Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokslo metus pradėjo aptarę naujoves ir problemas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2008-09-02

Kretingos rajono mokyklų vadovai naujus mokslo metus, problemas ir naujoves aptarė rudens pasitarime Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje. Susitikime su mokyklų vadovais dalyvavo Seimo narys ir Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Domarkas bei Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas.

Sveikindamas susitikimo dalyvius, Seimo narys V.Domarkas žadėjo, kad rajono mokyklų problemos bus išsakytos ne tik vietiniu, bet ir respublikiniu lygiu.

„Mano darbo prioritetai – pedagogų atlyginimai, mokytojų socialinės garantijos ir statusas visuomenėje“, - kalbėjo V.Domarkas.

Pranešimus auditorijai perskaitė Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė, Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Valstybinės švietimo priežiūros skyriaus vedėja Birutė Banevičienė.

Naujas idėjas ir aktualiausias problemas renginyje aptarė Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius A.Puodžiukas.

„Praėję mokslo metai buvo nelengvi, todėl teko prisiklausyti priekaištų dėl švietimo sistemos. Sutinku, kad problemų mūsų mokymo sistemoje yra daug, tačiau lygiai taip pat daug yra ir nesusikalbėjimo. Daugelį rajonuose iškylančių mokyklos problemų būtų galima išspręsti vietoje. Reikia išmokti bendrauti dialogu, tada galbūt šiais metais pavyks išvengti streikų, pavyks daug ką pakeisti į gerąją pusę“, - kalbėjo A.Puodžiukas.

Pasak jo, skaudžiausia šiuo metu problema – mažėjantis mokyklų skaičius. Specialisto nuomone, kol gimstamumas nedidės, valstybė dėl nykstančių mokyklų negalės nieko padaryti.

A.Puodžiuko pastebėjimu, Kretingos rajone, kaip ir kituose šalies rajonuose, trūksta ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

„Registruojant vaikus į ugdymo įstaigas, reiktų įvesti bendrą vieno langelio sistemą. Pavyzdžiui, vaikus tėvai turėtų užrašyti ne paskambinę į norimą mokyklą ar darželį, o Savivaldybėje. Pagal vieną vaikų eilę vadovai matytų, kiek pradinukų bus naujais mokslo metais, kiek sudaryti klasių, kiek reikės mokytojų“, - siūlė A.Puodžiukas.

Jis siūlė keisti ir mokinių lankomumo žymėjimo sistemą bei atnaujinti ugdymo turinį.

A.Puodžiuko nuomone, mokyklose reiktų atskiro etato techniniams darbuotojams, kurie fiksuotų į mokyklą atėjusius mokinius ir iš karto praneštų tėvams, jei jų vaikas mokykloje nepasirodė.

„Teko lankytis užsienio mokyklose ir pamatyti jų taikomą praktiką. Itin geras būdas - per pirmą pamoką sužymėti į mokyklą atėjusius mokinius, o neatėjusiųjų sąrašą paduoti specialiam darbuotojui, kuris nedelsdamas apie tai praneštų tėvams. Viena, kaip tėvai į vaiko išdaigą reaguoja ką tik jai įvykus, ir visai kita, kai tėvai apie vaiko lankomumą sužino po mėnesio, pažiūrėję į pažymių knygelę“, - sakė A.Puodžiukas.

Siekiant efektyvaus mokymo, A.Puodžiukas mokyklų vadovams siūlė įvesti komandinį pedagogų darbą: kad šie kartu aptartų, ko kuris moko, kiek skiria namų darbų ir užduočių, kad mokinys sugebėtų aprėpti informacijos kiekį ir susidoroti su užduotimis.

„Dialogo ir vieningos sistemos reikia ir sprendžiant užsienio kalbų problemą. Naujausiais duomenimis, du trečdaliai antrokų mokosi užsienio kalbos. Tai – per mažai. Likusi dalis patiria stresą, kai pradeda mokytis kartu su tais, kurie jau turi užsienio kalbos įgūdžių. Reikia kaip galima anksčiau pradėti mokinius mokyti užsienio kalbos“, - teigė A.Puodžiukas.

Jo nuomone, norint į mokyklas prikviesti jaunų specialistų, reiktų mokytojams sudaryti sąlygas dirbti keliose mokyklose, gerinti mokymo priemonių bazę.

Praėjusiais mokslo metais Lietuvoje veikė 1 tūkst. 448 mokyklos, 30 iš jų – Kretingos rajone: 3 gimnazijos, 5 vidurinės, 8 pagrindinės mokyklos, viena pradinė mokykla, 2 mokyklos-darželiai, vaikų ugdymo centras, Suaugusiųjų mokymo centras, 1 darželis, 5 darželiai-lopšeliai, 2 meno mokyklos ir 1 sporto mokykla.

Planuojama, kad šiais metais Kretingos rajono ugdymo įstaigose dirbs 823 mokytojai, mokyklas lankys apie 7 tūkst. 100 mokinių. Iš jų – apie 576 abiturientai ir 440 pirmokų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas