Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Kretingą plūsta darbininkai iš užsienio

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Aktualijos
  • 2008-03-18

Pildosi prognozės, kad trūkstant darbuotojų Lietuvą užplūs imigrantai iš užsienio šalių. Iki šiol mūsų rajone dar niekad nebuvo tiek daug dirbti atvykusių užsieniečių.

Šiandien Kretingos rajono policijos komisariato Migracijos poskyryje turėtų apsilankyti 20 darbininkų iš Uzbekistano. Jie dirbs vienoje Kretingos bendrovėje. Dar 13 Moldovos piliečių gyvena Kretingoje, jie dirba kitoje ne mūsų rajono bendrovėje.

Labiausiai Kretingos rajono darbdaviai pageidauja darbininkų iš Moldovos, Baltarusijos, Rusijos. Dažniausiai užsieniečiai įdarbinami tolimųjų reisų vairuotojais, statybininkais.

Šiemet prašymų gauti leidimą gyventi Lietuvoje mūsų rajone pateikė 12 užsieniečių. Tik vienas iš jų – Europos Sąjungos pilietis – rumunas.

Pernai tokių prašymų Migracijos poskyriui pateikė 40 asmenų.

„Seniau leidimo gyventi Lietuvoje prašydavo užsieniečiai, sukūrę šeimą su mūsų šalies piliečiu. Prašymų gauti leidimą gyventi Lietuvoje dėl darbo būdavo retas atvejis. Tokių prašymų padaugėjo praėjusių metų pabaigoje“, - sakė Migracijos poskyrio viršininko pavaduotoja Zita Kontenienė. Pernai dėl darbo mūsų rajone buvo apsigyvenę tik 5 užsieniečiai bei 12 savo misiją atliekančių vienuolių. Z.Kontenienė pastebi, kad verslininkai vis dažniau domisi užsieniečių įdarbinimo ir apgyvendinimo procedūra.

Norint įdarbinti ne Europos Sąjungos pilietį, pirmiausia reikia kreiptis į Lietuvos darbo biržą, kad būtų išduotas leidimas dirbti. Jį gavus, sudaroma darbdavio ir darbuotojo darbo sutartis. Tada kreipiamasi į Migracijos tarnybą dėl leidimo gyventi Lietuvoje. Ar suteikti leidimą gyventi, sprendžia Migracijos departamentas.

„Prašymus Darbo biržai ir Migracijos poskyriui galima pateikti tuo pačiu metu. Taip sutaupoma laiko: prašymas dėl leidimo dirbti išnagrinėjamas per du mėnesius, o dėl leidimo gyventi – per šešis mėnesius“, - patarė Z.Kontenienė. Laikinas leidimas gyventi ilgiausiai galioja vienerius metus, jei darbo sutartyje nėra numatytas trumpesnis terminas. Darbdaviui nutraukus darbo sutartį, užsienietis privalo iš šalies išvykti.

Penkerius metus be pertraukos Lietuvoje pragyvenęs asmuo ir išlaikęs valstybinį lietuvių kalbos bei Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminus, gali prašyti leidimo gyventi nuolat.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas