Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įklimpusį arklį teko vaduoti ir gaisrininkams

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Naujienos
  • 2008-10-31

Tolių gatvėje, daugiabučio namo kieme, antradienį iki pusės į permirkusią perkasą įklimpęs arklys Raudis pats nebepajėgė ištrūkti. Prireikė beveik 10 vyrų jėgos, kad gyvūnas būtų išlaisvintas.

Į lietaus permerktą perkasą iki pusės įklimpęs arklys Raudis pats nebepajėgė išsilaisvinti. Jį išvadavo kaimynystėje gyvenantys vyrai ir iškviesti ugniagesiai.

Iš kaimynių sužinojęs, kad įklimpo Sauliaus ir Danutės Šakinių arklys Raudis, į pagalbą atbėgo ir kaimynas Edmundas Viltrakis.

„Čia – metro gylio duobė. Prilijo – visur pilna vandens. Su gaisrininkais buvome gal aštuoni vyrai. Dar ir arklys padėjo, kai savo jėgomis bandė laisvintis, šoko“, - pasakojo E.Viltrakis.

Gana ramiai laikęsis arklys buvo traukiamas už diržų, kuriais jis buvo perjuostas.

E.Viltrakio manymu, arklys per gelbėjimo operaciją nesusižalojo. Jau prieš tai jis šlubavo kaire priekine koja.

Po maždaug pusvalandį trukusio gelbėjimo arklys buvo nuvestas į laukus. Klampynė daugiabučio namo kieme susidarė toje vietoje, kur prieš kelias dienas nutiesta vandentiekio kanalizacija. Lietus permerkė užpiltą žvyrą ir jį praskiedė. E.Viltrakis išreiškė nerimą: ar arklys savo kojomis nebus pažeidęs kanalizacijos vamzdžio.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Rimantas Nagreckis teigė: kaip gelbėti gyvūną, sprendžiama įvykio vietoje. „Atsižvelgiame į situaciją. Yra tekę arklį traukti ir automobiliu, kranu. Šįkart automobiliu nebuvo kaip privažiuoti – būtų nuskendęs. Pasitaiko atvejų, kai tenka padėti gyvūnams. Maždaug prieš pusantro mėnesio Mėguvos gatvėje gelbėjome šunį“, - kalbėjo R.Nagreckis.

Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Saulius Alonderis teigė, kad iš ekstremalios situacijos išgelbėtą gyvūną turėtų apžiūrėti veterinarijos gydytojas.

„Įklimpti į duobę pavojinga gyvūno gyvybei: jis gali susižaloti, uždusti, nuskęsti. Be to, gyvūnas patiria stresą. Todėl išgelbėtą gyvūną reiktų stebėti, pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, paprašyti, kad jis apžiūrėtų. Tada būtų ramiau ir pačiam savininkui“, - patarė S.Alonderis.

Jo teigimu, gelbėjami gyvūnai retai būna ramūs. „Mano praktikoje yra pasitaikęs atvejis, kai įklimpęs arklys prie savęs neprisileido žmonių. Kad galėtume per arklį permesti virves ir jį ištraukti, gyvūnui teko leisti raminamuosius vaistus“, - sakė S.Alonderis.

Jis tvirtino, kad atvejų, kai gyvūnai patenka į klampynes ar duobes, iš kurių patys nebepajėgia išsikapstyti, – vis mažiau: rajone mažėja gyvūnų skaičius, o žemių savininkai labiau rūpinasi savo nuosavybe. Pasak S.Alonderio, daugiausia tenka gelbėti nelaimėn patekusius laukinius gyvūnus, ypač gandrus ir gulbes.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas