Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Suteiks progą siekti tikrųjų vertybių

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2008-08-29

Šiomis dienomis viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, kaip ir kiekviena mokykla, išgyvena sujudimą, susijusį su Rugsėjo 1-osios rūpesčiais ir jauduliu.

Ši ugdymo įstaiga, naujuosius mokslo metus pasitinkanti turėdama naują statusą, po savo stogu, pirminiais duomenimis, sutelks 80 mokytojų ir per 850 mokinių.

Brolis pranciškonas Gediminas įsitikinęs, kad broliai pranciškonai, tęsdami šimtametes švietėjiškos veiklos tradicijas, suteiks galimybę jaunimui siekti ne tik mokslo, bet ir išsiugdyti amžinąsias žmogiškas bei krikščioniškąsias vertybes.

Gimnazijos bendruomenės narys, brolis pranciškonas Gediminas, nuo Rugsėjo 1-osios pradedantis eiti gimnazijos direktoriaus pavaduotojo sielovadai pareigas, “Pajūrio naujienoms” sakė, kad brolių pranciškonų tikslas – suteikti jauniems žmonėms galimybę siekti ne tik mokslo, bet ir tikrųjų žmogiškųjų bei krikščioniškųjų vertybių.

- Gerbiamas broli, priminkite, kas iš tiesų paskatino brolius pranciškonus tapti gimnazijos bendruomenės dalimi ir pakeisti šios ugdymo įstaigos statusą?

- Atėjo laikas, kai broliams reikėjo apsispręsti: kažką darome su gimnazija ar ne. Yra pastatai, vardas, brolių įdirbio Kretingoje istorinis paveldas, ypač švietimo srityje. Prisiminkime J.K.Chodkevičių – būtent jis, turėdamas švietėjišką tikslą, pirmuosius šešis brolius atsivežė į Kretingą, ir jau būtų 400 metų pranciškonų švietimo patirčiai Kretingoje.

Pranciškonų gimnazija neatsiejama ir nuo Augustino Dirvelės vardo, kai jis 1932-ųjų metų gegužės 26 dieną pašventino kertinį mokyklos akmenį, bei 1933-ųjų, kai Švietimo ministerija suteikė mokyklai gimnazijos teises.

Koks gražus buvo brolių siekis padėti jaunuoliams, ypač neturtingiems, siekti išsilavinimo! Galbūt todėl gimnazija užaugino daug šviesių, gražių žmonių. Bet nereikėtų susidaryti neteisingo įspūdžio, kad padėti broliai norėjo tik neturtingiems – jų tikslas buvo jaunų žmonių švietimas, pagalba siekiant mokslo. Juolab, kad per švietimą, mokslo siekimą buvo galima diegti ir amžinąsias krikščioniškas gyvenimo vertybes – gėrio, teisingumo, meilės, pagarbos žmogui.

Ir mūsų, dabartinių brolių pranciškonų, tikslas yra pasitarnauti jauniems žmonėms siekiant mokslo, žinių, kad jie turėtų progą siekti tikrųjų žmogiškų vertybių ir krikščioniškos tikėjimo šviesos.

- Kaip pavyko sukomplektuoti pedagogų kolektyvą? Juk jie – Jūsų, pranciškonų, pagalbininkai, padėsiantys įgyvendinti Jūsų siekius ir tikslus.

- Ačiū, Dievui, gimnazijoje netrūksta mokytojų. Norinčių dirbti Gimnazijoje buvo daugiau, negu galėjome priimti. Girdėjau, kad kitur šalyje - jų deficitas.

Su kiekvienu mokytoju, panorusiu tapti mūsų bendruomenės nariu, buvo kalbamasi – keliamas klausimas, ar mokytojas nėra nusistatęs prieš krikščioniškąsias vertybes, ar jis pritaria mūsų siekiams, kokia jo profesinė patirtis ir ugdytinių pasiekimai. Rinkomės žmones, kurie, manome, yra kompetentingi, geri savo srities specialistai.

- Kokiomis naujovėmis viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija pradės šiuos mokslo metus?

- Pirmiausia, Pranciškonų provincija savotiškai investavo, paskirdama tris brolius dirbti gimnazijoje. Aš, kaip pavaduotojas, rūpinsiuosi mokytojų ir tėvų sielovada, skatinsiu palaikyti ryšius su parapija ir kitomis krikščioniškomis bendruomenėmis, organizacijomis.

Du kapelionai – Paulius Vaineikis ir Juozapas Marija Žukauskas – labiau rūpinsis mokinių sielovada, organizuos dvasinio atsinaujinimo renginius, savaitgaliais ves vaikams rekolekcijas kiekvienai klasei atskirai, teiks mokiniams dvasinę pagalbą.

Didelė investicija - gimnazijos poreikiams skiriamas Šv. Antano namelis, buvusio Šv. Antano religijos mokslo instituto pastatas. Į jį persikels visos gimnazijos vyresniosios klasės, taigi prasiplės mokymosi erdvė – bus daugiau klasių, papildomai - sporto salė ir gimnastikos klasė. Ir vienam, ir kitam pastate atsiras koplyčios - maldai, susikaupimui. Jos jau yra rengiamos.

Provincija pasiskolino didžiulę sumą pinigų, kad galėtų šį pastatą pritaikyti gimnazijos reikmėms: investavo beveik milijoną, ir to milijono neužteks, dar reikės ieškoti finansavimo šaltinių.

Įrengta dar viena kompiuterinė klasė, nupirkta 43 nauji nešiojami kompiuteriai, kiek įmanoma - mokytojai aprūpinti kompiuteriais.

- Kaip save – turiu mintyje gimnaziją - suvokiate bendroje švietimo sistemoje?

- Gyvenimas parodys. Bet esame atviri bendradarbiavimui ir dalinimuisi patirtimi. Ir patys norime iš kitų mokytis. Kažkuo juk neišsiskirsime iš kitų. Tik gal tuo, kad daugiau dėmesio skirsime dvasiniam ugdymui. Taip pat – ir popamokinei veiklai, ypač – kūrybiniam jaunimo užimtumui – muzikai, menui, dramai, kinui, nes, manau, grožis ugdo, augina, maitina žmogų ir padeda suvokti save, atsiskleisti, moko išsireikšti. Su mokiniais meno srityje dirbs tie patys žmonės, kaip ir iki šiol, tik dar ieškome žmogaus, kuris galėtų vadovauti gimnazijos teatrui.

- Kokie būtų Jūsų palinkėjimai gimnazijos bendruomenei Rugsėjo 1-osios proga?

- Ne tik gimnazijai, bet ir visoms mokykloms, jų bendruomenėms linkiu šviesių, džiaugsmingų ir vaisingų mokslo metų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas