Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Autobusais į mokyklą – 1,5 tūkst. vaikų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Aktualijos
  • 2008-09-02

Atėjus rudeniui, prasidėjo darbymetis ir autobusų vairuotojams. Jie iš atokiausių rajono kaimų kasdien į mokymo įstaigas vežios apie 1,5 tūkst. mokinių. Bendrovės „Kretingos autobusų parkas“ direktoriaus Vytauto Ročio teigimu, nors šiemet pridėtas dar vienas papildomas reisas, tačiau visų gyventojų pageidavimų išpildyti nepavyks.

„Kretingos autobusų parkui“ mokinių, kurie nemokamai vežami į mokyklas, sąrašus pateikia Švietimo skyrius. Į mokyklas vežami mokiniai iš visų rajono kaimų. Toliausias maršrutas – 40 km.

Kol kas neturi pažymėjimų

Kaimiškose vietovėse gyvenantys vaikai į mokyklas vežami nemokamai. Jie vairuotojui turi pateikti lengvatą suteikiantį pažymėjimą, kuriame nurodytas maršrutas.

„Dėl to rugsėjį kyla problemų. Mokslo metų pradžioje mokiniai dar neturi pažymėjimų, kurie suteikia teisę į lengvatą. Taip pat ir su miesto maršrutais: pagal įstatymą negalime išduoti mėnesinio bilieto, kol mokinys neturi pažymėjimo. Be jo mėnesinis bilietas, kuriam suteikiama 80 proc. nuolaida, negalioja. Stengiamės rasti kompromisą, juk nei vaikai, nei tėvai dėl tokios padėties nekalti“, - sakė V.Ročys.

Kai kuriuose rajonuose tokia situacija sprendžiama taip: mokyklų administracija išduoda laikinus pažymėjimus su antspaudu ir vadovų parašais. Anot V.Ročio, tokie „lapeliai“ netinka.

Švietimo skyriaus specialisto Juozo Žiulpos teigimu, pažymėjimai jau yra išdalinti mokykloms. Jų administracijos mokiniams pažymėjimus yra įpareigotos išduoti per šį mėnesį. Mokyklos iki rugsėjo 25 dienos yra įpareigotos Švietimo skyriui pateikti sąrašus mokinių, kurie į mokyklas vyksta autobusais. „Su vežėjais esame sutarę, kad rugsėjį nemokamai vežios mokinius, nors jie dar neturi pažymėjimų. Mes mokyklas skubiname šiuos pažymėjimus išduoti kuo greičiau. Jei iškyla nesusipratimų – juos iš karto sprendžiame“, - sakė J.Žiulpa.

„Kai jau turės pažymėjimus, įlipant į autobusą mokinius prašytume juos laikyti rankose ir vairuotojams rodyti iš karto. Taip nebus gaištama laiko, kol kiekvienas mokinys pažymėjimą suras kuprinėje, nesusidarys spūstys ir autobusas nevėluos pagal grafiką“, - kalbėjo V.Ročys.

Visų pageidavimų nepatenkina

Vasaros sezoną autobusai į kaimus kursuodavo rečiau: trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais. Rudenį sudaryti 26 kaimiški maršrutai: autobusai važiuoja kiekvieną darbo dieną, tam tikromis savaitgalio dienomis – į kai kuriuos kaimus. V.Ročys informavo, kad šiemet, atsižvelgus į vaikų poreikius, skirtas dar vienas reisas į Kalniškius.

Daugiausia vaikų į mokyklas vežami maršrutais Kretinga-Mikoliškiai, Kretinga-Genčai ir Kretinga-Vaineikiai. Atsižvelgiant į atstumą, anksčiausiai vaikai į mokyklas išvažiuoja 6.30 val. Namo iš mokyklų jie vežami 13-16 val.

V.Ročio teigimu, esama pageidavimų, kad autobusai kursuotų dažniau – jais grįžti namo norėtų vaikai, lankantys būrelius. „Šį klausimą turėtų spręsti Savivaldybė. Dėl kelių vaikų siųsti autobusą būtų neracionalu“, - teigė V.Ročys.

Švietimo skyriaus specialistas Juozas Žiulpa teigė, kad maršrutus stengiamasi suderinti su mokyklų pamokų ir papildomo ugdymo tvarkaraščiu, atsižvelgiama į tai, kokiu laiku yra didžiausias vaikų srautas.

J.Žiulpos pastebėjimu, geriausiai mokinių poreikius patenkina mokykliniai autobusai. Jų rajone yra daugiau negu 10, iš jų 6 – geltonieji. „Mokykliniai autobusai gali važiuoti tam tikromis dienomis skirtingu laiku. Pavyzdžiui, pavėlinti reisą, kai mokykloje vyksta šventė ir panašiai“, - sakė Švietimo skyriaus specialistas.

Pagal rajono tarybos sprendimu patvirtintą mokinių vežiojimo tvarką, išimtinais atvejais kelionės išlaidos gali būti atlygintos ir vaikus į mokyklą savu transportu vežantiems tėvams.

„Kelionės išlaidos gali būti apmokėtos tik tada, jei vaikas gyvena atokioje kaimo vietovėje ir per ją nevažiuoja nei autobusų parko, nei privatūs autobusai. Tada tėvams gali būti kompensuojama kelionė tik vaikus vežant į artimiausią kaimo mokyklą. Tai reiškia, kad nebus apmokėta kelionė tėvams, kurie vaiką veža iš kaimo į miestą, pakeliui aplenkdami artimesnes kaimo mokyklas. Kiekvienu atveju, ar apmokėti kelionės išlaidas tėvams, sprendžiama atskirai. Jei situacija atitinka mokinių vežiojimo tvarkos nuostatas, tėvai ar globėjai su mokykla pasirašo sutartį. Šiuo metu numatytas įkainis – 0,57 Lt už kilometrą“, - paaiškino J.Žiulpa.

Autobusai – patogūs

Bendrovės „Kretingos autobusų parkas“ direktorius teigė, kad į mokymo įstaigas vaikus vežantys autobusai per dieną sunaudoja apie 1 tūkst. 200 litrų dyzelino. Per mėnesį kurui tenka išleisti apie 50-80 tūkst. Lt, priklausomai nuo mokslo dienų skaičiaus, mokinių atostogų.

„Beveik visais maršrutais į kaimus važiuoja dideli, 50 vietų autobusai. Kadangi per vasarą jie mažiau kursavo, autobusus tuo metu ruošėme rudeniui. Iš 40 parko autobusų – vos keli „ikarusai“, visi kiti – vakarietiški, patogūs. Nors nesulaikysi vaikų judrumo, bet labai jų prašytume, kad savo energijos neišlietų autobusuose, nedraskytų sėdynių gobeleno, inventoriaus“, - sakė V.Ročys.

Kadangi iš Kretingos į Klaipėdą važiuoja daug studentų, nuo rugsėjo 1 dienos šiuo maršrutu kursuos tik dideli, 50 sėdimų vietų autobusai. Dieninio skyriaus studentams, turintiems pažymėjimus, kelionės bilietui taikoma 50 proc. nuolaida. Jie už pusę kainos gali įsigyti ir mėnesinį bilietą.

V.Ročys teigė, kad artimiausiu metu bendrovė planuoja įsigyti ir dar vieną vakarietišką apie 50 vietų autobusą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas