Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 7 %
Naktį8°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar pritartumėt, kad nesiskiepiję ir susirgę koronavirusu už gydymą susimokėtų patys?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prieš kelionę į Rusiją – treniruotės Kretingoje

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2008-05-30

Mūsų kraštietė krepšininkė 26 metų Sandra Valužytė palieka TEO komandą, kurioje žaidė 8 metus. Rudenį 176 cm ūgio krepšininkė pradės žaisti Rusijos komandoje, su kuria sutartis sudaryta metams.

Prieš kelionę S.Valužytė dar spėjo aplankyti ir krepšinio abėcėlės ją išmokiusią pirmąją trenerę Ireną Mineikienę, o jos dabartinėms auklėtinėms pravedė treniruotę.

Jaunosios Sporto mokyklos krepšininkės džiaugėsi turėjusios galimybę pabendrauti su Sandra Valužyte. Ji atvažiavo ne tuščiomis – mergaitėms išdalijo įvairių su krepšiniu susijusių suvenyrų.

„50 proc. – talento ir 50 proc. – darbo. Svarbiausia – užsispyrimas. Pirmoje vietoje – krepšinis, tik tada visi kiti dalykai“, - savo sportinės karjeros priežastis įvardino S.Valužytė.

Nors mergina išbandė ir kitą sporto šaką – bėgimą, tačiau oranžinis kamuolys visada traukė labiau.

S.Valužytę į krepšinio komandą I.Mineikienė pakvietė, kai ši tebuvo trečiokė. „Užkabino. Per pirmas varžybas įmečiau baudas – namo grįžau lyg ant sparnų“, - prisimena S.Valužytė.

Jos nuomone, pirmojo trenerio įtaka pasirenkant gyvenimo kelią – svarbi. „Treneris turi sudominti krepšiniu“, - sakė pašnekovė.

Iš Kretingos sporto mokyklos treniruotis Vilniaus krepšinio mokykloje ją pakvietė mūsų kraštietis treneris Algirdas Paulauskas.

Kvietimas merginai nebuvo netikėtas. „Seniai buvo šnekama, kad važiuosiu į Vilnių ar Kauną, buvau tam nusiteikusi. Atsidūriau Vilniuje, kai reikėjo eiti į 10 klasę. Ten atšvenčiau ir savo 16-ąjį gimtadienį“, - prisiminė pašnekovė. Nors palikus tėvų namus buvo liūdnoka, tačiau teko apsiprasti.

Rudenį jai vėl teks keisti gyvenamąją vietą ir palikti TEO komandą, su kuria žaidė 8 metus, o komanda – susigyvenusi. „Kartu praleidžiame daugiau laiko negu su šeima. Viena kitą gerai pažįstame“, - sakė krepšininkė.

Į Rusijos Kursko „Dinamo“ S.Valužytę pakvietė šios komandos treneris A.Paulauskas, kuris yra dirbęs moterų rinktinės ir Vilniaus TEO strategu.

„Jeigu ne treneris, tikrai nebūčiau važiavusi“, - tvirtino S.Valužytė. Ji A.Paulausko treniruojamose komandose žaidžia dešimt metų.

Buvo „arši“

Trenerė I.Mineikienė mano, kad S.Valužytės sportinės karjeros pavyzdys įkvėps jaunąsias krepšininkes, todėl ir suorganizavo susitikimą.

Trenerė šypsojosi: mergaitės ją apie S.Valužytę daug kamantinėjo, tačiau susitikus su pačia krepšininke susidrovėjo ir pritrūko klausimų.

Jaunąsias sportininkes S.Valužytė apdovanojo įvairiais su krepšiniu susijusiais suvenyrais. Susirinkusioms mergaitėms ji linkėjo siekti savo tikslo ir daug treniruotis.

Krepšinio kamuolys atiteko šiuo metu perspektyviausiai krepšinininkei dvylikametei Eglei Lazauskaitei.

„Sandra buvo pajėgi žaisti net su vyresnių mergaičių komanda. Jei komanda būdavo silpnoka, Sandra „ištempdavo“ rungtynes, žaisdavo už visas. Buvo „arši“ puolėja, krepšiniui atsidavusi nuo mažens. Tik ir laukdavo, kada išleisiu žaisti į aikštelę – tai mergaitei buvo didžiausias džiaugsmas“, - prisimena pirmoji trenerė I.Mineikienė.

Ji tikisi, kad garsių krepšininkių išaugs ir iš dabar treniruojamų mergaičių komandų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas