Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Viena pasirinktų veiklų – krepšinis, kuriame Aleksandras įžvelgia daug pranašumų.

Pranciškonų gimnazijos devintos klasės mokinys Aleksandras Slušnys gruodį išbandė savo jėgas laidoje „Tūkstantmečio vaikai“. Nors nelaimėjo, nenusiminė, priešingai, sakė, kad bandys ir dar kartą, nes tai užaugina dar didesnį norą stengtis labiau. Visose kitose veiklose jam ryžto taip pat nestinga. Jis žaidžia krepšinį, o kai vyksta visų dalykų olimpiados, jis nepraleidžia nė vienos, net jei kartais pristinga laiko joms ruoštis. Papildomo pasirengimo jam dažnai ir nereikia, nes jis puikiai mokosi.

Stengiasi išbandyti viską, kas siūloma

Pasakodamas apie save Aleksandras neslėpė, kad mėgsta bendrauti, būti žmonių būryje, tad jam patinka ir pačiam vesti renginius. Kiekviena veikla jam suteikia galimybę pažinti kuo daugiau žmonių.

„Dalyvauju meninio skaitymo konkursuose – man patinka stengtis perteikti mintį klausytojams. Labai patinka dalyvauti vadinamuosiuose protmūšiuose, nes ten susirenka daug bendraminčių, mezgasi draugystės.

„Aš esu labai draugiškas“, – šypsojosi pašnekovas, papasakojęs, kad projekto „Tūkstantmečio vaikai“ organizatoriai jį dalyvauti pakvietė jau antrą kartą, pirmąjį kartą jis ten buvo, kai mokėsi šeštoje klasėje.

Kaip papasakojo Aleksandras, apie šią laidą jis svajojo jau seniai. Jau penktoje klasėje besimokydamas užpildė anketą, bet tada prasidėjo koronaviruso pandemija, ir viskas nusikėlė vėlesniam laikui. „Visada norėjosi save išbandyti, nepraėjo noras ir vėliau. Man mama visada sakydavo, kad, jei tik yra galimybė kur nors dalyvauti, naują dalyką išbandyti, reikia nepabijoti, nes, jeigu patiks, bus galima tą veiklą tęsti. Tad aš jau nuo kokios trečios klasės šiuo patarimu naudojuosi ir išbandau viską, kas man yra siūloma, ir man tai labai patinka. Stengiuosi dalyvauti kuo daugiau olimpiadų, konkursų, kad sužinočiau, kas man labiau patinka“, – kalbėjo aktyvus Pranciškonų gimnazijos mokinys.

„Tūkstantmečio vaikai“ suteikė galimybę Aleksandrui išbandyti savo žinių jėgas.

Pašnekovas papasakojo, kad „Tūkstantmečio vaikų“ atranka vyksta gan spontaniškai. Organizatoriai paskambina bet kuriuo netikėtu metu ir klausinėja įvairių dalykų. Svarbu būsimiems dalyviams išlikti ramiems.

Mokslai sekasi, bet kai kas nepatinka

Aleksandrui puikiai sekasi mokytis. Tik vienintelis dalykas, kaip pats pripažino, jam kiša koją – tai jo neatidumas. „Mokausi tikrai gerai. Man patinka mokytis. Bet, pavyzdžiui, iš matematikos man beveik nėra šansų gauti dešimtuką, nes aš per savo neatidumą palieku kokią nors klaidą. Bet tikiu, kad iš klaidų mokomės“, – šypsojosi jis.

Vaikinas pripažino, kad du dalykai vis dėlto jo nežavi – tai technologijos ir dailė. „Aš turiu kreivą ranką“, – nusijuokė Aleksandras.

Ketvirtus metus jis žaidžia krepšinį. Su komanda sekasi puikiai žengti pirmyn, planuoja patekti į kitą moksleivių krepšinio lygos divizioną. Šiuo metu jie žaidžia C divizione, bet yra vilčių patekti į B divizioną.

Gimnazistas Aleksandras Slušnys vadovaujasi mamos patarimu, kad reikia išbandyti viską, o kas patiks, tą veiklą galės ir tęsti.

„Krepšinis man patinka. Pamenu, per fizinio ugdymo pamoką mokytojas pasiūlė prisijungti, tai su draugu pagalvojome, kodėl gi ne. Pabandžiau, patiko ir lankau toliau. Krepšinis palaiko ir fizinę formą, ir moralinius nuostatus ugdo, moko dirbti komandoje”, – krepšinio privalumus vardijo Aleksandras.

Jis pripažino, kad treniruotės nebūna lengvos, reikia įdėti daug pastangų ir varžybose, bet tai jo neatbaido.

Laimėjimas gali būti įvairus

Pasiteiravus, ar nebūna sunku susitaikyti su pralaimėjimu arba kritika, Aleksandras pripažino, kad emocijos visada būna, nes jeigu kažkur dalyvauji, tai nori ir laimėti.

„Man irgi norisi nugalėti, bet, kita vertus, man patinka ir kitokie laimėjimai, tokie kaip galimybė susipažinti su naujais žmonėmis. Nesuprantu tokių žmonių, kurie ateina tik dėl pergalės, o jeigu nelaimi, tai jau viskas blogai, jokių gerų dalykų neįžvelgia“, – sakė A. Slušnys.

Aleksandrui nesunku susitvarkyti ir su tuo, kai visų dėmesys nukreiptas į jį. Kaip pats tikino, jis prie to jau pripratęs, nes nuo ketvirtos klasės dalyvauja meninio skaitymo konkurse ir tai jį jau gerokai užgrūdino. „Nebebijau išeiti ir paskaityti net ir prieš visą mokyklos bendruomenę. Būtent meninio skaitymo konkursas mane ir prijaukino tam dėmesiui“, – sakė jis.

„Tūkstantmečio vaikams“ Aleksandras specialiai labai daug nesiruošė: sprendė paties žaidimo sukurtas korteles, mėgsta žiūrėti ir kitas laidas, kur tenka pasukti galvą. „Aš visada itin įdėmiai klausausi mokytojų, įsimenu įvairias smulkmenas, kurias išgirstu, paskui tokie dalykai labai praverčia“, – sakė gimnazistas.

Kartą, pašnekovas papasakojo, buvo nusprendęs dalyvauti matematikos olimpiadoje, bet paprasčiausiai pamiršo apie tai, o kai mokytoja priminė paskutinę minutę, jis nubėgo spręsti uždavinių taip, kiek tą akimirką turėjo sukaupęs žinių. Ir, jo paties nuostabai, jis laimėjo.

Į kurią pusę suks, dar neaišku

Apie ateitį Aleksandras jau kartais pamąsto, bet į kurią pusę reiktų krypti, dar nėra nusprendęs.

„Man daug dalykų patinka, dalyvauju įvairiose olimpiadose. Kiek jau save išbandžiau, galiu pasakyti, kad stipriausios mano sritys yra literatūra, meninis skaitymas, samprotavimas ir gamtos mokslai. Tai labai skirtingos sritys“, – svarstė pašnekovas, atskleidęs, kad jam labai patiktų laidos vedėjo pareigos.

Pasitikrinti jis dar turės galimybių nemažai, tad dėl to stipriai nesuka galvos, viskas, ko gero, išsispręs savaime ir susidėlios į savas vietas.

O tai, kad Aleksandras yra smalsus ir linkęs mokytis įvairių dalykų, įrodė ir tai, kad buvo įtrauktas į Kretingos jaunimo apdovanojimų nominantų sąrašą, jis buvo tarp nominacijos „Metų enciklopedija“ pretendentų. Šios nominacijos jis nelaimėjo, bet pašnekovas tikino, kad vien jo pastebėjimas jau yra laimėjimas. „Labai smagu, kad buvau pastebėtas, netgi to nesitikėjau. Tad džiaugiausi“, – sakė jis.

Ugnė KASPARAVIČIŪTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas