Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingos mieste ir rajone centralizuotai vandenį tiekianti ir nuotekas tvarkanti uždaroji akcinė bendrovė „Kretingos vandenys“ šiandieną turi per 12 tūkstančių klientų ir jų nuolatos gausina statydama naujus inžinerinius vandentiekio ir nuotekų tinklus, skatindama namų ūkius jungtis prie esamų tinklų. Jungiantis prie centralizuotų įmonės tinklų privalu paisyti nustatytų reikalavimų, kuriuos vis dar bandoma apeiti, taip užprogramuojant problemas ateičiai.

„Keliami reikalavimai dėl jungimosi prie centralizuotų tinklų nėra „Kretingos vandenų“ užgaida, o siekis užbėgti už akių ateities problemoms“, – tvirtino bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorė Eglė Alonderienė, akcentavusi keletą svarbiausių reikalavimų, kurie iššaukia potencialių įmonės paslaugų vartotojų nepasitenkinimą ir kuriuos vis dar bandoma apeiti. Vienas jų – turėti visų sklypo bendrasavininkių sutikimą vandentiekio ir nuotekų tinklų įvadui įrengti prieš kasant tranšėją. „To visada reikalaujame, kai sklypą valdo keli savininkai, dargi rekomenduojame nusistatyti žemės, esančios tranšėjos zonoje, naudojimosi servitutą. Kol bendrasavininkiai sutaria, atrodo, viskas tvarkoj, bet vienas ima ir parduoda savo dalį, o naujakurys pradeda užsukinėti vamzdynus“, – aiškino E. Alonderienė. Atrodo, suprantamas ir kitas reikalavimas – vandentiekį pakloti ne sekliau kaip 1,5 m. Toks gylis nustatytas atsižvelgus į trasai įšalo keliamą pavojų.

E. Alonderienės teigimu, pasitaiko ir 50 cm gylyje įrengtų tinklų, tokios klaidos paaiškėja, kai šie užšąla. „Žmonės argumentuoja, kad reikalavimas dėl 1,5 m vandentiekio trasos gylio nebeatitinka realijų, kad žiemos Lietuvoje nusistovėjo šiltos. Tačiau užtenka kelių dienų pliko, be sniego įšalo, ir per sekliai paklota trasa užšąla, o atsileidžia negreitai“, – kalbėjo E. Alonderienė.

Labai svarbus reikalavimas yra atskirti šulinio ar namų valdoje esančio vandens gręžinio ir centralizuotų tinklų sistemas. Vandeniui iš šulinio pakelti naudojamas hidroforas, dėl jo sukeliamo didesnio slėgio negu centralizuotuose vandentiekio tinkluose šulinio vanduo gali patekti į centralizuotus tinklus, o kartu su šulinio vandeniu ir jame esantys teršalai, iš kurių ypač pavojingi nitratai, šulinių vandenyje dažnai aptinkama ir bakteriologinė tarša, dėl į šulinį patenkančių paviršinių vandenų.

Įsirengus vandentiekio, buitinių nuotekų įvadus, „Kretingos vandenims“ reikia pateikti jų planą, dar vadinamą išpildomąja nuotrauka. „Ta išpildomoji nuotrauka įvedama į visas sistemas. Tokia informacija yra būtina statant kitus inžinerinius statinius, klojant komunikacijas, renovuojant, nes vien darbų projekto neužtenka – jo gali ir neįgyvendinti“, – teigė E. Alonderienė.

Vien per šių metų spalį „Kretingos vandenys“ įgijo apie 80 naujų abonentų. Šiemet pastačius vandentiekio ir nuotekų tinklus „Draugystės“ ir „Vienybės“ sodininkų bendrijose prie jų prisijungti turėtų apie 300 „Draugystės“ ir 100 „Vienybės“ namų ūkių.

Jungtis prie centralizuotų vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų privalo visi statomų sodybų naujakuriai, jei jų namų valdos sklypai patenka į viešojo vandens tiekimo teritoriją – aglomeraciją.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas