Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Buvę bendrabučiai Bajoruose – problemų pūlinys

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Problema
  • 2008-05-20

Nesaugūs, gąsdinami grasinimų, varginami triukšmo ir apversti šiukšlėmis. Tokia buvusių bendrabučių Klaipėdos gatvėje gyventojų kasdienybė. Juos terorizuoja grupė jaunuolių, kurie „okupavo“ bendras gyventojų patalpas ir čia girtauja, rūko. Į prašymus elgtis kultūringiau jie reaguoja agresija.

„Iki 16 val. miega, o tada atsikelia ir vėl: trankosi, rūko, geria, šiukšlina. Siaubo vaizdai. Baisu išeiti į bendras patalpas: grasina išdaužti langus, padegti namus“, - sakė pašnekovai. Neretai gyventojai, baimindamiesi keršto, pasirenka tylėjimo taktiką.

Į policiją nesikreipia

Kretingos rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Tomas Mikelkevičius mano, kad buvusių bendrabučių situacija nupiešta sutirštintomis spalvomis – gyventojai dėl triukšmadarių policijai nerašo skundų.

„Dauguma juose gyvenančių šeimų – tvarkingos. Policija tik karts nuo karto gauna skundų, kad „saujelė“ kenkia“, - teigė T.Mikelkevičius.

Asmenis, kurių butai virtę lindynėmis, galima bausti pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą. Kol kas mūsų rajone nėra nė vienos oficialios lindynės. Norint tam tikrą vietą pripažinti lindyne, anot T.Mikelkevičiaus, reikia surinkti šūsnis dokumentų, o to padaryti be gyventojų pagalbos – neįmanoma. Pareigūno teigimu, gyventojai ne visada nori bendradarbiauti su policija, atsisako rašyti skundus, pasitenkindami tuo, kad triukšmadariai trumpam apraminti.

Jei susimuša išgertuvių dalyviai, jie į policiją nesikreipia – išsiaiškina patys, neretai – prie kito degtinės butelio.

Kad buvusių bendrabučių gyventojai dėl triukšmo ir netvarkos į policiją nesikreipia, patvirtino ir Bajorų teritoriją kuruojantis Kretingos apylinkės inspektorius Darius Mockevičius.

„Visuose bendrabučiuose yra 2-3 alkoholikai, dėl kurių gauname skundų. Kad būtų nuolat girtaujama, kas nors triukšmautų – niekas nesiskundžia. Kol gyventojai nesuteiks informacijos ir nenorės bendradarbiauti, tol padėti negalėsime“, - sakė pareigūnas.

Dar nepabaigtas tirti įvykis, kai šių metų vasarį Klaipėdos gatvės bendrabučio prieigose buvo rastas žiauriai nužudytos 33 metų kretingiškės Kristinos Stankutės lavonas.

Už prašymą tvarkytis – keiksmai

Bendrabučių gyventojai „Pajūrio naujienoms“ skundėsi, kad yra užversti šiukšlėmis, jas bešluoja viena kita netvarka neapsikentusi moteris. Dauguma žmonių išmoko nematyti šiukšlių krūvų ir jas tiesiog perlipti.

„Kai ateiname reikalauti švaros, drausminti šiukšlintojų, sulaukiame piktų žodžių, grasinimų. Dėl savo saugumo tenka kviestis ir įgaliotinį. Tačiau mūsų padėtis kitokia: ateinam ir išeinam, o žmonėms ten reikia gyventi“, - kalbėjo „Kretingos būsto“ referentė Valerija Žalienė.

Bendrabučiuose, kuriuose yra apie pusšimtis butų, V.Žalienės nuomone, daugiau problemų kelia ne patys gyventojai, bet pas juos atėję draugai, kompanijos. Girtų žmonių tenka matyti net rytą – apie 8-11 val.

V.Žalienės teigimu, problemų dėl netvarkos turi vos ne kas antras daugiabutis namas. Gyventojus „Kretingos būsto“ darbuotojai nuolat ragina tvarkytis. Tačiau efektas būna trumpalaikis.

Bendrų patalpų valymo tvarką įprastai gyventojai nustato patys, dažniausiai – pasidaro laiptinės valymo grafikus.

„Kretingos būstas“ penktus metus siūlo paslaugą – už mokestį sutvarkyti bendrojo naudojimo patalpas. Daugiabučių namų laiptinių valymas kainuoja 21,10 Lt/10 kv.m. Šios paslaugos kol kas nepageidavo nė vienas daugiabutis.

Kainos – perpus mažesnės

Kretingoje nekilnojamuoju turtu prekiaujančios komercinės ūkinės įmonės savininkas Viktoras Ruzgaila teigė, kad apie Bajorų bendrabučius susidariusi neigiama nuomonė per pusę karpo jų butų kainas. Jo teigimu, Klaipėdos gatvės bendrabučio vieno kambario butas kainuoja apie 40 tūkst. Lt, dviejų – maždaug 60-70 tūkst. Lt.

Anot V.Ruzgailos, už parduotą butą bendrabutyje įsigyti būstą Kretingos mieste – neįmanoma, nebent persikelti į kaimą, vienkiemį. Mažos bendrabučių butų kainos dar labiau „skandina“ juose gyvenančias tvarkingas šeimas: į jų kaimynystę atsikelia vis daugiau laisvą gyvenimo būdą pasirinkusių žmonių.

Esama nekilnojamojo turto agentūrų, kurios verčiasi nusigyvenusius klaipėdiečius apgyvendindamos Bajoruose. Stikliuko mėgėjas, apsidžiaugęs, kad nekilnojamojo turto agentas pasiūlė sumokėti už patarnavimus susikaupusias dideles skolas, už simbolinę kainą parduoda butą Klaipėdoje, o pats apsigyvena buvusiuose bendrabučiuose Bajoruose.

„Tuo besiverčiančios įmonės yra siūliusios ir mums bendradarbiauti. Bet man tokios „garbės“ nereikia. Matyt, tokios firmos informacijos apie įsiskolinusius žmones gauna iš antstolių, gal – iš paslaugas teikiančių bendrovių. Juk jiems naudinga, kad kažkas nori padengti susikaupusias dideles skolas. Yra tekę girdėti, kad žmonės sutartis pasirašo ir būdami neblaivūs. Taip Bajorų bendrabučiai virsta Klaipėdos padugnių gyvenamąja vieta“, - sakė V.Ruzgaila.

„Pajūrio naujienoms“ nepavyko sužinoti, kiek tiksliai asocialių, girtaujančių asmenų gyvena Klaipėdos gatvės bendrabučiuose – nė vienai valstybinei institucijai jų skaičiuoti neprivaloma.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas