Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Perspėja dėl žolės ir šiukšlių deginimo

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Gaisrai
  • 2008-04-08

Atšilus orams kasmet padidėja gaisrų skaičius: tvarkant aplinką prie namų deginamos šiukšlės, iškylautojai ne visada užgesina smilkstantį laužą, o iš važiuojančios mašinos išmesta cigaretė uždega sausą pakelės žolę. Ugniagesiai primena, kad gaisrai atvirose teritorijose ne tik teršia aplinką, bet ir gali atnešti didelių nuostolių.

Pernai mūsų rajone ugniagesiams degančią žolę teko gesinti 13 kartų, ugnis nuniokojo 655 arus ploto. Taip pat išdegė vienas aras miško paklotės bei 50 arų ražienos.

Nors žolės deginimo banga nuo Vilniaus, Kauno rajonų iki Kretingos dar neatsirito, tačiau šiemet iki balandžio mėnesio penki žolės deginimo atvejai jau užregistruoti. Išdegė 220 arų plotas.

Šiemet visoje šalyje degančią žolę ugniagesiai gesino daugiau kaip 1 tūkst. 300 kartų, išdegė daugiau negu 2,8 tūkst. hektarų plotas. Šie gaisrai nusinešė ir dviejų žmonių gyvybes.

Dažniausiai žolę padega neatsargiai besielgiantys žmonės: iškylautojai, palikę smilkstantį laužą, su ugnimi žaidžiantys vaikai. Jei žolė sausa, sudžiūvusi, ugnis greitai įsiliepsnoja. Pakelės žolė gali užsidegti, ir jei žmonės iš važiuojančio automobilio pro langą išmeta nuorūką.

Už žolės deginimą gresia ne tik 25-500 Lt bauda, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą.

Kita opi pavasarinė problema – deginamos šiukšlės, surinktos tvarkant aplinką. Pernai didelis gaisras buvo kilęs Kiauleikiuose – nuo degančių šiukšlių išplitusi ugnis suniokojo statybinę medieną.

Pagal Bendrąsias priešgaisrinės saugos taisykles, šiukšles ir augalinės kilmės atliekas galima deginti tik sugrėbtas, surinktas į krūvas mažiausiai 30 metrų atstumu nuo statinių. Šiukšles ir augalinės kilmės atliekas draudžiama deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ir mažesniu negu 100 metrų atstumu nuo jų. Negalima deginti nenupjautos žolės, nendrių, javų, kitų pasėlių.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Rimantas Nagreckis akcentavo: svarbiausia šiukšles deginti ne vėjuotą dieną, vėjo kryptis nuo laužo neturi būti į pastatų pusę. Reikėtų pasirūpinti, kad aplink laužavietę nebūtų degių medžiagų. Laužo negalima palikti be priežiūros, o smilkstantį būtina užgesinti. Už priešgaisrinių saugos taisyklių pažeidimą, deginant šiukšles, gresia 25-250 Lt bauda.

R.Nagreckis teigė, kad dėl deginamų šiukšlių ne tik teršiama gamta, bet ir sulaukiama gyventojų skundų. „Kai į sodą sodininkų bendrijose atvažiavę žmonės degina šiukšles, nemalonūs, aitrūs ir akis griaužiantys dūmai erzina nuolatinius gyventojus. Žmonėms, kurie šiukšles išveža į konteinerius, pikta, kad kiti elgiasi neatsakingai, negerbia kaimynų“, - sakė R.Nagreckis.

Per dvi dienas – 5 gaisrai

Vien praėjusį savaitgalį – penktadienį ir šeštadienį – Kretingos rajone penkis kartus liepsnojo žolė. Penktadienį žolė degė Valėnuose, Juoskauduose, Jokūbave ir Ėgliškiuose. Šeštadienį žolė užsidegė Reketės kaime.

Šiemet – 35 gaisrai

Šių metų pradžia panaši kaip ir pernai. Iki balandžio mėnesio mūsų rajone kilo 35 gaisrai, pernai jų būta trimis daugiau. Šiais metais gaisruose trys žmonės patyrė traumas, vienas žuvo, o vienas buvo išgelbėtas. Pernai šiuo laikotarpiu ugnis buvo nusinešusi trijų žmonių gyvybes.

Šiemet ugnis sunaikino 116 kv. m gyvenamojo ploto ir 311 kv.m negyvenamojo.

Daugiausia – 20 – gaisrų kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas