Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gatvių remontas – grėsmė verslui

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Problema
  • 2008-09-12

Šventosios ir Klaipėdos gatvėse įsikūrę verslininkai atsidūrė aklavietėje. Dėl šiose gatvėse pradėto remonto iš abiejų pusių – prie Šventosios gatvės ir Žemaitės alėjos bei Klaipėdos ir Briedžio gatvių sankryžų – buvo pastatyti kelio ženklai „Motorinio transporto eismas draudžiamas“. Todėl kiekvienas į šiame ruože įsikūrusią įmonę atvažiavęs klientas rizikuoja būti nubaustas.

Dėl Šventosios ir Klaipėdos gatvėse pastatytų ženklų „Motorinio transporto eismas draudžiamas“ verslininkai pateko į aklavietę: jie ir jų darbuotojai atvažiuoti į įmones gali, o jų klientai – ne.

Remontuojamame kelio ruože įsikūrę verslininkai sunerimę: jie nėra tikri, ar jų įmonėje apsilankę klientai nebus nubausti, nes pažeidė kelio ženklą „Motorinio transporto eismas draudžiamas“.

Kretingos rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininkas Algirdas Budginas teigė, kad ženklo „Motorinio transporto eismas draudžiamas“ gali nepaisyti prekes atvežantis ir išvežantis transportas, ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transportas, maršrutinis transportas, motociklai be priekabų, darbuotojai, gyventojai.

„Vežti nusipirktą prekę – tai ne krovinys. Todėl klientams važiuoti šiuo kelio ženklu pažymėtu keliu – draudžiama“, - teigė A.Budginas. Už kelio ženklo nepaisymą gresia 50-100 Lt bauda.

„Mes atvažiuoti į darbą galime. Bet ką veiksime be klientų. Teks užsidaryti. Kol kas pirkėjų dar atvažiuoja, bet juos ženklas gąsdina, - kalbėjo Klaipėdos gatvėje įsikūrusios automobilių dalių parduotuvės „Brikas“ savininkė Ramunė Bagušienė. - Jei nebus klientų, nebus už ką išmokėti algų, mokesčių. Verslą kūrėme 10 metų. Mano nuomone, kas šį ženklą pastatė, tas turės prisiimti atsakomybę ir už bankrotą. Juk remontas gali trukti ir trejus metus – visą tą laiką negalėtume dirbti“.

Netoli įsikūrusios bendrovės „Kartenos slėnis“ parduotuvės vedėja Goda Klovienė teigė, kad kol kas klientų nesumažėjo – gal dėl to, kad ne visi ženklą pastebėjo. G.Klovienės nuomone, verslininkams už patirtus nuostolius, jeigu tokių bus, turėtų būti kompensuota.

Prekybos centro „Norfa“ direktorius Andrius Kalinovas mano, kad dėl remonto sumažės klientų. „Svarstome, ką daryti – juk naujo kelio nenutiesi. Kol kas skundų dėl ženklo iš klientų neteko girdėti, bet taip turbūt bus tik iki pirmos baudos“, - svarstė parduotuvės direktorius.

Verslininkų teigimu, prieš pradedant gatvių remonto darbus, apie eismo organizavimą su jais niekas nesitarė, neperspėjo. Pašnekovai nesupranta, kodėl dabar remontuojant tik dalį Šventosios gatvės, motorinio transporto eismas draudžiamas ir Klaipėdos gatvėje. Verslininkai svarsto, kaip reaguoti į susidariusią situaciją.

Gatvių remonto projektą rengė bendrovė „Gairija“, o darbus vykdo bendrovė „Edrija“. Projektas, kuriame buvo numatyta, kaip bus organizuojamas eismas, buvo derinamas su Valstybine kelių direkcija, Klaipėdos miesto vyriausiuoju ir Kretingos rajono policijos komisariatais, Savivaldybės Saugaus eismo komisija. Visi šių institucijų atstovai pasirašė projektą, pamiršę apie remontuojamose gatvėse įsikūrusius verslininkus.

„Projektas patenka pas mus paskutinius. Jei kelio ženklai atitinka instrukcijas ir eismo saugumo reikalavimus, jį patvirtiname. Ne visada galime iš anksto numatyti kai kuriuos niuansus – tai lengviau padaryti vietos institucijoms. Tačiau jei iškyla problemų, pažeidžiamos žmonių teisės ir interesai, kelio ženklus galima koreguoti ir, neabejoju, problemą išspręsti“, - kalbėjo Klaipėdos miesto vyriausiojo policijos komisariato Eismo priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas Mindaugas Džermeika.

Jo teigimu, dėl kelio ženklų nepatenkinti verslininkai gali raštu kreiptis į Kretingos rajono arba Klaipėdos miesto vyriausiąjį policijos komisariatus.

„Nenoriu komentuoti to, kur mano – mažas reikalas. Mes tik vykdome darbus. Yra techninių projektuotojų, jie ir derina tuos klausimus. Po dviejų savaičių eismas toje gatvėje iš viso bus uždarytas trejiems metams. Vietiniai gyventojai dar galės privažiuoti, o kitiems – problematiška. Jau dabar sprendžiama, ką daryti, nes trūksta pinigų. Kreipkitės į Savivaldybę – viską paaiškins“, - kalbėjo darbus vykdančios bendrovės „Edrija“ statybos direktorius Algirdas Ruškys.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis teigė, kad Šventosios gatvė visiškai uždaryta nebus.

„Eismas viena gatvės puse tikrai vyks. Gyventojams bus palikti keliukai. Juk nelaimės atveju turi įvažiuoti ir gaisrinė, greitoji medicinos pagalba. Žinoma, vykdant darbus neišvengsime nepatogumų, tačiau darome viską, kad jų būtų kuo mažiau. Negalime garantuoti, kad lėšų netrūks, tačiau darome viską, kad to nebūtų“, - tvirtino V.Černeckis, ketinęs pasidomėti verslininkams iškilusiais klausimais.

Kretingos rajono savivaldybės Statybos skyriaus vyresnioji specialistė Genutė Kerpauskienė teigė, kad Klaipėdos iš Šventosios gatvėse bus pakloti lietaus, vandentiekio ir nuotekų tinklai. Atlikus šiuos darbus, bus atnaujinta gatvių danga, įrengti šaligatviai, apšvietimas.

„Darbai suskirstyti į tris etapus. Šiemet inžineriniai tinklai bus pakloti Šventosios gatvės ruože nuo Jazminų iki Muitinės gatvių. Lėšos gaunamos iš „Regiono kelių“, Europos Sąjungos bei Savivaldybės“, - sakė G.Kerpauskienė.

Gatvių remontas turėtų būti baigtas 2010 metais. Projekto vertė – beveik 40 mln. Lt. Iš jų apie 14 mln. 819 tūkst. Lt skirs Savivaldybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas