Iš rungtynių protokolų

• 2024-01-19

Sausio 13 d. prasidėjo Kretingos rajono veteranų (gim. 1989 m. ir vyresnių) krepšinio pirmenybės, kuriose šiemet dalyvauti užsiregistravo septynios komandos. Pirmosiose rungtynėse susitiko „Buivolai“ ir „Kretingalė“, permainingoje kovoje „Kretingalė“ po III kėlinių dar pirmavo 59:56, IV kėlinį varžovai leido pelnyti tik 7 taškus ir iškovojo pergalę 71:66 (Darius Skuodas – 16, Aretas Mikaločius – 15; Marius Čiunka – 24, Alvydas Kuršys – 16).

Permaininga ir lygi kova vyko ir rungtynėse tarp „Viruso“ ir „Žemaičių“ komandų, kai viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, ir pergalę 68:65 pasiekė „Virusas“ (Darius Kontrimas – 18, Kęstutis Monkus – 17; Raimondas Bočkus – 23, Deividas Balčiūnas – 14). Paskutinėse pirmo turo rungtynėse „Urbovita“ 38:26 atsiliko nuo „Stafs“, bet sėkminga antra rungtynių pusė leido įsirašyti pergalę 77:66 (Deividas Petravičius – 27, Gediminas Žalys – 17; Giedrius Ratkus – 16, Arvydas Kmita – 13). Pirmajame ture nežaidė daugkartinis šių pirmenybių prizininkas Salantų „Vėjas“.

Kretingos rajono salės futbolo pirmenybių II ture tik vieneriose rungtynėse vyko atkakli kova. Visuose kituose susitikimuose favoritai pasiekė užtikrintas pergales.

Antrasis pirmenybių turas startavo SK „Paupis“ ir „Topolių“ rungtynėmis, kurias galingai pradėjo „Topolių“ ekipa, po Edvino Girdenio ir dviejų Gražvydo Steckio smūgių laimėjusi pirmą rungtynių kėlinį rezultatu 3:1. Antrą kėlinį „Paupio“ ekipa po Antano Martinaičio ir Arono Zakarausko tikslių smūgių rezultatą išlygino. Rungtynių pabaigoje komandos dar apsikeitė įvarčiais ir teisėjo švilpukas užfiksavo kovingas ir rezultatyviais lygiąsias 4:4.

Užtikrintai šį kartą savo rungtynes sužaidė „SI group“ kolektyvas, kuris visas rungtynes po truputį didino savo persvarą prieš „Slėnio“ komandą ir pasiekė pergalę rezultatu 7:3.

Pirmame ture padarytų klaidų nebekartojo ir visus rungtynių nugalėtojo klausimus išsprendė „Veltūno“ ekipa, kuri jau pirmą kėlinį įmušė 8 „sausus“ įvarčius į „Minijos“ futbolo akademijos B“ komandos vartus. Antrą kėlinį abi komandos pelnė dar po tris įvarčius, bet rungtynių nugalėtojas nepasikeitė ir veltūniečiai pasiekė užtikrintą pergalę rezultatu 11:3.

Paskutinėse antrojo turo rungtynėse susitiko „Minijos FA“ ir „Palangos SC“ komandos. Šiame susitikime pajėgesni buvo vyresni „Palangos SC“ atstovai, kurie pasiekė pergalę rezultatu 7:0.

Rungtynių rezultatai: SK „Paupis“ – „Topoliai“ – 4:4 (1:3; Aronas Zakarauskas – 2, Antanas Martinaitis, Mantas Gedutis – po 1; Gražvydas Steckys – 3, Edvinas Girdenis – 1); „SI group“ – „Slėnis“ – 7:3 (3:1; Aidas Pipiras, Kazimieras Mažionis – po 2, Irmantas Medutis, Ramūnas Litvinas, Tomas Vainora – po 1; Valdas Mačianskis – 2, Giedrius Černeckis – 1); „Minijos“ FA B“ – „Veltūnas“ – 3:11 (0:8; Matas Baltmiškis, Erikas Slavinskas, Ainaras Milašius – po 1; Edgaras Drąsutis, Vilius Kazlauskas – po 3, Marius Ruginis – 2, Rokas Šipalis, Vilius Jakumas, Dangirdas Žilinskas – po 1); „Minijos“ FA“ – „Palangos SC“ – 0:7 (0:3; Rokas Lebenskis – 4, Ervinas Biriukovas, Erikas Sebeckis, Mantas Virvičius – po 1).

Rezultatyviausi: Edgaras Drąsutis – 5, Vilius Kazlauskas – 4 (abu iš „Veltūno“); Valdas Jašmontas (SI group“), Redas Neverauskis („Minijos“ FA“), Matas Baltmiškis („Minijos“ FA B“) – po 4.

Rajono mokinių tinklinio pirmenybės. Jaunių (vaikinų) grupėje po tris pergales pasiekę pirmauja „EGPMC Kretingos filialo“ komanda ir „Darbėnų gimnazijos-I“ komanda, trečioje vietoje su dviem pergalėm žengia „Pranciškonų gimnazijos“ komanda, po vieną pergalę yra pasiekusios „Vydmantų gimnazijos“ ir „Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos“ tinklininkai. Kol kas be taškų turnyrinėje lentelėje lieka „Darbėnų gimnazijos-II“ komanda ir „Salantų gimnazijos“ tinklininkai.

„Vydmantų gimn.“ – „EGPMC Kretingos filialas“ – 2:3 (25:23;16:25;23:25;28:26;9:15); „Jurgio Pabrėžos univ. gimn.“ – „Darbėnų gimn.-I“ – 0:3 (13:25; 23:25; 20:25); „Pranciškonų gimn.“ – „Darbėnų gimn.-II“ – 3:0 (25:15; 25:12; 25:20); „Darbėnų gimn.-I“ – „Salantų gimn.“ – 3:1 (25:21; 25:19; 27:29; 25:21).

Jaunių merginų grupėje į lyderių poziciją pakilo „Darbėnų gimnazijos“ tinklininkės, po sunkios kovos 3:2 įveikusios ilgai pirmavusias „Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos“ tinklininkes. Trečioje vietoje „Pranciškonų gimnazijos-II“ komanda, 3:1 nugalėjusi ketvirtoje vietoje esančią „Pranciškonų gimnazijos-I“ komandą. Penktoje vietoje kol kas „Salantų gimnazija“, paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje – be pergalių išliekanti „Vydmantų gimnazija“.

„Vydmantų gimn.“ – „Darbėnų gimn.“ – 0:3 (12:25; 16:25;14:25); „Jurgio Pabrėžos univ. gimn.“ – „Salantų gimn.“ – 3:1 (20:25;25;21;25:19;25:20); „Darbėnų gimn.“ – „J. Pabrėžos univ. gimn.“ – 3:2 (19:25; 26:24; 9:25; 15:12); „Salantų gimn.“ – „Pranciškonų gimn.-I“ – 0:3 (11:25; 25:27; 22:25); „Vydmantų gimn.“ – „Pranciškonų gimn.-II“ – 0:3 (21:25; 16:25; 17:25); „Pranciškonų gimn.-I“ – „Pranciškonų gimn.-II“ – 1:3 (25:16; 23:25; 21:25; 7:25).

Jaunučių (mergaičių) grupė. Po I etapo vienvaldėmis lyderėmis tapo „Vydmantų gimnazijos“ tinklininkės, nugalėjusios visas savo priešininkes ir jau užsitikrinusios vietą pusfinalyje. Antroje vietoje žengia „Pranciškonų gimnazijos-II“ komanda, trečia-ketvirta vieta kol kas dalijasi „Pranciškonų gimnazijos-I“ ir „Pranciškonų gimnazijos-III“ komandos. Pergalės džiaugsmo nepatyrė „Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro“ jaunutės.

„Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras“ – „Pranciškonų gimn.-II“ – 1:3 (26:24;14:25;19:25;13:25); „Pranciškonų gimn.-III“ – „Vydmantų gimn.“ – 0:3 (10:25; 21:25; 18:25); „Pranciškonų gimn.-II“ – „Pranciškonų gimn.-I“ – 3:1 (25:23; 26:24; 20:25; 25:23); „Vydmantų gimn.“ – „Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras“ – 3:0 (25:15; 25:14; 25:11).