Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusius metus bendrovė „Kretingos vandenys“ baigė su 527 tūkstančių litų nuostoliais. Tačiau palyginus su ankstesniais metais, bendrovė 11,7 tūkst. Lt sumažino elektros sąnaudas, beveik 11 tūkst. Lt mažiau išleido degalams ir 47 tūkst. Lt sutaupė medžiagoms. Padidėjo ir pajamos už parduotą vandenį – praėjusiais metais jos siekė 3 mln. 659 tūkst. Lt - 459 tūkst. Lt daugiau negu 2006-aisiais.

Dalis bendrovės „Kretingos vandenys“ nuostolių atsirado dėl kaimų vandentiekio, kuris bendrovei nepriklauso, ir jo valdymas yra nuostolingas. Kaimų vandentiekį bendrovė valdo pagal panaudos sutartį.

Nuostoliai dėl nutekančio vandens

Nuostoliai atsiranda ir dėl kasdien netenkamo vandens. Pasak bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorės Irinos Vigelienės, su šia problema susiduriama kasdien.

„Kaimuose itin sunku nustatyti, kur nuteka vanduo. Tinklai yra išsišakoję. Kad nustatytume, kur, pavyzdžiui, prakiuręs vamzdis, turime palikti visą kaimą be vandens. Kartais pastebime, kad daug vandens nuteka naktimis. Tikriname ir tikrinsime, ar žmonės nėra įsirengę mums nežinomų skaitiklių tvartuose“, - sakė I.Vigelienė.

Bendrovės planuose – skaidyti kaimų tinklus į keletą dalių: padaryti atskirus šulinius ir sklendes. „Tokia sistema palengvintų darbą. Tarkim, atsiradus gedimui, nereiktų uždaryti visos sistemos ir palikti gyvenvietę be vandens. Užtektų uždaryti vieną atšaką. Taip būtų lengviau nustatyti, ir kur nuteka vanduo“, - teigė bendrovės direktorė.

Gręžinius valdys nuotoliniu būdu

Kretingos rajone yra 49 vandens gręžiniai. Palaipsniui juose ketinama pakeisti senus siurblius naujais. Siekiant nustatyti vandens nutekėjimą kaimuose, pradėta dirbti nuotoliniu valdymu. Du gręžiniai Kalniškiuose ir Juodupėnuose greitai bus pradėti valdyti nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad visi gręžinio parodymai bus matomi kompiuteryje Kretingoje.

„Pradėjome automatizuoti gręžinius Kalniškiuose ir Juodupėnuose. Kai kurie vandens parodymai jau rodomi kompiuteryje Kretingoje. Prie kompiuterio budintis darbuotojas galės matyti vandens slėgį, tūrį, kur vanduo nuteka, įranga reaguos į gedimus. Juos bus galima greičiau nustatyti. Tarkim, iki šiol, atsiradus gedimui, specialistai vykdavo į vietą ir nustatydavo gedimą. Nutikdavo ir taip, kad tik išsiaiškinus, kas nutiko, reikdavo grįžti į Kretingą pasiimti reikalingų įrankių. Automatizavus gręžinius, viską, ko reikia, bus galima pasiimti iškart. Nuotolinis valdymas padės greičiau aptarnauti klientus ir taupyti bendrovės lėšas. Nuo automatizacijos prasideda ir vandens nutekėjimo paieškos“, - kalbėjo gamybos vadovas Ričardas Daubara.

Jo nuomone, ir patys gyventojai turėtų prisidėti prie rajono vandens taupymo: vos pastebėję ar įtarę, kur vanduo nuteka, turėtų pranešti bendrovei. „Juk nuostoliai padengiami iš mokesčių mokėtojų pinigų – iš mūsų visų kišenės“, - mano R.Daubara.

Nuolat tikrins skaitiklius

Vandens ūkio darbuotojai turi teisę ir pagal reglamentuotus teisinius aktus privalo tikrinti bendrovės klientų vandens skaitiklius – ne tik ieškodami vandens nutekėjimo šaltinių, bet ir siekdami, kad skaitikliai būtų tvarkingi, nesulūžę. Bendrovės darbuotojai gyventojų vandens skaitiklius tikrinti privalo nuolat.

Iš viso Kretingoje buvo patikrinta 1 tūkst. 644 vandens skaitikliai: 384 butuose, 779 individualiuose namuose, 25 daugiabučiuose. Skaitiklius bendrovės darbuotojai patikrino Erlėnuose, Kūlupėnuose, Grūšlaukėje, Padvariuose ir visoje Žalgirio seniūnijoje.

Patikrinus išaiškėjo ir pažeidimų: senesni žmonės neteisingai nurašo skaitiklių parodymus, vandentiekio darbuotojai aptiko sulūžusių ar sulaužytų skaitiklių.

Pateiks vandens kokybės ataskaitą

Šią savaitę Savivaldybėje bendrovė pristatys geriamojo vandens ataskaitą. Pasak R.Daubaros, dėl vandens kokybės Kretingos rajone nėra ko nerimauti – jis atitinka visus Lietuvos ir Europos Sąjungos standartus.

“Dabar iš vandens išvaloma geležis. Įrengus nufluorinimo mechanizmą, vandens kokybė dar pagerės. Nufluorinimo įrenginio pastatymas, eksploatacija ir priežiūra kainuos brangiai, tačiau turėsime labai aukštos kokybės vandenį”, - teigė R.Daubara.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas