Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdoje praūžė „Dragrace“ lenktynės, kurias stebėjo ir nemažai greičio mėgėjų iš Kretingos. Šiose lenktynėse automobiliu „Ford Sierra“ dalyvavo ir vydmantiškis Modestas Gudauskas, kol kas vienintelis „drageris“ iš mūsų rajono, kovojantis dėl geresnės padėties šalies turnyrinėje lentelėje.

„Po kapotu – 400 arklių“, - sakė Lietuvos „dragerių“ čempionato dalyvis vydmantiškis Modestas Gudauskas. Jis pats remontuoja ir tobulina automobilį „Ford Sierra“, kad šis įgautų kuo didesnį greitį.

„Draguose“, kuriuos kalbininkai siūlo vadinti traukos lenktynėmis, svarbiausias vairuotojo tikslas – per kuo trumpesnį laiką pasiekti finišą. Automobiliai lenktynėms specialiai rengiami: renkamasi tos detalės, kurios padeda įgauti kuo didesnį greitį.

M.Gudauskas, „draguose“ dalyvavęs dvejus metus, vėl į juos sugrįžo po ketverių metų pertraukos. Tiek laiko prireikė tinkamam varikliui surasti.

„Už 15 tūkst. Lt greitai būčiau radęs, bet man pavyko įsigyti jį už 4 tūkst. Lt. Variklis – labai retas, Lietuvoje jį turi tik 6 automobiliai. Tarp jų – ir manasis“, - sakė M.Gudauskas.

Automobilio techninės savybės labiausiai ir lemia sėkmę lenktynėse. M.Gudauskas įsitikinęs, kad geriausiai automobilį gali parengti tik pats „drageris“. „Iš pradžių automobilį patikėdavau meistrams. Dabar, įgijęs patirties, remontuoju pats. Kol pats nesiimi, tol tvarkos nėra“, - kalbėjo

M.Gudauskas, pajuokavęs, kad po jo automobilio kapotu slepiasi 400 arklių.

M.Gudauskas 1988 m. automobilį „Ford Sierra“ tobulina bene kasdien: išbandęs įvairias detales, pasirenka pranašiausias. „Dėl kelių lenktynių sekundžių pinigų ir darbo neskaičiuoji. Šio automobilio remontui išleidau apie 15 tūkst. Lt“, - sakė M.Gudauskas.

Vydmantiškis teigė, kad jo automobilio kėbulas nuo galingo variklio „perplėštas“ per pusę. „Jei dvejas lenktynes dar važiuos – bus gerai“, - sakė jis.

M.Gudausko teigimu, nėra trasų, kur „drageriai“ galėtų treniruotis, todėl tikrąsias automobilio galimybes jie pamato tik lenktynėse. „Važiuoji ir arba „sugriūvi“, arba ne. Man „sugriūti“ kol kas dar neteko“, - sakė M.Gudauskas. Pasak jo, gerą rezultatą lemia ne tiek didelis greitis, kiek geras startas. M.Gudausko teigimu, jo automobilis tiesioje, 2-3 kilometrų ilgio trasoje, galėtų pasiekti maksimalų – apie 300 km per val. greitį.

M.Gudauskas „Dragrace“ lenktynių 200 metrų ilgio trasą įveikė per 9,2 sek. Jo siekiui – „išlipti“ iš 9 sekundžių – sutrukdė po lietaus šlapia trasa. „Jei būtų buvusi sausa trasa, tikrai būčiau nuvažiavęs greičiau. Dėl to visų dalyvių rezultatai buvo prastesni“, - sakė M.Gudauskas.

Pusė trasos – 200 metrų – skirta automobiliams sustabdyti.

Geresnių rezultatų M.Gudauskas tikisi pasiekti specialiai lenktynėms iš Ispanijos transportavus kitą automobilį – „Ford Escort“.

Tikisi suburti klubą

M.Gudauskas pastebi: „dragai“ populiarėja, tačiau kol kas, jo žiniomis, jis – vienintelis „drageris“ iš mūsų rajono, lenktyniaujantis oficialiame Lietuvos čempionate. M.Gudauskas turi idėją suburti mūsų rajono greičio mėgėjus į vieną klubą. Šiuo metu vyras yra „dragerių“ klubo „Degantys ratai“ narys.

Auto laužyno įmonės savininkas M.Gudauskas neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilių sporto. „Automobiliai – ir darbas, ir laisvalaikis. Vos ne tarp detalių miegu“, - juokavo pašnekovas.

Dauguma greičio ir adrenalino mėgėjų lenktynininko karjerą pradeda nelegaliuose „draguose“, kurie dažniausiai vyksta naktimis, oficialiai neskelbiamose, nuošalesnėse vietose.

Tačiau M.Gudauskas nelegalius „dragus“ vertina kritiškai: taip, nesilaikant saugumo reikalavimų, gali kvailioti tik „šešiolikiniai“. M.Gudausko nuomone, žiūrovams gali kilti pavojus net ir oficialiose lenktynėse, pavyzdžiui, sprogusi padanga skrieja 200-400 metrų. Prieš 8 metus vairuotojo pažymėjimą įgijęs M.Gudauskas tikino dideliu greičiu keliuose nesimėgaujantis. Jis nėkart nebuvo baustas už greičio viršijimą.

Nelegalūs „dragai“ – „buduliams“

Šiuo metu M.Gudauskas, kurio automobilis atitinka standartą, rungtyniauja B klasėje. Iš viso lenktynininkai, atsižvelgiant į automobilių technines savybes, skirstomi į 6 klases.

Per sezoną, kuris prasideda kovą, o baigiasi rugsėjį, vyksta 6 čempionato etapai. Ketvirtajame šių metų čempionato etape „Dragrace“ dalyvavo apie 70 lenktynininkų iš visos Lietuvos. Apdovanojami ir kiekvieno etapo laimėtojai, ir tie, kurie geriausiai pasirodė per visą sezoną.

Klubo „Dragwars“ prezidentas ir „Dragrace“ lenktynių organizatorius Sergej Kustov tvirtino, kad lenktynių tvarkaraštis sudaromas žiemą – tada ir pradedama jas organizuoti. Rengėjai daug dėmesio skiria saugai: per lenktynes dirba kvalifikuoti teisėjai, budi gelbėjimo tarnybos.

„Mes esame nusiteikę prieš nelegalius „dragus“, kuriuose – netvarka. Juose dalyvauti nesaugu, ir nepatiriamas toks adrenalinas, kaip čia. Tokius „dragerius“ vadiname „buduliais“, kurie prisigeria ir vaidina tai, ką yra matę filmuose. Mes stengiamės populiarinti kultūringas lenktynes. Mūsų klubas gyvuoja 7 metus, prie jo prisijungia vis daugiau entuziastų. Aš „dragams“ skiriu kiekvieną minutę, dėl to teko palikti pagrindinį darbą“, - sakė S.Kustov.

„Dragai“ į mūsų šalį atkeliavo iš Amerikos, kurioje tokios lenktynės išsivystė apie 1950 metus. Anot S.Kustov, Lietuvoje pasiekti tokį lenktynių lygį, koks yra Amerikoje, kol kas neįmanoma, nes trūksta pinigų.

„Pastatyti“ automobilį už 100 tūkst. Lt vien iš algos - neįkandama“, - sakė S.Kustov.

Sieks greičio rekordo

„Dragrace“ lenktynių žiūrovai galėjo pamatyti ir įspūdingą, greičiausią Rytų Europoje klaipėdiečių klubo „Degantys ratai“ narių sukonstruotą automobilį – Jet Car. Automobilis, kuriame įrengtas „Rolls Royce Viper“ turboreaktyvinis lėktuvo variklis, gali pasiekti maksimalų – 500 km/h – greitį. Pasak klubo „Degantys ratai“ vadovo ir Jet Car konstruktoriaus Andriaus Tikniaus, automobiliui įsibėgėti reiktų vieno kilometro ilgio trasos. Automobilio stabdymui naudojami ir parašiutai.

A.Tiknius pasakojo, kad Jet Car maždaug 10 žmonių komanda gamino pusmetį. „Tai palyginti pigus automobilis negu, pavyzdžiui, „Ferrari“. Jis kainavo 200 tūkst. Lt“, - sakė A.Tiknius.

Vairuoti Jet Car patikėta Aivarui Štikeliui, kuris „draguose“ dalyvauja nuo 1999 metų.“Mėgstu greitį, „veža“ adrenalinas“, - sakė jis. A.Štikelio teigimu, Jet Car yra sudėtingiau vairuoti: automobilyje sukonstruotas ne tik vairas, bet ir trys vairalazdės, daug svirčių, du pedalai.

Automobilio bendras ilgis siekia 9 metrus, atstumas tarp ratų – 8. Su vairuotoju, pilnu kuro baku Jet Car sveria 820 kg.

A.Štikelis pasakojo, kad įlipti ir išlipti iš automobilio, užvedant variklį jam padeda komanda.

A.Štikelis tikisi, kad šiuo, 1500 kW galios arba maždaug 2 tūkst. arklio jėgų, automobiliu rugsėjo 15 d. pavyks pasiekti Lietuvos greičio rekordą. Šiuo metu jis priklauso Egidijui Bulotui, kuris automobiliu „Porsche 930“ 400 metrų ilgio trasoje pasiekė 234,375 km/h greitį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas