Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Individuali veikla pagal pažymą yra viena dažniausiai pasirenkamų veiklos įteisinimo formų. Verslo liudijimas – atgyvena. Daugeliui nepatraukli dėl to, kad tenka už jį mokėti nepriklausomai nuo to – kokios pajamos yra gaunamos. Tuo tarpu dirbantys su individualios veiklos pažyma moka mokesčius tik tuomet, kai gauna pajamų.

Apie tai, kokius mokesčius reikia mokėti dirbant pagal individualios veiklos pažymą ir kokios socialinės garantijos yra gaunamos – dalinasi sąskaita123 idėjos generatoriai.

Mokesčiai lemia socialines garantijas

Nors dirbantys savarankiškai tikrai ne su dideliu entuziazmu moka mokesčius, tačiau faktas, kad pastarieji mums padeda gyventi geriau. Pirmiausia – renkamas biudžetas gyvenimo kokybės gerinimui, o antra – gaunamos socialinės garantijos, kurios leidžia jaustis ramiau esant nepalankioms gyvenimo situacijoms, kai sumažėja pajamos ir t.t.

Dirbantys pagal individualios veiklos pažymą gali pasidžiaugti, kad jie gauna daugelį tokių pačių socialinių garantijų, kaip ir dirbantys pagal darbo sutartį. Tai yra, pagal poreikius moterys gali gauti nėštumo ir gimdymo atostogų išmoką, taip pat, tėveliams bus skiriama vaiko priežiūros išmoka, gaunamas „biuletenis“ ir t.t. Lyginant socialines garantijas asmenų, kurie dirba pagal pažymą ir tų, kurie dirba pagal darbo sutartį – skirtumas yra tik tas, kad pastarieji taip pat moka mokesčius suteikiančius galimybę, kai reikia, gauti bedarbio išmoką. Tuo tarpu dirbantys savarankiškai – jos negautų net ir tokiu atveju, jeigu „stovėtų“ Užimtumo tarnyboje.

Valstybinei mokesčių inspekcijai skirtas mokestis

Valstybinei mokesčių inspekcijai yra mokamas tik vienas mokestis, tai yra – Gyventojų pajamų arba trumpiau – GPM. Dirbantys pagal individualios veiklos pažymą – jį moka tik kartą metuose. Patogiausia, žinoma, po pajamų deklaravimo dienos, taigi, pavasario gale, dažniausiai gegužę nebent tuometinė situacija šalyje nulėmė kitaip.

GPM yra valstybinis mokestis, kuris taikomas tikrai ne tik dirbantiems pagal pažymą. Jį moka visi šalies dirbantieji. Galima sakyti, kad tai yra solidarumo mokestis, kadangi kuo „daugiau susimesime į katilą“, tai yra – valstybės biudžetą, tuo mūsų gyvenimo kokybė bus geresnė.

GPM mokestis dirbantiems savarankiškai kinta priklausomai nuo to – kiek asmuo uždirbo. Jeigu per mokestinius metus asmuo uždirba iki 20 000 eurų – tokiu atveju jam yra taikomas 5 procentų GP mokestis. Jeigu uždarbis yra didesnis – procentas varijuoja nuo 5 iki 15. O kai uždarbio suma didesnė nei 35 000 eurų per mokestinius metus – mokėti reikia maksimumą, taigi, 15 procentų nuo pajamų.

Mokesčiai skirti Sodrai

Štai kur kas daugiau mokesčių reikia mokėti Sodrai. Tačiau būtent jie ir garantuoja, kad bus gaunamos visos minėtos socialinės garantijos. Tai yra tarsi saugumo rodiklis, kuris leis būti tikru, kad prireikus pagalbos – ji visada bus šalia.

Pirmiausia visi dirbantys pagal pažymą turi mokėti Privalomojo socialinio draudimo mokestį arba trumpiau – PSD. Mokant suteikiama galimybė gauti didžiąją dalį nemokamų paslaugų sveikatos įstaigoje. PSD turėtų būti mokamas kiekvieną mėnesį ir jo minimali suma kinta priklausomai nuo tuo metu esamos minimalios algos (MMA). Pavyzdžiui, šiuo metu MMA yra 840 eurų, tad ši suma dauginama iš PSD procento, kuris siekia 6,98 %. Taigi, per mėnesį šiuo metu tenka sumokėti 58,63 eurus. Tiesa, deklaravus pajamas gali tekti primokėti PSD, jeigu Jūsų metinės pajamos yra didesnės nei 12 MMA.

Sodrai taip pat yra mokamas ir Valstybinio socialinio draudimo mokestis (VSD). Įmokos jam yra skaičiuojamos nuo 90 procentų apmokestinamųjų pajamų. Mokėti galima kartą per metus po deklaravimo arba kiekvieną mėnesį. Mokėti kas mėnesį yra geriau, kadangi tuomet prireikus išmokų – jos bus gaunamos esamuoju metu, o ne po deklaravimo. Tiesa, mokant kas mėnesį reikia nepamiršti pateikti ir Savarankiškai dirbančio asmens pažymos (SAV). Ją pateikti galima prisijungus prie Sodros paskyros.

Taip pat dirbantys savarankiškai turi įvertinti tai, vykdant veiklą pirmais metais galima nemokėti VSD ir PSD mokesčių, tačiau tokiu atveju nebus gaunamos ir socialinės garantijos. Žinoma, kad kuo daugiau mokesčių yra sumokama – tuo prireikus išmokos bus didesnės (kaip ir sukauptas stažas).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas