Kretingiškė, Jurgio Pabrėžos gimnazijos trečios klasės mokinė Aušrinė Virketytė Vilniuje įvykusiose šalies mokinių šaškių asmeninėse pirmenybėse iškovojo I vietą ir tapo Lietuvos šaškių čempione gimusių 1989 m. amžiaus grupėje. Mergaitė tarp 12 žaidėjų laimėjo 7 partijas, 2 sužaidė lygiosiomis ir tiek pat – pralaimėjo.

Aušrinė Virketytė – Lietuvos mokinių šaškių asmeninių pirmenybių nugalėtoja ir rajono šachmatų-šaškių klubo vadovas Pranas Andrijaitis. Savo nuopelnų, kad Aušrinė tapo čempione, jis sakė neįžvelgiąs, nes mergaitę treniruoja mokytoja, namiškiai. “Mano tikslas – surasti kuo daugiau vaikų, gebančių žaisti šaškėmis ir galinčių ginti rajono bei šalies garbę įvairiose varžybose”, - sakė jis.

Jos kolegė bendraamžė salantiškė Edita Nomgaudytė, patyrusi 7 pergales ir 4 pralaimėjimus, užėmė III v.

Editai geriau sekėsi atrenkamosiose Lietuvos šaškių pirmenybėse, kurios įvyko Babtuose: Edita užėmė I v., o Aušrinė – V v.

Aušrinę Virketytę šaškėmis žaisti moko mokykloje veikiančio šaškių būrelio mokytoja Danutė Kovalskienė, o Editą Nomgaudytę Salantų gimnazijoje - Ramunė Ruginienė.

“Jeigu ne šios mokytojos, kurios savo auklėtinius atvedė į rajono mokinių šaškių pirmenybes, nieko nebūtume žinoję apie gabias, rajono bei šalies garbę galinčias ginti mokines. Po Lietuvos pirmenybių, kaip nugalėtoja ir prizininkė, abi mergaitės yra pakviestos į Europos mokinių šaškių čempionatą, kuris balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje įvyks Rusijoje, Kaliningrade”, - pasidžiaugė rajono šachmatų-šaškių klubo vadovas Pranas Andrijaitis.

Anot jo, dabar mergaitėms reikės rimtai užsiimti šaškėmis: dalyvaujant Europos čempionate, šaškių žaidėjams privalu užrašyti ėjimus, mokėti naudotis laikrodžiu.

Kalbėdamas apie naująją Lietuvos šaškių čempionę, P.Andrijaitis ją apibūdino kaip mokančią susivaldyti sportininkę: “Aušrinė nepatiria startinio jaudulio, nesinervina žaisdama, visada randa išeitį, o Lietuvos pirmenybėse ji atlaikė išties didelį fizinį ir emocinį krūvį”.

P.Andrijaičio nuomone, į mokyklose veikiančius šaškių būrelius galėtų ateiti ir daugiau vaikų: “Taip atsirastų didesnė galimybė išaiškinti ir daugiau gabių vaikų, galinčių užsiimti šiuo mąstymą vystančiu sportu. Juolab, kad žinau, jog daugybė žmonių šaškėmis žaidžia namuose. Tereikia vaikus paskatinti”.

Aušrinė Virketytė taip pat namuose žaidžia šaškėmis. Šį žaidimą yra pamėgusi jos močiutė Leosė Dromantienė, mergaitės tėvas Gintautas, vieną kitą partiją ji sužaidžia ir su mama Diana, kuri vaikus lydės į Europos čempionatą.

Per dieną mergaitė su savo artimaisiais sužaidžia ne mažiau kaip 10 partijų. Šaškės, anot pačios Aušrinės, ją moko susikaupti, o šie įgūdžiai padeda ir moksle. Aušrinė gerai mokosi, dar lanko teniso treniruotes, Kretingos meno mokyklą, kur mokosi groti pianinu.

“Šaškėmis žaisiu ir toliau. Man patinka jomis žaisti, man, kaip ir visiems, patinka laimėti. Tėtis mane išmokė žaidimo pagrindų ir nepasiduoti, močiutė – taktikos. Šaškės man – dar ir laisvalaikis”, - kalbėjo mergaitė, kuri pradėjo mokytis žaisti ir šachmatais.

Į klausimą, ko Aušrinė tikisi Europos čempionate, suskubo atsakyti P.Andrijaitis: “Tik vieno – tapti čempione”.