Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Bendruomenėms – valstybės parama

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-04-28

Šių metų Lietuvos Respublikos biudžete numatyta 3 mln. litų paskirti kaimų ir gyvenviečių bendruomenių projektams finansuoti.

Kaip bus skirstoma valstybės parama, buvo aiškinama Žemės ūkio ministerijos surengtame seminare “Valstybės paramos kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių veiklai remti taisyklių ir jų priedų pristatymas”. Šiame seminare dalyvavo Kretingos rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė.

Ji sakė, jog minimų taisyklių esmė yra tokia, kad valstybės paramą gali gauti kaimo bendruomenių organizacijos, jų grupės, vietos veiklos grupės ir kad remiami bus tik ne pelno siekiantys projektai. Valstybės parama tam pačiam subjektui einamaisiais metais skiriama tik vieną kartą, o vieno projekto suma negali viršyti 20 tūkst. litų.

Numatyta remti keturias veiklos rūšis: visuomeninės paskirties patalpų renovacijos ir techninės bazės stiprinimo projektus, kurių suma negali viršyti 17 tūkst. Lt; visuomeninės paskirties aplinkos - poilsio, sporto aikštelių kūrimo, tvarkymo projektai (jų suma taip pat negali viršyti 17 tūkst. Lt); visuomeninių renginių organizavimas (projektas negali viršyti 3 tūkst. Lt); bendruomenių veiklos viešinimo ir leidinių leidybos projektai (neviršijantys 3 tūkst. Lt). Vienas projektas gali apimti dviejų rūšių veiklą.

Siekiant gauti valstybės paramą, svarbi tokia sąlyga: nekilnojamasis turtas, kurio renovacijai, tvarkymui ar įrengimui prašoma parama, turi priklausyti pareiškėjams arba jie turi turėti nekilnojamojo turto nuomos, panaudos ar valdymo teisės sutartis ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui. “Gali būti, kad ši sąlyga daugeliui bendruomenių užkirs kelią dalyvauti projektuose valstybės paramai gauti”, - savo nuomonę išsakė Ž.Seniūnienė.

Bendruomenių paraiškos valstybės paramai gauti bus priimamos visą gegužės mėnesį. Paraiškų vertinimui paskirti birželio ir liepos mėnesiai. Sutartys su bendruomenėmis dėl paramos bus sudaromos rugpjūčio mėnesį. Pagal sutartį projekto rengėjai avansu gaus 70 proc. prašomos sumos iškart pasirašius sutartį, t.y. rugpjūčio mėnesį. Projektams įgyvendinti skirtas laikas - rugpjūtis-lapkritis. Ataskaitas, kaip panaudota valstybės parama, bendruomenės turės parengti ir pateikti gruodžio mėnesį.

Bendruomenių projektai valstybės remiami 100 proc.

Išsamesnė informacija dėl galimybių gauti valstybės paramą teikiama rajono Žemės ūkio skyriuje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas