apleista teritorija. Joje auga daugybę metų negenėti medžiai, tarp jų – sumesti nupjauti ir seniai perdžiūvę krūmai. O paklotė – sausa, kelerius metus nešienauta žolė. Čia įsiplieskusi ugnis beregint persimestų į medinius ūkinius pastatus. Seniūnijos atstovai jau antrą kartą pažadėjo išsiaiškinti, kam iš tiesų priklauso minėta teritorija ir spręsti dėl jos priežiūros. Tačiau A.Patamsienė ir E.Mikaločius pastebėjo, kad dėl tvarkos ir saugumo šia teritorija galėtų pasirūpinti ir patys namo gyventojai. Kažkas iš jų čia įsirengė jau antrąją komposto duobę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas